Bu Altcoin Binance Tahtasından Uçtu: İşte Nedeni!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
552 görüntülenme
Altcoin Binance Tahtasından Uçtu

Elon Musk’ın Twitter’a entegre edeceği altcoin’lerden biri olduğu düşünülen Mask Network (MASK), bir dizi merkezi borsada listelendikten sonra yoğun balina birikimi eşliğinde ralli yapıyor. Altcoin bugün Binance üzerinde son 24 saatlik işlem hacminde %25 artış yaşadı.

Binance listeli Mask Network’ün (MASK) rallisinin arkasındaki 3 katalizör

Mask Network, sosyal medya platformlarının kripto para transferi özelliği kazanabileceği protokol sunar. Altcoin bugün yaklaşık %800’lük işlem hacmi artışıyla %27 değer kazandı. Binance listesinde yer alan Mask Network, Elon Musk’ın Twitter ödemeleri için tercih edeceği tokenlerden biri olduğu beklentisiyle geçen yıl büyük ilgi görmüştü. Kasım ayında bir hafta içinde yaklaşık %450 değer kazandı.

İkinci katalizör, MASK’ın son zamanlarda Upbit ve AscendEX gibi birçok borsa tarafından listelenmesiydi. Güney Kore’li kripto borsası Upbit’in listeleme duyurusu, kripto topluluğu arasında büyük ilgi gördü. Altcoin geçen yıl Binance, FTX, CoinEx ve XT gibi diğer büyük merkezi borsalarda kısa sürede kendine yer bulmuştu.

Üçüncü katalizör: Mask Network (MASK) balinalarında ilgisini çekiyor

On-chain araştırmacısı Lookonchain’in raporuna göre, MASK token bir dizi balina cüzdanı tarafından OKX, Kucoin, Binance ve Huobi’den 14,8 milyon dolarlık çekim işlemi gördü. Balinalar borsalardan 3,6 milyon MASK mask çekti. Lookonchain ayrıca bu işlemlerin fiyat üzerinde doğrudan etkili olduğunu onaylıyor:

Bir balinanın birden fazla adres aracılığıyla Binance, OKX, Kucoin ve Huobi’den 3,6 milyon MASK (14,8 milyon dolar) çektiğini fark ettik. Bu adresin MASK fiyatını artırması muhtemeldir.

Bu arada Lookonchain, balinaların fiyat düşüşüne neden olabileceği konusunda uyarıyor. Analizlerine göre, “0xEf7C” adresinin geçmişteki transferlerini inceledik. Çoğu durumda, içeri aktarmanın MASK fiyatında artışa ve dışarı aktarmanın MASK fiyatının düşmesine neden olacağı bulundu. Bu arada, Upbit bugün MASK’un spot işlemlerini açacağını duyurdu. Balina belki satmak için MASK’ı Upbit’e transfer edebilir.”

Binance listeli altcoin balinaların radarında

Etherscan tarafından sağlanan verileri, yukarıdaki “0xEf7C” cüzdanli balinanın 8.973.549 tokene sahip olduğunu ortaya çıkardı. Bununla birlikte, OKLink on-chain verilerine göre, şu anda 11.326 adres MASK tutuyor. MASK tutan ilk 10 adres, toplam arzın %77,86’sını kontrol ediyor. 11-20 arası pozisyonlara sahip adresler ise %13,94’e karşılık geliyor. İstatistikler, MASK’ın fiyat hareketinin bu en büyük cüzdan adreslerine bağlı olduğu onaylıyor. Binance, OKX ve Celer Network ayrıca en büyük MASK tutan cüzdanlara sahipler.

MASK fiyatı 3 katalizörü %25’in üzerinde fiyatlandırdı

MASK günün rallisiyle 4 doların üzerine tırmandıktan sonra hafif bir düzeltmeyle 3,8 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatlik kazancını %17 civarında tutuyor. Twitter’a entegre olma beklentisi, büyük borsa listeleri ve balina birikim, MASK’ın rallisinin arkasındaki ana faktörlerdi.

Kriptokoin.com olarak gün boyu yaşanacak veya yaşanmış kritik gelişmeleri bu yazıda derledik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance'den DOGE 10 Coin Son Dakika
Binance’den DOGE ve Bu 10 Coin İçin Son Dakika Kararı! FTX iflasının neden olduğu kullanıcı endişelerini gidermek için ‘Rezerv Kanıtı Sisteminin’ zorunlu hale gelmesine öncülük eden Binance, rezervlerine 11 yeni altcoin daha eklemeyi planlıyor. Listede DOGE, ENJ ve MASK gibi popüler coin’ler de yer alıyor. Binance, rezervlerine...
Buğra Çağlar 2 hafta önce