Bu Altcoin Binance’e Boşaltılıyor: Fiyat Erimeye Başladı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
2.652 görüntülenme
Altcoin Binance'e Boşaltılıyor Erimeye Başladı

Yaklaşık iki yıl önce yaptığı satın alımları koruyan devasa bir altcoin balinası, Binance gibi merkezi borsalara milyonlarca token yığıyor. Balina 10 Mart’ta tekrar aktif hale gelirken fiyatlar %15 düşüşte.

İki yıldır uyuyan balina Binance’e bu altcoin’den yığdı

10 Mart’ta Çinli on-chain analisti Bit Ember’in izleme verilerine göre, iki yıl önce 16,04 milyon RNDR satın alan bir adres Binance’e yaklaşık 1 milyon dolar değerinde RNDR gönderdi. 2021 ve 2022 ortalarında aktif olan bu cüzdan, Binance gibi merkezi borsalara toplam 11,02 milyon RNDR aktarmıştı ve RNDR’nin ortalama satış fiyatı, aktarıldığı andaki fiyata göre 1,13 dolardı.

Bugün itibariyle tekrar aktif hale gelen balina, RNDR’nin fiyat düşüşünde ek baskıya yol açtı. Muhtemel balina satışı, Biden bütçesi ve Silvergate’in iflası gibi etkili haberlerin ortasında geliyor…

Render (RNDR) fiyatı çift haneli düşüyor

Piyasa değerine göre 96.sırada yer alan RNDR, Bitcoin ve Ethereum’u da etkisi altında alan satışların ortasında %15’in üzerinde değer kaybetti. Fiyatı gün içinde 1.17 dolara ulaştıktan sonra 0.97 doların üzerinde tutunmaya çalışıyor.

Silvergate resmen iflas etti: Altcoin piyasası düşüyor

ABD’de kripto firmalarına hizmet veren en önemli bankalardan biri olan Silvergate, faaliyetlerinin durdurulacağını açıkladı. Kıdemli banka kripto borsaları, madenciler, stablecoin ihraç edenler vb. 1.000’den fazla kurumsal kripto piyasası katılımcısı için bir ağ geçidi olarak faaliyet gösteriyordu.

Bloomberg’ün haberine göre Silvergate, FTX ile ateşlenen piyasa satışlarının mali gücünü tüketmesinin ardından, tüm operasyonlarını durdurmayı planlıyor. 8 Mart’ta su yüzüne çıkan iflas, piyasa üzerinde çift haneli satışları tetikliyor. CoinMarketCap verilerine göre kripto piyasasının toplam değeri son 24 saat içinde %6,50 düşüş gösterdi. Kriptokoin.com olarak bugün kripto paraları düşüşe geçiren gelişmelere bu yazıda yer verdik.

Bitcoin 20.000 dolara düştü, altcoin piyasası ne durumda?

12 saatlik fiyat aralığı aracı, Bitcoin’in (BTC) düşüşünün başladığı 6 Mart’tan bu yana değerinin %11’inden fazlasını kaybettiğini gösteriyor. Yazım sırasında, BTC fiyatı 20.000 doların altında işlem görüyordu. Ocak ayında yükselişine başladığından beri, mevcut fiyat aralığı şimdiye kadarki en düşük seviyede.

Piyasanın toplam değeri de BTC ve altcoin fiyatlarının düşmesi nedeniyle eriyor. CoinMarketCap’in verilerine göre TOTAL, 1 trilyon dolar seviyesinden düştü. CoinMarketCap’e göre, Ethereum son 24 saatte göre değerinin yaklaşık %8’ini kaybetti. Geçen hafta değerinin %10’undan fazlası silindi. Ayrıca Solana (SOL) son 24 saatte %8’in üzerinde ve son yedi günde %19’un üzerinde düştü. CoinMarketCap’teki altcoinlere bir bakış, son 24 saat içinde BTC’ye yenildiğini gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • News.cnyes

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kripto Şirketi, Bu 4 Altcoin'i Dump'layabilir
Kripto Şirketi, Bu 4 Altcoin’i Dump’layabilir! Hızla Satıyor! Voyager’ın önümüzdeki günlerde 4 altcoin üzerinde olumsuz etkisi olabilir. İflas eden kripto para şirketinin elinde, borçlarını ödemek için nakde çevirebileceği 315 milyon değerine kripto bulunuyor. Voyager’ın iflası 4 kripto para üzerinde büyük bir satış getirebilir 2022 krizinde...
Buğra Çağlar 2 hafta önce