XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Binance’in Delist Ettiği Altcoin, Bir Borsadan Daha Çıkarılıyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
11 görüntülenme

Hindistan merkezli kripto para borsası WazirX, Binance’in altcoin delist politikasını takip ediyor. Tıpkı Binance gibi, WazirX de Ekim ayında 3 stablecoin’de 1:1 oranında BUSD otomatik dönüştürme uygulayacak.

WazirX, bu altcoin projeleri için Binance’in delist kararını uyguladı

Hint borsası WazirX, USD Coin’i (USDC) platformundan çıkarmayı ve kalan bakiyeleri BUSD’ye dönüştürmeyi seçti. Pazartesi günü resmi olarak, Pax dolar (USDP) ve TrueUSD (TUSD) gibi diğer stablecoin’lerle birlikte USDC mevduatını durdurduğunu duyurdu. Duyuruya göre borsa, kullanıcılar için likiditeyi ve verimliliği artırmak için BUSD stablecoin’i sunacak. Firma, WazirX’in 5 Ekim’de kullanıcıların mevcut USDC, USDP ve TUSD bakiyeleri için 1: 1 oranında BUSD otomatik dönüştürme uygulayacağını söyledi.

WazirX’in resmi web sitesinden yaptığı duyuruya göre:

Kullanıcılar, dönüşüm tamamlandığında BUSD cinsinden hesap bakiyesi altındaki USDC, USDP ve TUSD bakiyelerini görebilecekler.

USDC, USDP ve TUSD para çekme işlemleri WazirX’te Cuma gününe kadar geçerli olmaya devam edecek. Platform daha sonra 26 Eylül’de stablecoin’leri spot işlem çiftlerinden çıkarmayı planlıyor.

Karar stablecoin’leri ne kadar etkileyecek?

CoinGecko’nun verilerine göre WazirX, duyurudan önce önemsiz miktarda USDC işlemi yapıyordu. Şu anda, WazirX’te listelenen tek USDC çifti, günlük hacimlerde 3.400 dolar ile Tether (USDT) karşısında USDC’dir. Buna karşılık, BUSD’nin WazirX’te USDT ve Hindistan rupisi karşısında işlem gören iki işlem çifti vardır. Bunların günlük işlem hacimleri sırasıyla 5.700 ve 5.200 dolar.

Circle ve Coinbase tarafından desteklenen USDC, USDT’den sonra piyasa değerine göre en büyük ikinci stablecoin’dir. Yazma sırasında, USDC’nin piyasa değeri 50 milyar dolara düştü. Rakip stablecoin USDT’den 17 milyar dolarla piyasa değeri açısından geride kaldı. CoinGecko’ya göre, üçüncü en büyük stablecoin olan Binance USD, 20.6 milyar dolarlık piyasa değerine sahip.

WazirX’in USDC delist kararı, Binance’in kararından kısa süre sonra eldi. Binance, 5 Eylül’de USDC, USDP ve TrueUSD bakiyelerini otomatik olarak BUSD stablecoin’e dönüştüreceğini duyurmuştu. Bu arada, Ağustos ayında Binance, Hindistan kripto borsası düzenleyici incelemeye girdikten sonra WazirX’te herhangi bir hisse sahibi olduğunu reddetti. Hindistan’ın İcra Müdürlüğü, daha önce firmaya karşı Kara Para Aklamayı Önleme soruşturmasının bir parçası olarak WazirX’teki 8.1 milyon dolardan fazla fonu dondurdu. Hindistan’ın İcra Müdürlüğü veya ED’nin WazirX hakkındaki iddiaları:

WazirX, eksik kripto paraları için herhangi bir hesap veremez. Bu kripto paralarını izlemek için hiçbir çaba göstermedi. Belirsizliği teşvik ederek ve gevşek AML normlarına sahip olarak, yaklaşık 16 suçlanan fintech şirketine kripto yolunu kullanarak suç gelirlerini aklama konusunda aktif olarak yardımcı oldu.

Kriptokoin.com olarak ayrıntıları bu makalede aktardık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Coinbase 3 Altcoin Listeliyor: Fiyatlar Pik Yaptı! Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase 3 yeni altcoin listeledi, fiyatlar yine kısa sürede pik yaptı. İşte Coinbase Etkisinin en son örnekleri. Coinbase listesini bu 3 altcoin ile genişletiyor Coinbase Assets bugün Twitter’dan Injective...
Buğra Çağlar 2 hafta önce