O Altcoin, Coinbase Yetkilisinden Destek Aldı!

 O Altcoin, Coinbase Yetkilisinden Destek Aldı!
 O Altcoin, Coinbase Yetkilisinden Destek Aldı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para birimi “karıştırıcıları” veya “mikserleri”, kullanıcıların işlemlerini izlemeyi zorlaştırarak gizlilik sağlayan bir araç türüdür. Ancak, bu gizlilik bazı yetkililer tarafından kara para aklama ve diğer yasa dışı faaliyetler için bir araç olarak görüldüğü için tartışmalıdır. Bu durum, Ethereum tabanlı kripto mikser Tornado Cash’in, ABD Hazine Bakanlığı’nın uyguladığı yaptırımlara karşı açtığı yasal savaşa yol açtı. Bu savaşta, Tornado Cash beklenmedik bir destekçi buldu: Coinbase kripto para borsasının hukuk başkanı Paul Grewal. Grewal, altcoin Tornado Cash’in ve kullanıcılarının gizlilik haklarını savunarak, Hazine Bakanlığı’nın yaptırımlarının meşruiyeti ve potansiyel hak ihlalleri konusunda endişelerini dile getirdi.

Coinbase yetkilisi, altcoin TORN için açıklama yaptı

Kara para aklamayı kolaylaştırmakla suçlanan kripto para karıştırıcı Tornado Cash, sıkıntı yaşamaya devam ediyor. Zira projeyi çevreleyen hukuki mücadele yeni bir hal aldı. Coinbase’in hukuk şefi Paul Grewal, gizlilik odaklı hizmetin sesli bir savunucusu olarak ortaya çıktı. Ayrıca ABD Hazinesi’nin yaklaşımı ve Amerikalıların gizlilik haklarının potansiyel ihlali hakkındaki endişeleri artırdı. Grewal, şirketinin ABD Hazine’nin yaptırımlarına karşı hukuki mücadeleye verdiği desteği vurguladı. Bunun için sosyal medya platformu X’i kullandı.

Dev Şirketler O 2 Altcoin Projesini Borsalara Boşaltıyor!   

Davacılar tarafından Beşinci Daire Temyiz Mahkemesi’nde sunulan ve doğrudan Hazine’nin iddialarına karşı çıkan güçlü bir yanıta dikkat çekti. Önemli bir çekişme noktası, Hazine’nin Tornado Cash‘e yaptırım uygulama gerekçesi etrafında dönüyor. Grewal’a göre ilk argüman, tüm Tornado Cash kullanıcılarının ve geliştiricilerinin amacı. Argüman, bu kişilerin “ortak bir amaç” taşıdığının kanıtlanmasına dayanıyordu. Ancak Hazine’nin temyiz mahkemesinde bu yaklaşımı görünüşte terk etmesiyle “şaşırtıcı bir değişim” yaşandığını belirtiyor.

ABD’nin argümanı ikna edici değil

Grewal, bu değişimin orijinal gerekçedeki kusurları ortaya çıkardığını ileri sürüyor. Hazine’nin yeni argümanının ilkinden daha ikna edici olmadığını öne sürüyor. Spesifik argümanların ötesinde Grewal, daha geniş bir endişeyi gündeme getiriyor… Hazine’nin yaptırımlarının, özellikle Tornado Cash‘in kodu gibi açık kaynaklı yazılımlara uygulandığında, aşırıya kaçma potansiyeli. Mevcut yasalara göre açık kaynak kodunun “mülk” olarak nitelendirilmediğini söylüyor. Ayrıca bunun da Hazine’nin projeyi düzenleme yetkisini sınırladığını vurguluyor.

TAO Coin ve Bu 6 Altcoin’den Sıcak Haberler Var!

Grewal, Amerikan vatandaşlarının bu tür yazılımları kullanmasını kontrol etmeye yönelik girişimlere işaret etti. Buna benzer herhangi bir girişimin kongre eylemi gerektirdiğini savunmakta. Kendisi, Hazine’nin bu “düzenleme boşluğunu” gidermeye yönelik son lobicilik çabalarının kendi sınırlamalarının kanıtı olduğunu vurguluyor. Bu arada Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Tornado Cash’in kurucu ortağı Roman Storm idi. Storm, tüm iddiaları reddetmeye devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın. 

 O Altcoin, Coinbase Yetkilisinden Destek Aldı!