Bu Altcoin, Dev Coin Yakma Olayını Duyurdu! Fiyat Ne Olur?

Bu Altcoin, Dev Coin Yakma Olayını Duyurdu! Fiyat Ne Olur?
Bu Altcoin, Dev Coin Yakma Olayını Duyurdu! Fiyat Ne Olur?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Terra Luna Classic validatörleri, milyarlarca LUNC yakacak yeni bir teklifi onayladı. 2022’de çöken Terra’nın (LUNA) yeni versiyonu olan LUNC, bu token yakımlarıyla fiyatını 1 dolara ulaştırmayı hedefliyor. Altcoin bu yolda başarılı olacak mı?

LUNC, milyarlarca token yakacak yeni teklifi onayladı

LUNC topluluğunun tanınan üyelerinden ClassyCrypto, validatörlerin yeni token burn etkinliğini onayladığını bildirdi. Teklife göre validatörler, yıl sonuna kadar elde ettikleri komisyonların %100’ünü gönüllü olarak ölü cüzdana gönderecekler. Bu uygulamanın nihai hedefi LUNC fiyatını 1 dolarlık fiyat hedefine ulaştırmak olacak.

Söz konusu teklif, validatörlerin neredeyse hepsinden lehte oy aldı. ClassyCrypto’a göre, validatörler şu ana kadar 13 milyon LUNC’yi ölü cüzdana gönderdi.

Token burn işe yarıyor: LUNC fiyatı yukarı yönde hareket ediyor

LUNC fiyatı 5 Temmuz’dan bu yana yukarı yönde hareket ediyor. Bu ay başında Binance, 11. LUNC yakma partisinde 2,65 milyar token’i imha etti. Temmuz ayında hafif bir yükseliş ivmesi kazanmasına rağmen, LUNC fiyatı geçtiğimiz aylar boyunca sürekli olarak yeni dip seviyeleri kaydediyordu.

Örneğin, Haziran boyunca bir dizi tüm zamanların en düşük seviyesi (ATL’ler) kaydetti. Fiyat 4 Haziran’da kısa bir süre yükseldikten sonra, 0,0001152 dolar direncini aşmakta başarısız oldu. Bu da LUNC’nin Mayıs başındaki en düşük seviyesine tekrar düşmesine neden oldu.

Altcoin, yeni tekliflerle ayakta kalmaya devam ediyor

Bu arada, “Cüzdan Altyapısı Oluşturmak İçin L1 Ekibi” başlıklı bir teklif olan Proposal 11630, topluluk desteğini topladı. Teklif şu anda %70’in üzerinde geçer oyla devam ediyor. Sonuçların ortaya çıkacağı tarih 14 Temmuz olacak.

Proposal 11630 nedir?

Teklif, toplulukta oldukça saygın bir figür olan Profesör Edward Kim’in altyapının etki alanını ve diğer kontrollerini denetleme tavsiyesini ortaya koyuyor. Ortak L1 Görev Gücü, topluluğa ait cüzdanı herhangi bir ücret ödemeden geliştirecek. Ayrıca, Ortak L1 Görev Gücü’nün bilgi işlem bütçesi alan kaydı ve barındırma masraflarını karşılayabilir.

Happy Catty Crypto’nun teklifinin L1TF teklifiyle uyumlu olduğu göz önüne alındığında, geliştirici ekibi Terra Luna Classic topluluğuna ait web tabanlı Station’ın çeşitli sürümlerini, iOS ve Android mobil uygulamalarını ve bir Chrome tarayıcı uzantısını oluşturacak. Bununla birlikte, cüzdanın tüm yönlerini denetlemekten sorumlu özel bir L2 ekibi kuruluyor. Ek olarak, cüzdanın geliştirilmesine ve altyapısına öncelik verilmesi üzerinde durulacak.

Validatörler ve topluluk, L1TF’yi anımsatan bir şekilde, özelleştirmenin ve TFL’ye bağımlılığın azaltılmasının, İstasyonun güvenilirliğini ve çalışma süresini artırmak için gerekli olduğuna inanıyor. Birkaç üye, topluluğun Terra Rebels’in Asi İstasyonunu ve altyapısını finanse etmeyi bırakması gerektiğini iddia ediyor.

Toplam token burn oranı

Son olarak, en son verilere göre, yakılan toplam LUNC şu anda 68.303.850.914 adet. Bu da toplam arzın yalnızca yaklaşık %0,99’unu temsil ediyor. Yakılan bu toplam LUNC’den 44.789.088.501’i kalıcı olarak imha edilmiştir.

Kriptokoin.com olarak LUNC fiyatını %3’ün üzerinde yükselten yakın tarihli gelişmelere bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Altcoin, Dev Coin Yakma Olayını Duyurdu! Fiyat Ne Olur?