Bu Altcoin Ekibi Hack’e Rağmen Durmadı! Yeni Proje Açıklandı

Bu Altcoin Ekibi Hack’e Rağmen Durmadı! Yeni Proje Açıklandı
Bu Altcoin Ekibi Hack’e Rağmen Durmadı! Yeni Proje Açıklandı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve altcoin dünyasında muhtemelen en can sıkıcı durumlardan biri hack olayları. İlginç bir şekilde bugün bir altcoin ekibinden hamle var. Üstelik hamle hack olayının ardından geliyor. Detaylara bakalım.

Altcoin projesi ValueRouter: Tanıdık bir öneri

Kısa bir süre önce 130 milyon doları aşan bir kayıpla sonuçlanan bir hack olayına karışan Multichain’in arkasındaki ekip, şaşırtıcı bir şekilde ValueRouter adlı yeni bir proje açıkladı. Altcoin Multichain’in son güvenlik ihlalini çevreleyen koşullar göz önüne alındığında durum şaşırtıcı. Buna göre duyuru kripto para topluluğunu meraklandırıyor.

ValueRouter, resmi web sitesinde konuyla ilgili bir açıklama yapıyor. Buna göre selefi Multichain’e benzer bir konsept sağlıyor. Kullanıcılara birden fazla blockchain ağında sorunsuz şekilde varlık ticareti yapma ve transfer etme olanağı sunuyor. Projenin temel önerisi kısaca “Tek bir işlemle birden fazla zincirdeki herhangi bir varlıkla herhangi bir varlığı takas etmek” olarak ifade ediliyor.

Yeni girişim

Bu yeni girişim, altcoin Ethereum, Avalanche, Optimism ve Arbitrum dahil olmak üzere çeşitli önde gelen blockchain ağlarında varlıkların transferini sağlıyor. Diğer taraftan takasını kolaylaştırarak kullanıcıları güçlendirmeyi amaçlıyor.

Multichain (MULTI) up 12% as Protocol Resumes Operations: Details

Resmi ValueRouter açıklaması konuyu daha da detaylandırıyor. Buna göre altcoin projesi ValueRouter, Circle CCTP ve DEX’leri entegre ediyor. Böylece çok zincirli varlık takaslarını basitleştiriyor. Ayrıca geliştiricilerin zincirler arası dApp’ler oluşturmasını sağlıyor. Diğer taraftan kullanıcıların varlıkları herhangi bir büyük DeFi platformuna zahmetsizce yönlendirmesine olanak tanıyan birleşik bir protokol. Mekanik olarak ValueRouter, selefi Multichain ile benzerlikler taşıyan çok imzalı bir cüzdanın mimarisine benzeyen çok partili bir bilgi işlem sistemi üzerinde çalışıyor.

Altcoin dünyasında topluluk şüpheciliği ve endişeleri

ValueRouter’ın beklenmedik duyurusu dikkat çekiyor. Diğer taratfan Bitcoin ve altcoin topluluğunun belirli kesimlerinde şüphecilik ve endişeye yol açıyor. Önde gelen kripto araştırmacısı ZachXBT, ekibe bir tavsiyede bulunuıyor. Yeni bir projeye başlamadan önce 125 milyon dolarlık zararın çözülmemiş sorununu ele almaya çağırıyor. Diğer taraftan Phantom Foundation’ın sosyal medya varlığının yönetiminden sorumlu Nick SR de açıklama yapıyor. Buan göre “Henüz çok erken” şeklinde özlü bir ifade kullanıyor. Bu tepkiler, önemli güvenlik ihlalinin ardından ekibin eylemlerini dikkatle gözlemleyen topluluk üyeleri arasındaki temkinli duyguları yansıtıyor.

Kriptokoin.com olarak baktığımızda ValueRouter kripto para dünyasına girerken, son hack’in etkisi var. Buna göre güven ve güvenilirliği yeniden inşa etme zorluğuyla karşı karşıya. Altcoin ekibinin geçmişten gelen endişeleri ve kayıpları ele alma becerisi dikkat çekecek. Ayrıca bu yeni girişimin kabulünü ve başarısını belirlemede muhtemelen çok önemli bir rol oynayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Bu Altcoin Ekibi Hack’e Rağmen Durmadı! Yeni Proje Açıklandı