Dev Balina Bu Altcoin’de Satışa Gitti! Zararı Büyük

Dev Balina Altcoin Ethereum'da Satışa Gitti! Zararı Büyük
Dev Balina Altcoin Ethereum'da Satışa Gitti! Zararı Büyük
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve altcoin dünyasında balina hareketleri devam ediyor. Her bir hareketin ayrı bir anlamı var. Ayrıca piyasanın gidişatına yönelik olarak da bir miktar fikir verebiliyor. Piyasadaki dalgalanmaların tam da ortasında gelişen hareketler ister istemez dikkat çekiyor. Yaklaşık iki saat önce bir Ethereum balinasının zararına satışları söz konusu oldu. Detaylarına bakalım.

Altcoin balinasından önemli miktarda Ethereum satışı

Önemli bir hareketle, 0xc30 olarak bilinen önde gelen bir balinanın hareketleri dikkat çekiyor. Buna göre kısa süre önce ortalama 1.530 dolarla fiyatla 4,15 milyon USDC karşılığında 2.714 altcoin ETH sattı. Bu işlem yaklaşık iki saat önce 0x46E aracı adresi üzerinden gerçekleşti.

Piyasa bu hareketi devam eden satış çılgınlığı olarak yorumluyor. Bu satış, ortalama 1.543 dolar fiyatla 5,04 milyon USDC karşılığında toplam 3.265 ETH satan 0xc30’un daha büyük bir satış çılgınlığının bir parçası. Bu sürekli satış, 9 Ekim’den bu yana son dört gün içinde gerçekleşti. Bu balina önemli miktarda altcoin Ethereum’u elden çıkarıyor. Diğer taraftan piyasa gözlemcileri bu işlemlerin kripto dünyası üzerindeki etkilerini anlamak istiyor.

Balinanın kalan varlıkları

Önemli satışlara rağmen, balina hala yaklaşık 6,87 milyon dolara eşdeğer 4.448 altcoin ETH tutuyor. Buna göre piyasada pay sahibi olmaya devam ediyor. Ancak, altcoin ETH’den kaynaklanan tahmini kayıplar yaklaşık 2,3 milyon dolar tutarında olduğu için bu varlıkların bir maliyeti var. Bu durum, devam eden piyasa dalgalanmalarının ve son satışların balinanın lehine olmadığını gösteriyor. 0xc30 gibi büyük sahiplerin eylemleri kripto piyasasını önemli ölçüde etkileyebiliyor. Alım ya da satım kararları topluluk tarafından yakından izleniyor. Diğer taraftan bu işlemlerin daha geniş piyasayı nasıl etkileyeceği merak konusu. Ayrıca diğer trader ve yatırımcıların bu balinanın hamlelerine yanıt olarak aynı şeyi mi yapacağı yoksa farklı bir yaklaşım mı benimseyeceği henüz belli değil.

Restoring whales to their pre-hunted numbers could capture 1.7 billion  tonnes of CO2 a year | Euronews

Kriptokoin.com olarak baktığımızda kripto para piyasası balinaların etkisine yabancı değil. 0xc30’un son Ethereum satışları piyasa katılımcılarının dikkatini çekiyor elbette. Diğer taraftan piyasa bu işlemlerin sonucunda ortaya çıkabilecek başka gelişmeleri izliyor. Bu bağlamda eğilimleri de takip etmeye devam edecek. Bitcoin ve altcoin alanı son derece dinamik ve öngörülemez olmaya devam ediyor. Bu nedenle yatırımcılar ve traderlar bilgi sahibi olmalı. Ayrıca karar verme süreçlerinde dikkatli davranmalı. Balinanın bundan sonraki hareketlerinde yine sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Dev Balina Bu Altcoin’de Satışa Gitti! Zararı Büyük