Önemli Gelişme: Bu Altcoin, Google Cloud ile Ortaklık Yapıyor!

Önemli Gelişme: Bu Altcoin, Google Cloud ile Ortaklık Yapıyor!
Önemli Gelişme: Bu Altcoin, Google Cloud ile Ortaklık Yapıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BNB Chain, Web3 ve Blockchain girişimlerini desteklemek amacıyla Google Cloud ile işbirliğine gidiyor. Bu kapsamda altcoin ekosistemi katılımcılarının, yeni oluşturulan bir ortak çalışmayla Google Cloud hizmetlerine erişimini sağlayacak.

Altcoin ile Google Cloud ortaklığı BNB Chain için önemli bir adım

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Binance’in akıllı sözleşmeli Blockchain platformu önemli bir ortaklığa imza attı. Bu kapsamda altcoin, Web3 ve Blockchain girişimlerini desteklemek için Google Cloud ile ortaklık kurdu. Halihazırda BNB Chain’de ürün ve hizmetler geliştiren girişimler yer alıyor. Şimdi bunların da Google Cloud’un altyapısı üzerinde ürün oluşturması mümkün olacak. Google Cloud, ölçeklenebilir, güvenli ve açık kaynaklı bir altyapıya sahip.

Bu ortaklıkla, her iki platform tarafından sağlanan araçlara ve altyapıya erişim sağlayan, merkezi olmayan finans (DeFi), Metaverse, Blockchain oyunları ve Non Fungible Token (NFT) dünyasından 1.300’den fazla aktif, BNB Chain tabanlı merkezi olmayan uygulamanın (DApp’ler) olduğunu görecek. Bu projelerin, Google Cloud’dan da yararlanma imkanı olacak. Bu sayade, veri şifrelemesi mümkün hale gelecek. Ayrıca, Blockchain’deki verilerin gerçek zamanlı olarak isteğe bağlı analizini yapma imkanına kavuşacak. Önemli bir paket, geliştiricilere ve projelere, karbon nötr bulut altyapısına erişim için bir platform sağlayacak. Bu da teklifleri ölçeklendirmek için yardımcı olacak.

Altcoin

Ortaklık, BNB Chain ekosistemine hangi imkanları sağlayacak?

Ortaklık ayrıca, BNB Chain ekosistemindeki belirli Web3 oluşturucuların, Google for Startups Bulut Programına erişimini de kolaylaştıracak. Buna, BNB Chain’s Most Valuable Builder (MVB) girişimi için belirlenen projeler de dahil. Google for Startups Bulut Programı, erken aşamadaki işletmelerin projelerini oluşturmasına ve büyütmesine yardımcı olmayı amaçlıyor. Bu kapsamda her yıl 2 yıla kadar Google Cloud kredisi veriyor.

Web3 oluşturucuların, Google Cloud Startup Success ekip üyeleri ve şirketin veri yönetimi, veri analizi, yapay zeka, makine öğrenimi ve zero trust güvenliği alanlarındaki teknik konu uzmanlarıyla bağlantı kurması mümkün. Web3 geliştirici atölyelerinin yanı sıra Google Cloud eğitimleri ve sertifikaları da katılımcılara açık hale gelecek. Geliştiriciler, BNB Chain’i, Şubat 2022’de BNB Beacon Chain ve BNB Smart Chain birleştirilmesiyle oluşturdu. Blockchain ağı, multi-chain ekosistem gelişimine izin veren Ethereum Virtual Machine ile uyumlu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Önemli Gelişme: Bu Altcoin, Google Cloud ile Ortaklık Yapıyor!