Sıçrama Geldi! Bu Altcoin Ayı Kıskacından Kurtulabilecek Mi?

Sıçrama Geldi! Bu Altcoin Ayı Kıskacından Kurtulabilecek Mi
Sıçrama Geldi! Bu Altcoin Ayı Kıskacından Kurtulabilecek Mi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz hafta altcoin Algorand (ALGO) 0,09 dolarlık önemli destek seviyesinden harekete geçti. Buna göre %20’lik etkileyici bir sıçrama gerçekleştirdi. Ayrıca momentumda potansiyel bir değişimin sinyalini verdi. Aylarca ayıların hakimiyetinde kaldıktan ve 2023’ün 2. çeyreğinin sonları ile 3. çeyreğinin başlarında bir dizi Tüm Zamanların En Düşük Seviyesine (ATL) ulaştıktan sonra, bu son artış ALGO’nun kuşatılmış boğaları için bir umut ışığı oldu. En son veriler itibariyle ALGO 0,10 dolardan işlem görüyor. Ayrıca grafik üzerindeki göstergeler sürekli bir yükseliş toparlanması olasılığıyla aynı hizaya geliyor.

Göstergeler altcoin için yükseliş görünümünü destekliyor

Önemli bir momentum göstergesi olan Göreceli Güç Endeksi (RSI) nötr 50 seviyesinin üzerine çıktı. Ayrıca şu anda 59 seviyesinde yer alıyor. Bu, yatırımcılar arasında artan bir alım baskısı ve yenilenen iyimserlik anlamına geliyor. Benzer şekilde, Chaikin Para Akışı (CMF) +0,21’lik bir değerle altcoin için güçlü sermaye girişlerini vurguluyor.

Algorand ALGO price chart on dark background

Daha düşük zaman dilimlerinde, RSI aşırı alım bölgesinin kenarında yer alıyor. Altcoin ALGO için hem kısa vadeli hem de uzun vadeli yükseliş hissiyatına işaret ediyor.

İyileşme yolundaki engeller

Yükseliş rallisi umut verici olsa da, altcoin ALGO toparlanma yolunda önemli engellerle karşı karşıya. İlk zorluklar 1,20 dolar (düşüş eğilimi gösteren düşük seviye) ve 1,40 dolara (kayda değer bir direnç seviyesi) yatıyor. Boğalar önümüzdeki günlerde bu seviyeleri başarılı bir şekilde aşmayı başarırsa, ALGO için kısa vadeli bir yükselişin önünü açabilir.

Spot Kümülatif Hacim Deltası’nda (CVD) 20 Eylül’de gözlenen artış söz konusuydu. Buna göre altcoin ALGO’ya yönelik artan talebin altını çiziyor. Bu gösterge, artan ilgi ve alım faaliyetlerinin desteğiyle fiyatların yükselmeye devam edebileceğine işaret ediyor.

Devam eden momentum

Fonlama Oranındaki bazı dalgalanmalara rağmen, altcoin ALGO’nun grafiğindeki genel duyarlılık yükseliş eğiliminde görünüyor. Ayrıca potansiyel olarak alıcıların daha fazla kazanç elde etmesine olanak tanıyor. ALGO düşüş eğiliminden kurtulmaya çalışıyor. Diğer taraftan son sıçraması hem traderlar hem de yatırımcılar için bir umut ışığı sağlıyor.

ALGO coin nedir? ALGO coin ne işe yarar? - Timeturk Haber

Kriptokoin.com olarak baktığımızda altcoin Algorand’ın son zamanlarda önemli destek seviyesinden sıçraması dikkat çekiyor. Ayrıca kripto para birimi için olumlu bir gelişme ve olası bir trendin tersine dönmesine işaret ediyor. Zorluklar devam etse de, temel göstergelerin hizalanması ALGO için ufukta sürekli bir yükseliş rallisinin olabileceğini gösteriyor. Ayrıca aylardır ayıların hakim olduğu bir piyasada yeni bir iyimserlik sağlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Sıçrama Geldi! Bu Altcoin Ayı Kıskacından Kurtulabilecek Mi?