Kâr Satışı: Yüzde 100 Yapan Altcoin’de Balinalar Gemiyi Batıracak mı?

Kâr Satışı: Yüzde 100 Yapan Altcoin’de Balinalar Gemiyi Batıracak mı?
Kâr Satışı: Yüzde 100 Yapan Altcoin’de Balinalar Gemiyi Batıracak mı?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altcoin piyasası sert dalgalanmalarıyla tanınıyor ve geçtiğimiz hafta TRB tokenı için de bir istisna olmadı. Fiyatı %100’ün üzerine fırladı ve birçok yatırımcının balonlaşan portföyleri konusunda kendinden geçmesine neden oldu. Ancak SpotOnChain’in yakın zamanda yayınladığı bir rapor, kutlama havasına soğuk su serpti. Raporda, önemli miktarda TRB nakde çeviren sekiz büyük yatırımcının veya “balinaların” faaliyetlerine yer veriliyor ve bu da tokenin uzun vadeli istikrarına ilişkin endişeleri artırıyor. Bu haber şu soruyu akla getiriyor: Bu daha da yüksek fiyatlara giden yolda geçici bir kesinti mi, yoksa balinaların TRB gemisini batırmak üzere olduğunun bir işareti mi?

Altcoin, yüzde 100 yükselmişti: Şimdi ise balinalar satıyor

Geçtiğimiz hafta, altcoin TRB için fiyatının %100’ün üzerinde hızla arttığı bir inişli çıkışlı yolculuk oldu. Birçok yatırımcı kazanımlarını kutluyor. Ancak, on-chain analiz sağlayıcısı SpotOnChain’in yakın zamanda yayınladığı bir rapor belirsizlik gölgesi yarattı. Raporda, TRB‘den 3,56 milyon dolarlık şaşırtıcı bir kâr elde eden sekiz balinanın faaliyetleri vurgulanıyor.  Bu haber, fiyattaki ani artışın spekülasyonlarla körüklenen bir balon olabileceği yönündeki endişelerin ortasında geldi.

Balinaların eylemleri, tokenın uzun vadeli sürdürülebilirliği ve daha fazla balinanın bunu takip etmesi durumunda önemli bir fiyat düşüşü potansiyeli hakkında soruları gündeme getiriyor. SpotOnChain’e göre bu sekiz balina, Mart ve Mayıs ayları arasında stratejik hareket etti. Özellikle Coinbase’den toplam 82.849 TRB tokeni satın aldı. Rapor, ortalama satın alma fiyatının token başına 80,20 dolar civarında olduğunu öne sürüyor. Son fiyat artışının TRB’yi 123 doların üzerine çıkarmasıyla bu balinalar, harekete geçti. Zira varlıklarını satarak %53,6’nın üzerinde kar elde etmeyi başardılar.

Ufukta fiyat düşüşü mü var?

Balinaların kar elde etmesi, TRB için olası bir fiyat düşüşüne ilişkin endişeleri artırıyor. Bu ağır yatırımcılar tarafından satılan büyük hacimli tokenlar, dikkat çekiyor. Özellikle diğer balinaların da onların peşinden gitmeye karar vermesi durumunda sıkıntı yaşıyor. Zira fiyat üzerinde aşağı yönlü bir baskı oluşturma riski var. Bu senaryo, raporun yatırımcıları “daha fazla balinanın kâr için Coinbase’e TRB yatırabileceği konusunda dikkatli olmaları” konusunda uyaran kapanış açıklamasıyla daha da güçlenmekte. Bu, SpotOnChain’in TRB’yi elinde bulunduran ve yakında nakit para çekmek isteyebilecek ek balinaların olabileceğine inandığını gösteriyor.

4 Analist: Altcoin Piyasası Patlamak Üzere! Bu 3 İndikatöre Bakın

Balinaların eylemleri endişelere yol açsa da bunların TRB rallisinin sonuna işaret etmediğini unutmamak gerekiyor. Kripto para piyasası karmaşıktır ve balina faaliyetinin ötesinde çeşitli faktörlerden etkilenmekte. Projenin gelişimi veya TRB tokeninin daha geniş çapta benimsenmesiyle ilgili olumlu haberler, fiyatı hala yukarı taşıyabiliyor. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kâr Satışı: Yüzde 100 Yapan Altcoin’de Balinalar Gemiyi Batıracak mı?