Bu Altcoin İçin Büyük Hafta: İşte Bilinmesi Gerekenler!

Altcoin İçin Büyük Hafta Bilinmesi Gerekenler
Altcoin İçin Büyük Hafta Bilinmesi Gerekenler
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Piyasanın en büyük PoS altcoin projelerinden biri, büyük haftaya girmek üzere. Yeni bir stablecoin ve yeni bir protokolün önümüzdeki hafta yayınlanması bekleniyor.

Bu altcoin yoğun bir takvime hazırlanıyor

En popüler proof-of-stake projelerinden biri olan Cardano, çok kısa bir süre önce yeni stablecoin Djed’nin yakında piyasa sürüleceğini duyurdu. Djed, Cardano tabanlı merkezi olmayan borsalar (DEX) MinSwap ve MuesliSwap ile diğer birçok merkezi olmayan finans uygulamasında listelenecek.

Djed (DJED) stablecoin’in piyasaya sürülmesinin, muhtemelen çok daha fazla likidite getireceği için Cardano’nun zor durumdaki DeFi ekosistemi için bir nimet olması bekleniyor. Kriptokoin.com olarak Djed ve Cardano ekosisteminden diğer gelişmelere bu yazıda yer verdik.

Çok konuşulan stablecoin’in algoritması %400-%800 aralığında bir teminat oranına dayanıyor. Bunun da ötesinde, Blockchain üzerinde gözetim dışı bir faiz oranı protokolü olan Liqwid Labs’ın mainnet sürümünün önümüzdeki hafta piyasaya sürmesi planlanıyor. Liqwid Labs, borç alanlar ve borç verenler için merkezi olmayan bir pazar yeri görevi görür.

Cardano’nun haftalık güncellemesi olumlu görünüyor, ancak yatırımcılarını rahatlatacak mı?

Cardano’nun geliştirici şirketi Input Output Global, kısa bir süre önce, Cardano için önemli başarıları ve güncellenmiş istatistikleri vurgulayan haftalık geliştirme raporunun son sürümünü yayınladı. Rapora göre, Cardano’nun yerel tokenleri 7,63 milyona ve toplam işlem sayısı 59,8 milyona ulaştı. Ayrıca rapor, ağda 113 projenin başlatıldığını ortaya koydu.

Geliştiriciler, Djed stablecoin ile birlikte ağı geliştirirken, ADA yükseliş rallisine devam ediyor. CoinMarketCap’e göre, ADA fiyatı geçen hafta bir noktada %8’in üzerinde kazanç elde etti. İlginç bir şekilde, ADA, DyDx fonlama oranı nispeten yükseldiği için geçen hafta vadeli işlemler piyasasında talep görmeye devam etti. ADA’nın MVRV Oranı da hafta ortasında düşüş kaydettikten sonra arttı.

LunarCrush’ın verileri, sosyal katılımı geçen hafta %15’in üzerinde yukarı yönde gittiği için ADA’nın popülaritesinin de arttığını ortaya koydu.

ADA henüz yaklaşan haberlere tepki vermiyor

Cardano’nun (ADA) yaklaşan olaylara tepki verip vermeyeceği henüz bilinmiyor, fiyatı şu anda yatay hareketlere geri döndü. İlk 10 arasında yer alan altcoin şu anda büyük spot borsalarda 0,39 dolar civarında işlem görüyor ve piyasa değeri 13,5 milyar dolar. Kurucu Charles Hoskinson, Cardano’nun kısa sürede tonlarca merkezi olmayan uygulamayı yayınladığını bildirdi. Bu da Cardano’yu uzun vadede güçlü bir konuma yerleştiriyor.

Bu arada, haftalık geliştirme raporunda IOG, son yedi gün boyunca farklı ekiplerin üzerinde çalıştıklarından bahsetti. Örneğin, Plutus ekibi çalışmalarını sonraki beş sprint için planladı; Plutus çekirdek ekibinin ana hedefleri hata ayıklayıcı MVP’yi sonlandırmak, komut dosyası kapasitesini artırmak, Plutus ara temsil üreteçleri ile özellik testi eklemek ve daha pek çok şeydi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Altcoin İçin Büyük Hafta: İşte Bilinmesi Gerekenler!