Türklerin de Aldığı Altcoin İçin Dev Tahmin: 50 Bin Doları Görecek!

Vural Erkan
Vural Erkan 1 ay önce
41.229 görüntülenme
Türklerin de Aldığı Altcoin İçin Dev Tahmin: 50 Bin Doları Görecek!

Ripple’ın yakında dünya rezerv para birimi olacağı ve karşılığında 50.000 dolar değerinde olacağı söylense inanır mısınız? Ripple’ın CTO’su David Schwartz, söylentiler hakkında konuştu ve altcoin takipçilerini belirli hilelere karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

‘XRP geri satın alma’ teorisi

Ripple (XRP), kripto piyasasındaki en değerli kripto para biriminden biri. Bunun yanında, Ripple, ‘dünya için rezerv para birimi’ olma iddiasında. Ancak bu iddia, Jimmy Vallee tarafından ortaya atılan bir teoriye dayanıyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Valhill Capital Genel Müdürü Vallee, 2021’de “XRP geri satın alma” teorisini ortaya attı. Vallee, bahse konu teorisinde, hükümetten XRP’nin toplam arzını perakendeden tek bir XRP tokeni için 37.500 dolardan geri satın alması isteniyor. Fiyat, küresel piyasadaki toplam zenginliğin toplam XRP arzına bölünerek elde ediliyor.

David Schwartz, ‘XRP geri satın alma’ teorisine itibar etmiyor

Şimdi teori bir kez daha Twitter’da dolaşımda. Ancak bu sefer, Ripple CTO’su David Schwartz bu konuda kirli havayı temizliyor. Bir bakıma Ripple CTO’su söylentileri hızla kapattı. Ripple ve XRP takipçileri arasında önemli bir konu olmasına rağmen teorinin tamamına dikkat etmediğini iddia ediyor. Ayrıca, 2022’de gerçekleşen çok sayıda kripto şirket tasfiyesi konusunu hatırlatıyor. Bu kadar çok yatırımcının uğradığı zararlara atıfta bulunuyor ve piyasayı düşük riskli ve yüksek getirili tekliflere dikkat etmesi konusunda uyarıyor. Bu bağlamda şu açıklamayı yapıyor:

Çok yakından bakmadım. Ama gördüklerim bana çok fazla bir aldatmaca gibi görünüyor. 2012 ve 2022’den bir şey öğrendiysek, o da düşük riskle yüksek getiri vaat eden herkesin sizi soyacağıdır.

Altcoin

Eski geliştiriciler de altcoin için teoriye katılmıyor

Geçmişte, eski bir XRP geliştiricisi olan Matt Hamilton da söylentileri yanlış olarak görüyor. Ocak ayında, Valhill Capital’in teorisinin aynı fikirde olmadığını açıklayan bir başlık açtı. Bu kapsamda şu hususların altını çizdi:

XRP topluluğunun, ABD hükümetinin ABD vatandaşlarından XRP’yi geri satın alması / el koyması, ancak garip bir nedenden dolayı piyasa oranının %100’ünün üzerinde %100’ünü telafi etmesi gibi çılgın bir fikri destekleyen küçük ama sesi çok yüksek bir azınlık var.

Altcoin

Diğer şeylerin yanı sıra, XRP’nin merkezi olmayan bir Blockchain’de yaşadığını açıkladı. Sonuçta, hükümet güç kullanarak anahtar sahiplerinden tokenlere el koymak istemediği sürece bunlara erişmek imkansız. Buna ek olarak, hükümet XRP satın almak yerine kendi CBDC’sini oluşturmak için daha iyi bir seçeneğe sahip. Bu doğrultuda Matt, şunları kaydetti:

ABD hükümeti, başkalarının onu kullanmasını engellemek için ‘tüm XRP’yi‘ istiyorsa, bu eylem, ondaki herhangi bir değeri veya faydayı öldürür. Katılımcıların geri kalanı onları görmezden gelmeye veya XRP 2.0’ı çatallamaya/oluşturmaya karar verir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Crypto-news-flash

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Haftaya Kripto Paralar İçin Bu 24 Gelişmeye Dikkat!
Haftaya Kripto Paralar İçin Bu 24 Gelişmeye Dikkat! ABD enflasyon verilerinin Salı günü açıklanması planlanıyor. Kripto para piyasası oyuncuları rakamları yakından izleyecek. Ayrıca SEC, geçen hafta Kraken’e karşı alınan kararın ardından kripto firmalarını staking ürünleri konusunda yüksek alarm durumuna geçirdi. Bu hafta dikkat edilmesi gereken...
Vural Erkan 1 ay önce