Bu Altcoin İçin Insider Selling: Hızla Coinler Satılıyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
708 görüntülenme
Altcoin İçin Insider Selling Coinler Satılıyor

Piyasa değerine göre ilk 100 altcoin arasında yer alan Klaytn (KLAY), geçen haftadan bu yana sessizce düşüyor. İddialara göre, Kracker Labs tarafından yönetilen çeşitli hesaplar spekülatif bir şekilde piyasaya yüklü miktarda Klay token boşaltıyor.

Zero Reserve ile ralli yapan Klaytn, insider selling iddialarıyla çift haneli düşüyor

Klay fiyatı Mart ayında Zero Reserve’ün açıklanmasının ardından keskin bir yükseliş göstermiş ve geçen yıl yaşanan FTX krizinin ardından yatırımcılara umut olmuştu. Ancak insider selling yapıldığına dair en son haberler, Klay’in fiyatının önemli ölçüde düşmesine ve elde ettiği tüm kazanımları kaybetmesine neden oldu.

Insider selling iddiaları, kripto piyasası bilgi kanalının operatörü Byun Chang-ho tarafından dile getirildi. Crust çalışanları tarafından oluşturulan şirket içi bir girişim olan Kracker Labs tarafından yönetilen çeşitli hesaplarda sürekli olarak büyük miktarlarda Klay token satıldığı iddia edildi. Klay fiyatı haber akışının ortasında geçen haftadan bu yana %20 değer kaybetmiş durumda.

Klaytn ekibi, Kracker Labs’tan gerçeklerin açıklanmasını talep etti

Klaytn ekibi yaşananları oldukça ciddiye alıyor. Insider selling iddiaları, gelecekte Klay’e yatırım yapmaktan çekinen yatırımcılar arasında önemli bir güven kaybına yol açtı. Klaytn Foundation’ın CEO’su Seo Sang-min, Kracker Lab’ın devasa KLAY satışından duyduğu hayal kırıklığını dile getiriyor.

Kaytn Vakfı’nın CEO’su altcoin yatırımcılarından özür diledi

9 Mart’ta CEO, Klaytn topluluğundan özür diledi ve Vakfın olaydan toplulukla aynı anda haberdar olduğunu söyledi. Kracker Lab tarafından yapılan toplu satışla ilgili tartışma, CoinSagwan Academy’nin operatörü Byun Chang-ho’nun ilgili işlemleri açıklamasının ardından 8 Mart’ta su yüzüne çıkmaya başladı.

CEO, açıklamalarında, “Bu konuyu çok ciddiye alıyoruz ve önlemleri ve nüksün önlenmesini ciddi bir şekilde tartışıyoruz” dedi. Ancak, Kracker ekibinin KLAY token satışlarını gizlemek için neden Tornado gibi ‘mix’leri’ kullandıklarından veya Vakfın Talknomics’in yeniden tasarımıyla ilgili dahili bilgileri kullanıp kullanmadıklarından bahsetmedi.

Bu olay, insider selling ve kripto para piyasasında şeffaflık ihtiyacıyla ilgili endişeleri artırıyor. Kaytn Vakfı henüz konuyla ilgili daha fazla güncelleme sağlamadı. Kriptokoin.com olarak son günlerde gündeme gelen hack olaylarına bu yazıda yer verdik.

Klaytn hakkında

Klaytn, öncelikli olarak metaverse, GameFi ve içerik oluşturucu ekonomisine odaklanan halka açık bir Blockchain’dir ve Haziran 2019’daki resmi lansmanından bu yana Güney Kore’de baskın Blockchain platformu olarak ortaya çıkmıştır. Singapur’daki uluslararası üssü ile Blockchain’i artık aktif olarak çeşitli iş girişimleri yoluyla küresel varlığını genişletiyor. Klaytn, bu genişlemeyi desteklemek için Ağustos 2021’de kurulmuş, Singapur merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Klaytn Foundation tarafından yönetilen ve finanse edilen Klaytn Büyüme Fonu’nu kurdu. Fonun amacı, Klaytn ekosisteminin büyümesini desteklemektir. ve bağlı şirketleri.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Kaynaklar:
  • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance, 17 Altcoin'e Dolaylı Yatırım
Binance, Bu 17 Altcoin’e Dolaylı Yatırım Yapıyor! İşte Liste Binance’in ABD kolu Binance US, geçen yıl iflas eden kripto şirketlerinden biri olan Voyager’ı satın alma hamlesinin bir parçası olarak 17 altcoin’e dolaylı yatırım yapıyor. ABD mahkeme satın alım için lider borsaya yeşil ışık yaktı. Binance, itirazlarına...
Buğra Çağlar 2 hafta önce