Finans Şirketi Kesinlikle Kaçının Dediği Altcoin’i Açıkladı

Finans Şirketi Kesinlikle Kaçının Dediği Altcoin’i Açıkladı
Finans Şirketi Kesinlikle Kaçının Dediği Altcoin’i Açıkladı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

The Motley Fool analistlerinden Anders Bylund bugün bir altcoin için önemli bir yazı kaleme aldı. Yazıda kripto para yatırımcılarına tavsiyeler var. Detaylara bakalım.

Bitcoin ve altcoin ortamı: Karmaşık bir arazi

Günümüzün Bitcoin ve altcoin dünyasında, dijital para birimlerinin çokluğu bunaltıcı olabiliyor. Messari gibi platformlar tarafından takip edilen 22.500’den fazla dijital para birimi var. Ayrıca Coingecko.com’da listelenen 10.100’den fazla dijital para birimi ile kripto para birimlerinin her şekil ve boyutta olduğu gayet açık. Bazıları çığır açan araştırmalardan doğuyor. Diğer taraftan diğerleri mevcut projelerin çatallanması süreciyle ortaya çıkıyor.

Bitcoin ve altcoin dünyası potansiyel açısından oldukça zengin. Ancak, gerçek şu ki yalnızca bir avuç kripto para zaman içinde değerini korumaya ya da artırmaya hazır. Diğerleri ise iddialı olsalar da en iyi ihtimalle spekülatif kategoriye giriyor. Ayrıca bu da onları yatırımcılar için riskli bahisler haline getiriyor. Bu geniş manzaranın ortasında, bazı projeler gerçek yenilik yerine hızlı kâra öncelik veriyor. Buna göre zor kazanılan paralarını yatırmak isteyenler için bir mayın tarlası oluşturuyor.

Gri alan: Kaçınılması gereken altcoin projeleri

Çok çeşitli kripto para birimleri arasında, iyi niyetlerin mevcut olabileceği, ancak pratikliğin eksik olduğu bir bölge olan gri bir alan vardır. Bu gri bölgede yer alan kripto paralardan biri de altcoin Bitcoin SV (BSV). Kripto piyasasını yeni fikirlerle sarsmak gibi asil bir niyete sahip olsa da, ciddi yatırımcıların portföyleriyle uyumlu değil.

Sektör devi Bitcoin, yıllar içinde önemli ölçüde gelişti. Hard forklar aracılığıyla kodu güncellendi. Yeni özellikler getirildi ve kritik sorunlar ele alındı. Ancak Bitcoin SV, diğer Bitcoin forklarından ayrı bir yerde duruyor. Diğer taraftan bu durum pek de olumlu bir şekilde gerçekleşmiyor. Ayrıca altcoin Bitcoin SV kendisini Bitcoin tahtının gerçek varisi olarak görüyor. Bitcoin’in orijinal tasarımına meydan okuyor ve onu bir asi olarak etiketliyor. Yenilik teşvik edilirken, ilerleme ile modası geçmiş tasarımların korunması arasındaki farkı ayırt etmek hayati önem taşıyor.

Bitcoin SV’nin geçmişi ve felsefi çatışması

Altcoin Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin segregated witness teknolojisini (SegWit) tanıttığında yaratıldı. Daha sonra Bitcoin SV, gizlilik koruma özelliklerine ilişkin farklı görüşler nedeniyle Bitcoin Cash’ten ayrıldı. “Satoshi’nin Vizyonu” anlamına gelen Bitcoin SV, orijinal formuna sıkı sıkıya bağlı kalarak 2017’nin Bitcoin’ine geri dönüyor. Bununla birlikte, resmi Bitcoin zincirindeki yükseltmeler işlem hızını ve güvenliğini artırıyor.

altcoin

Mükemmelliğin hareketli bir hedef olduğunu kabul etmek çok önemli. Tıpkı ABD Anayasası’nda yapılan değişiklikler, yazılım şirketlerinin hata düzeltmeleri yayınlaması ve yazarların editörlere güvenmesi gibi, kripto para birimleri de uyum sağlamalı ve gelişmeli. Altcoin Bitcoin SV’nin yükseltmeleri geri alma kararı, ileriye doğru bir sıçramadan ziyade geriye doğru bir adımı temsil ediyor.

Bir uyarı

Portföyünüzde altcoin Bitcoin SV’nin gizlendiğini fark ederseniz, varlıklarınızı yeniden değerlendirmeyi düşünün. Bazıları tarihsel nedenlerden dolayı bu coin’i elinde tutuyor. Ancak eski teknolojiyi tercih etmesi kullanıcıları birincil Bitcoin zincirinde ele alınan güvenlik açıklarına maruz bırakabiliyor. Buna göre alım satım yapma imkanınız olsa bile Bitcoin SV’den uzak durmanız tavsiye ediliyor.

altcoin

Kriptokoin.com olarak baktığımızda kripto para yatırımları dikkatli bir değerlendirme gerektiriyor. Kripto dünyası çok sayıda fırsat sağlıyor. Ancak hepsi eşit durum da değil. Ciddi altcoin yatırımcıları, mevcut gelişmelerle uyumlu olan ve ilerleme taahhüdü gösteren projelere öncelik vermeli.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Finans Şirketi Kesinlikle Kaçının Dediği Altcoin’i Açıkladı