Dev Şirketin Desteklediği Altcoin İçin Saldırı Alarmı! İşlemler Durduruldu

Dev Şirketin Desteklediği Altcoin İçin Saldırı Alarmı! İşlemler Durduruldu
Dev Şirketin Desteklediği Altcoin İçin Saldırı Alarmı! İşlemler Durduruldu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Consensys tarafından desteklenen ve altcoin LXP’nin arkasında yer alan Linea blockchain topluluğu, insan merkezli bir ekosistem arayışında bir engelle karşılaştı. Linea, bir dizi tweet’te, haksız avantaj elde etmek için sahte kimliklerin oluşturulmasını içeren sahtekarlık uygulaması olan Sybil faaliyetinin tespit edildiğini ve engellendiğini duyurdu. Bu keşif, Linea ağına katılım için hayati öneme sahip devredilemez bir tokenı etkiledi. Bu tokenın, LXP tokenının dağıtımının geçici olarak askıya alınmasına yol açtı.

Sybil saldırısı, adil altcoin dağıtımını engelledi

Sybil saldırısı, gerçek insan etkileşimini hedefleyen bir projenin temellerini baltalıyor. Saldırganlar, birden fazla sahte kimlik oluşturarak önemli sayıda LXP altcoin biriktirme potansiyeline sahip. Böylece gerçek kullanıcılara yönelik adil dağıtımı tehlikeye atabilir. Linea’nın hızlı eylemi, otomatikleştirilmiş veya aldatıcı faaliyetler yerine insan katılımına öncelik veriyor.

Linea, Sybil adresleriyle ilişkili onayları iptal etmek için Proof of History (PoH) veren kuruluşlarla çalışıyor. Ayrıca Verax ile aktif olarak işbirliği yapıyor. Bu süreç esasen sahte katılımcıları sistemden kaldırarak gelecekteki token dağıtımlarının güvenilirliğini sağlar. Odak noktası, LXP tokenlerinin Linea ekosistemine anlamlı katkıda bulunan gerçek insanlara ulaşmasını sağlamaktır.

LXP minting süreci devam edecek mi?

Linea’nın proaktif tepkisi, kullanıcılarına güven aşılamayı amaçlamaktadır. Geliştirme ekibi, LXP minting sürecini mümkün olan en kısa sürede devam ettirmek için özenle bir çözüm üzerinde çalışıyor. Linea topluluğunun adil ve eşitlikçi token dağıtımının önemini vurgulaması nedeniyle şeffaflık çok önemlidir.

Uzman Görüşü: Bu 2 Kripto Para Mayıs’ta Yükselişe Hazır!

Linea olayı daha geniş bir endüstri trendiyle yankılanmakta. Başka bir blockchain projesi olan LayerZero Labs, yakın zamanda Sybil saldırılarıyla mücadeleye başladı. Zira mücadele için kendi kendini raporlama sistemini uygulamaya koydu. Bu yöntem, bu tür faaliyetleri dürüstçe bildirenlere %15’lik token tahsisi sunmakta. Böylece, dürüst açıklamayı teşvik ediyor. Ayrıca LayerZero’nun airdrop uygunluğunu belirlemek için 1 Mayıs 2024 anlık görüntüsünü kullanan yaklaşımı, Sybil saldırılarıyla mücadelede daha organize bir yaklaşımın örneğini oluşturuyor.

Linea yolculuğu devam ediyor

Son gelişmeler, daha önce duyurulan, ağın likiditesini (TVL) artırmayı amaçlayan bir etkinliği etkiliyor. Bu etkinlik aynı zamanda stratejik DeFi varlık dağıtımını teşvik etmeyi amaçlayan altı aylık bir girişim idi. Söz konusu etkinlik, “The Linea Voyage: Surge”. Uzmanlara göre sybil atağı, etkinliği etkileyebiliyor. Bu etkinliğin, Linea’daki likidite katkılarını takip etmek için kullanılan devredilemeyen tokenler (SBT’ler) olan LXP-L tokenlerini dağıtması planlandı. LXP token mintingini beklemeye alınmasıyla etkinliğin zaman çizelgesi değişebiliyor.

Bitcoin Fiyatı Bu Sebeple Düşerken O 4 Altcoin Sıçradı!

Linea’nın Sybil saldırısına verdiği kararlı tepki, güvenli ve güvenilir bir ekosistem oluşturma konusundaki kararlılığını vurguluyor. LXP mintinginin geçici olarak askıya alınması kısa vadede rahatsızlığa neden olsa da uzun vadede daha sağlam ve insan odaklı bir Linea deneyiminin önünü açıyor. Önümüzdeki günlerde muhtemelen Linea’dan çözüm süreci göreceğiz. Ayrıca LXP token dağıtımı için revize zaman çizelgesi beklenmekte. Diğer yandan potansiyel olarak “The Linea Voyage: Surge” etkinliği hakkında başka duyurular göreceğiz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dev Şirketin Desteklediği Altcoin İçin Saldırı Alarmı! İşlemler Durduruldu