Türklerin Sepetindeki Altcoin İçin Token Krizi: Selloff Olabilir!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
3.795 görüntülenme
Türklerin Sepetindeki Altcoin İçin Token Krizi: Selloff Olabilir!

Son BLUR fiyat analizi, sürekli satış baskısı gösteriyor. Altcoin ,dün  yüzde 7,49 düşüşle 0,8115 dolardan 0,6995 dolara geriledi. Ayrıca analistlere göre BLUR, önümüzdeki günlerde daha fazla düşüş hareketi öneren bir alçalan üçgen modeli oluşturdu.

Altcoin krizde: Yeni düşüklerden kurtulabilir mi?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere BLUR, son haftalarda ilk kez 0,75 dolar seviyesinin altına düşerek yeni bir dip seviyeye ulaştı. Bu, yatırımcıların token arzında fiyat üzerinde daha da aşağı yönlü baskı oluşturabilecek daha fazla artış potansiyeli hakkında giderek daha fazla endişe duymasıyla ortaya çıkıyor. BLUR’un değerindeki düşüşün başlıca nedenlerinden biri, mevcut token sahiplerine dağıtılacak olan yeni tokenlerin yaklaşan airdrop’u.

Airdrop’lar, sadık yatırımcıları ödüllendirmek ve bir kripto para birimi projesine ilgi uyandırmak için harika bir yol olsa da, yeni tokenlerin piyasaya taşması ve fazla arz durumu yaratması durumunda da sorunlu olabilir. Yeni tokenler airdrop yapıldığında, genellikle mevcut holder’lara halihazırda sahip oldukları token sayısıyla orantılı olarak verilir. Bu, erken yatırımcıları ödüllendirmek ve topluluk katılımı oluşturmak için harika bir yol. Bununla birlikte, önemli sayıda yatırımcı yeni tokenlerini hemen satmayı seçerse satış baskısı da yaratabilir.

BLUR

Bu, özellikle bir kullanıcı tabanı oluşturmaya çalışan yeni projelerden gelen airdrop’larda olduğu gibi, yeni tokenler büyük miktarlarda dağıtıldığında geçerli. Bazı durumlarda, bu fazlalık, yatırımcılar fiyatlar çok düşmeden önce satış yapmak için mücadele ettiğinden, dayanak varlığın değerinde keskin bir düşüşe yol açabilir. BLUR örneğinde, yaklaşmakta olan airdrop, birçok yatırımcının aşırı arz potansiyeli konusunda endişelenmesine neden oldu. Dolayısıyla bu da altcoin fiyatında düşüşe yol açtı. Ne yazık ki, BLUR’un önemli girişimcilerden aldığı onay, aşağı inmesine yardımcı olamadı.

BLUR, fiyatın yeniden yükselmesi mümkün mü?

Blur, gerçek zamanlı fiyat akışları portföy yönetimi ve pazarlar arası NFT karşılaştırmaları gibi yenilikçi özellikler sağlayan, devrim niteliğindeki NFT pazarının ve toplayıcı platformunun yerel bir yönetişim tokeni. CoinGecko’nun verilerine göre token fiyatı son 30 günde %80’in üzerinde düştü. Basın zamanında BLUR 0,7368 dolardan işlem görüyor ve 192.091.243 dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Altcoin

Kripto analisti Annah Mugoir, altcoin fiyatının teknik röntgenini çekiyor. Günlük grafikteki teknik analize göre BLUR, günlük işlem seansını yükseliş notuyla açtı, 0,7862 dolardan işlem gördü ve ardından dünkü 0,8115 dolarlık zirvesinden %7,49 düşüşle 0,6995 dolarda günün en düşük noktasına geriledi. Altcoin, şimdi günlük grafikte bir alçalan üçgen paterni oluşturdu ve bu da yakın gelecekte potansiyel düşüş momentumunu gösteriyor. Hacim dünden bu yana %29’un üzerinde düştü ve bu da satın alma baskısının olmadığını gösteriyor.

BLUR aşağı yönlü bir yörünge izliyor ve düşüş eğilimine doğru gidiyor gibi görünüyor. Boğalar, 0,7200 dolarlık kilit destek seviyesini koruyor ve bu seviye aşılırsa, ayılar muhtemelen bir sonraki ana destek seviyesi olan 0,6000 doları hedefliyor. Artan yönde, 0,8000 doların üzerinde bir kırılma, BLUR’un yakın gelecekte önceki yüksek seviyesi olan 1,0800 dolara ulaştığını görebilir. Momentum osilatörlerine bakıldığında, hem RSI hem de MACD düşüş bölgesinde seyrediyor ve bu da daha fazla aşağı yönlü hareketin beklendiğini gösteriyor. Altcoin fiyatı, tüm hareketli ortalamaların altında işlem görüyor ve bu da kripto paranın düşüş görünümünü daha da güçlendiriyor.

Altcoin
BLUR USD 4 saatlik grafik TradingView

SMA 50, 0,8060 dolar seviyesinde güçlü bir direnç sağlıyor gibi görünüyor ve bu seviyenin üzerinde bir kırılma BLUR için yükseliş olabilir. Öte yandan, 200 SMA, 0,7100 dolar seviyesinde destek sağlıyor ve bunun altında bir kırılma kripto para için düşüş olabilir. Genel olarak, BLUR, 0,8115 dolardan 0,6995 dolara %7,49’luk bir düşüş gördüğü için genel kripto piyasası satışını takip ediyor gibi görünüyor. Alçalan üçgen paterni, yakın gelecekte daha fazla düşüş momentumu gösteriyor ve 0,7100 doların altında bir kırılma altcoin için düşüş olabilir. Bununla birlikte, boğalar 0,8000 doların üzerine çıkabilirse, BLUR’un fiyatında bir yükseliş görebiliriz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.Today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

TRON Mucidi Bu Altcoini Binance'e Boşalttı: Dump Yedi!
TRON Mucidi Bu Altcoini Binance’e Boşalttı: Dump Yedi! Kripto para piyasası Cuma günkü sert düşüşün ardından nispeten sakin bir hafta sonu geçirdi. Bununla birlikte kripto okyanusundaki balinalar yakaladıkları fırsatları kaçırmaya niyetli değildi. Bu balinalardan birisi olan Tron kurucusu Justin Sun, yüklü miktarda TrueFi (TRU) tokenini...
Vural Erkan 3 hafta önce