Reklamı kapat

Ünlü CEO, Bu Altcoin İçin Tüyler Ürpertici Bir Uyarı Yaptı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 29 Eylül 2022
0 görüntülenme
Ünlü CEO, Bu Altcoin İçin Tüyler Ürpertici Bir Uyarı Yaptı!

Ethereum ve Bitcoin arasındaki anlatı savaşı yeni bir şey değil. Ancak Satoshi Act Fund CEO’su Dennis Porter, lider altcoin Ethereum topluluğu için tüyler ürpertici bir uyarıda bulundu. Porter, mevcut döngünün Ethereum’un ikinci en büyük kripto para birimi olarak son döngüsü olduğuna inanıyor.  İşte detaylar…

Denis Porter, lider altcoin ETH için uyarı yaptı

Dennis Porter, Bitcoin ekosisteminin ve proof-of-work konsensüs mekanizmasının bir savunucusudur. Ayrıca Bitcoin politika savunuculuğuna hayati bir katkıda bulunuyor. Porter, Vitalik Buterin’in Ethereum’un kullanılabilirliğini kanıtlamak için yıllardır olanağı olduğunu belirtiyor. Ancak CEO’ya göre Ethereum kurucusu, Ethereum için makul bir değer sağlayamadı. Birden fazla Blockchain’in Ethereum’a benzer şekilde katkıda bulunabileceğine inanmakta. Öte yandan, Bitcoin’in bir değer deposu olarak herhangi bir rakibi olmadığını iddia ediyor.

Bitcoin ve Ethereum arasındaki uzun süredir devam eden savaş var olmaya devam ediyor. Ancak bazılarına göre merge sonra bu savaş daha da şiddetlendi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi merge, Ethereum’un konsensüs mekanizmasını proof-of-work’ten (PoW) proof-of-stake’e (PoS) kaydırdı. Ethereum savunucuları, PoW’nin enerji tüketiminin onu sürdürülemez hale getirdiğini iddia ediyor. Gerçekten de birçok aktivist, Proof-of-Work konsensüs mekanizmasının enerji tüketimi nedeniyle yasaklanması gerektiğini iddia ediyor.

PoS, bazıları için sorun yaratıyor

Öte yandan, Bitcoin topluluğu, Proof-of-stake’in merkezileşmeyle ilgili potansiyel sorunları olduğunu iddia ediyor. Gerçekten de merge’den sonra, en büyük iki doğrulayıcı olan Lido ve Coinbase, blok doğrulamanın çoğunluğunu gerçekleştirdi. Dahası, Bitcoin maksimalistleri, Ethereum’un uzun vadede sorunlar yaratacak olumsuz bir ödül yapısına sahip olduğunu iddia ediyor.

Bitcoin ve altcoin projeleri geçtiğimiz güne nazaran daha yüksek seviyelere çıkmayı başardı. Genel kripto para piyasasının değeri ise 978 milyar doları aştı. Dünkü 18.700 dolar seviyelerinin üzerine çıkan Bitcoin, şu anda 19.400 dolardan el değiştiriyor. Diğer kripto para birimleri de son 24 saatte yüzde 3-4’lük bir yükseliş sergiliyor. Ancak kripto para piyasası, yalnızca fiyatlardan ibaret değil. Ağdaki gelişmeler, Blockchain aktiviteleri, borsa listelemeleri gibi gelişmeler ekosistemde önem taşıyor. Bu yazımızda, bugün, 29 Eylül 2022’de bazı altcoin projelerinde yaşanacak gelişmelerden bahsedeceğiz. İşte detaylar…

Twitter’ın kurucusu ve eski CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin topluluğunu Ethereum ile bir anlatı savaşına hazırlanmaları konusunda uyardı. Benzer şekilde, Solidity geliştiricisi ve Ethereum influencer’ı “shegen”, Kripto para birimine yönelik bir ağ saldırısının maliyetinden bahsetti. Ethereum’un 20 milyar dolar, Bitcoin’in ise 700 bin dolar ile güvence altına alındığını iddia ediyor.

Bitcoin hakimiyeti devam edecek mi?

Uzmanlar, Ethereum merge’ünden sonra Bitcoin’in piyasadaki hakimiyetini kaybedeceğinden korkuyorlardı. Ancak şimdiye kadar Bitcoin birçok rakibine karşı güçlü kalmaya devam ediyor. Bitcoin şu anda küresel kripto pazarının yüzde 38,8’ine sahip. Ayrıca BTC’nin değeri yüzde 3.4’lük bir yükseliş ile 19.378 dolardan el değiştiriyor. Kripto para birimi, 371 milyar dolarlık piyasa değeri ile birinci sırada. Diğer yanda Ethereum, yüzde 3.2 oranında yükseliş yaşadı ve 1.332 dolardan el değiştiriyor. ETH’nin toplam piyasa değeri 160 milyar dolara yakın seviyelerde bulunmakta.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

TBMM'nin Yeni Yasama Yılı Cumartesi: Kripto Paralar Konuşulacak!
TBMM’nin Yeni Yasama Yılı Cumartesi: Kripto Paralar Konuşulacak! TBMM’nin 27. döneminin son yasama yılında, çalışmalara 1 Ekim’de başlıyor. Saat 14.00’te düzenlenecek olan özel oturumda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açış konuşması gerçekleşecek. Bu dönem gündemde kripto paralar da var. İşte detaylar. Meclis yeni yasama yılına giriyor:...
Aslı Dinçer 29 Eylül 2022