Bu  Reddit Altcoin’i, İddialı Planıyla Fırladı!

Bu  Reddit Altcoin’i, İddialı Planıyla Fırladı!
Bu  Reddit Altcoin’i, İddialı Planıyla Fırladı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Reddit’in r/cryptocurrency topluluğuna özgü Moons altcoin projesi için kritik gelişmeler var. Altcoin, topluluk moderatörlerinin çığır açan bir güncellemesinin ardından değerinde %150’lik şaşırtıcı bir artış yaşadı. CoinGecko tarafından bildirildiği üzere, bu artış MOON’un fiyatını yaklaşık 0,128 dolara çıkardı. İşte detaylar…

Altcoin projesinde yükseliş var

r/cryptocurrency moderatör ekibi tarafından açıklanan önemli güncelleme, Reddit’in ay sonuna kadar sonuçlanacak bir hareket olan Moons sözleşmesinden vazgeçme kararı etrafında dönüyor. Bu karar, yeni Moons yaratımının durdurulmasına, mevcut borsa listelerinin korunmasına işaret ediyor. Ayrıca Moons’un “tamamen merkezi olmayan” bir varlığa geçişine işaret ediyor. Moderatörler, altcoin kaderi üzerindeki kontrolden vazgeçildiğini vurguladı. “Sözleşme, ne Reddit ne de mod ekibi olmak üzere kimsenin kontrolünde olmayacak” açıklamasını yaptı.

Stratejik bir manevrayla moderatörler, topluluk “tankında” tutulan tüm MOON’ları yakma planlarını açıkladılar. Ayrıca toplam arzı 83 milyonun biraz üzerine düşürdüler. Bu hamle, tokenı enflasyonist bir yörüngeden çekip alıyor. Özellikle gelecekteki yakımlara bağlı olarak potansiyel olarak deflasyonist bir yörüngeye dönüştürüyor. Mod ekibi, topluluk cüzdanında kalan altcoin için dağıtım stratejileri dahil Moons için yol haritası belirliyor. Bunun için, özellikle toplulukla işbirliği yapmayı taahhüt etti.

Rekorunun yüzde 78 altında

Reklam afişi kiralama ve topluluk tarafından kolaylaştırılan AMA’lar yoluyla elde edilen MOON‘ların tahsisi veya yakılması konusunda kararlar bekleniyor. Moderatörlerin Moons’un faydasını artırmak için botlardan ve API işlevlerinden yararlanmayı planladığı ek geliştirmeler ufukta görünmekte. Önerilen özellikler arasında r/cryptocurrency abonelerinin ay toplamlarını gösteren bir flair botu ve kullanıcılar arasında Moons alışverişini kolaylaştırmak için bir bahşiş botu yer alıyor.

Ortaya Çıktı: Dev Şirket Milyonları Kripto Para Piyasasına Akıtacak!

Bu önemli girişim, Reddit’in Ekim ayında kaynak kısıtlamaları ve düzenleyici hususları gerekçe göstererek kripto tabanlı ödül programını aşamalı olarak kaldırma kararının arka planında ortaya çıkıyor. MOON‘un sert bir düşüşe tanık olmasıyla birlikte bu kararın etkileri açıkça görülmekte. Bugünkü artış önemli bir toparlanmaya işaret etse de altcoin, Temmuz 2023’te kaydedilen yaklaşık 0,58 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin altında. Özellikle, rekorunun %78 oranında aşağıda kalmaya devam ediyor.

MOON nasıl kullanılıyor?

MOON, kendi açıklamasıyla, bir kişinin r/CryptoCurrency’e gönderiler veya yorumlar vb. yoluyla yaptığı katkılar için ödül olarak verilen ERC-20 tokenlarıdır. Serbestçe transfer edilebiliyor, bahşiş verilebiliyor ve r/CryptoCurrency’de harcanabiliyor. MOON, katkılar için temel olarak Reddit Karma kullanılarak aylık olarak dağıtılmakta. Yani altcoin Moon, topluluk içinde herhangi bir amaç için kullanılmakta.

Uzman Görüşü: Bu 3 Oyun Coini Parlamaya Devam Edecek!

Şu anda, subreddit içinde itibarı göstermek, Özel Üyelik ile yorumlarda rozetler ve GIF’ler gibi özel özelliklerin kilidini açmak ve anketlerdeki oylara ağırlık eklemek için kullanılabilirler. Topluluk, Reddit‘in iddialı merkeziyetsizlik planının ortaya çıkmasını ve ardından kripto alanındaki Moons’un evrimini merakla bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Bu  Reddit Altcoin’i, İddialı Planıyla Fırladı!