Altcoin Kâhini, Litecoin Fiyatı İçin Kısa Vadeli Hedeflerini Açıkladı!

Serkan Eser
Serkan Eser 12 Ocak 2021
0 görüntülenme
litecoin e1580527787246

Kriptokoin.com – Litecoin fiyatı, 150 doların oldukça altına düştü, ancak ABD doları karşısında 115 dolara yakın bir destek buldu. Usta analist Aayush Jindal’a göre, Litecoin fiyatı şu anda yükseliyor, ancak 150 dolar civarında güçlü bir dirençle karşılaşması muhtemel.

  • Litecoin fiyatı ABD doları karşısında 165 dolar ve 150 dolarlık destek seviyelerinin altında güçlü bir düşüş başlattı.
  • Fiyat 115 dolarlık bölgeden yükseliyor ve 100 basit hareketli ortalamayı (4 saatlik) test ediyor.
  • Daha önce, LTC/USD paritesinin 4 saatlik grafiğinde 165 dolarlık destekle önemli bir yükselen kanalın altında bir kırılma vardı.
  • Analiste göre, fiyatın pozitif bölgeye geri dönmek için 150 dolarlık direnci aşması gerekiyor.

Litecoin fiyatı şimdi hangi seviyeleri hedefliyor?

Son zamanlarda, ABD doları karşısında Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Litecoin’de keskin bir düşüş gördük. Litecoin fiyatı, düşüşe başlamadan önce 185 dolar civarında kısa vadeli bir zirve yaptı. Düşüş bölgesine geçmek için 165 dolara yakın birçok önemli desteği kırdı. LTC/USD paritesinin 4 saatlik grafiğinde 165 dolarlık destekle önemli bir yükselen kanalın altında da bir kırılma oldu. 

Litecoin fiyatı 150 dolarlık desteği ve 100 basit hareketli ortalamayı (4 saatlik) bile kırdı. Boğalar 115 dolara yaklaşmadan önce 125 dolarlık desteğin altında bir artış oldu. 113 dolar seviyesinin yakınında bir düşük seviye oluştu ve fiyat şu anda yükseliyor. Daha sonra 125 dolar ve 130 dolar seviyelerinin üzerinde bir kırılma oldu. Fiyat, 186 dolardan 113 dolara olan aşağı doğru hareketin %23.6 Fib geri çekilme seviyesinin üzerinde toparlandı.

İşte Litecoin’in kısa vadede görebileceği seviyeler

Şimdi LTC, 150 dolarlık direnç seviyesine ve 100 basit hareketli ortalamaya (4 saatlik) yaklaşıyor. Analiste göre, 186 dolardan 113 dolara olan düşüşün %50 Fib geri çekilme seviyesi de direnç olarak hareket etmek için 150 dolara yakın. 150 dolarlık direncin üzerinde net bir kırılma olursa analiste göre, fiyat güçlü bir artışa başlayabilir. 

Belirtilen durumda analiste göre, fiyatın 165 dolar ve 170 dolar seviyelerine doğru yükselmeye devam etmesi muhtemel. Litecoin fiyatı 150 dolarlık direnç seviyesini geçemezse analiste göre, başka bir geri çekilme olabilir. Olumsuz yöndeki ilk destek analiste göre, 135 dolar seviyesine yakın. İlk büyük destek analiste göre, 132 dolar seviyesinin yakınında oluşuyor. Daha fazla kayıp analiste göre, fiyatı önümüzdeki seanslarda 124 dolarlık desteğe gönderebilir.

Teknik göstergelerle Litecoin fiyatının mevcut görünümü

4 saatlik MACD: LTC/USD paritesi için MACD yavaşça yükseliş bölgesine giriyor.

4 saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi): LTC/USD paritesi için RSI şu anda 50’ye doğru yükseliyor.

Başlıca Destek Seviyeleri: 135 dolar ve ardından 124 dolar.

Ana Direnç Seviyeleri: 150 dolar ve 165 dolar.

İşte Aayush Jindal’ın başarılı tahminleri

Başarılı analist Aayush Jindal, Bitcoin, Ethereum, Ripple, Chanlink ve birçok altcoin’de başarılı taknik analizlere imza atan bir isim. Aayush Jindal, birçok kripto para için kritik seviyeleri başarıyla belirlediği bir geçmişe sahip.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Alts cover
Ünlü Trader: Uyuyan 3 Dev Altcoin Uyanıyor! Şubat’ta Pump’lanacaklar Kriptokoin.com – Altcoin Daily sunucusu ve ünlü kripto trader’ı Austin Arnold, altcoin projeleri büyük duyurular için hazırlanırken önümüzdeki ay patlama potansiyeline sahip olduğuna inandığı üç kripto parayı açıklıyor. Austin Arnold: Cardano (ADA) Şubat ortasında yükselebilir Austin Arnold’un...
Serkan Eser 12 Ocak 2021