Bu Altcoin Kepenk İndiriyor: Fiyat Çakıldı!

Bu Altcoin Kepenk İndiriyor: Fiyat Çakıldı!
Bu Altcoin Kepenk İndiriyor: Fiyat Çakıldı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2022 yılının sert koşulları, birçok kripto para projesini olumsuz etkiledi. Bazı Bitcoin ve altcoin platformları çalışanlarının bir kısmını işten çıkarıyor. Bazıları ise direkt olarak operasyonlarını durdurup kepenk indiriyor. En son, bir altcoin projesi bu yönde bir açıklama yaptı. İşte detaylar…

Rally operasyonlarını durduruyor

Sosyal token platformu Rally, Salı günü Ethereum side-chain’lerini terk ettiğini açıkladı. Ardından, kullanıcıları uyardı ve kripto para birimlerinin platformda “mahsur kalabileceğini” söyledi. Rally, “Rally side-chain’indeki NFT’ler ana ağa aktarılamadığından, site kapatıldıktan sonra bunlara erişilemeyecek” dedi. Ayrıca, sitenin Salı gününden sonra “artık desteklenmeyeceğini” söyledi. Rally, 2022’nin “zorlu yılını” ve “makro ters rüzgarları” “mevcut ortamda üstesinden gelinemeyecek kadar bunaltıcı” olarak gösterdi. Proje açıklamasında, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

2022, yalnızca platform için değil, tüm kripto endüstrisi için de zorlu bir yıldı. Ekip ileriye doğru bir yol bulmaya çalışmak için durmaksızın çalıştı, ancak zorluklar ve makro rüzgarlar mevcut ortamda üstesinden gelinemeyecek kadar ezici.

Bu Altcoin'den Milyarlık Piyasaya Boşaltıldı! Fiyat Ne Olur?

Altcoin fiyatı bu yıl yüzde 93 çöktü

Rally’nin kapanacağı haberi, öncelikle çeşitli platformlarda Rally kullanıcılarının duruma dikkat çekmesiyle ortaya çıktı. Kullanıcılar, sosyal medya platformlarında, Rally’nin platformun side-chain’inin 31 Ocak’tan sonra “kapanışa geçeceğini” ve site tamamen kapatıldığında kullanıcıların NFT’lere erişemeyeceğini söylediğini bildirdi. Sitenin geliştiricileri gelecekte ileriye dönük başka bir yol sunacaklarını söylemediler. Ancak “ana ağ üzerinde daha yalın web3 deneyimleri ve/veya ürünleri” oluşturabileceklerini ima ettiler.

Girişim, en son 2021’de yatırımcılardan 57 milyon dolar toplamıştı. Verilere göre Rally’nin tokeni RLY, 31 Ocak 2022’den bu yana yüzde 93 düştü. Günlük bazda ise yüzde 10’un üzerinde değer kaybı gözlemlendi. Kripto para, son yedi günde 0.0175 dolardan 0.013 dolara kadar geriledi. Yazım sırasında, 0.0135 dolardan el değiştiriyor. Kripto para, 31 Mart 2021 yılında kaydettiği 1.40 dolarlık en yüksek seviyesinden bu yana yüzde 99 düşüş yaşadı. Tüm zamanların en yüksek seviyesini ise yaklaşık bir ay önce, 30 Aralık 2022’de kaydetti. Coin, o sırada 0.0072 dolardan el değiştirdi.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Rally, içerik oluşturucuların ve sanatçıların kendi sosyal token  projelerini başlatmalarını ve doğrudan platformda bağımsız topluluklar oluşturmalarını kolaylaştırıyordu. Sosyal tokenların öne çıktığı bir zaman olmuştu, o sıralar Rally, bu niş alanda örnek gösterilen projelerden biriydi. Ancak kripto para alanının yatırımcılara ve projelere ne getireceği bilinmiyor. Değişken olan bu alanda her yatırımcının yatırımını kendi araştırması doğrultusunda yapması önemlidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Altcoin Kepenk İndiriyor: Fiyat Çakıldı!