Bu Altcoin Kepenk İndiriyor: Fiyat Çakıldı!

2.032 görüntülenme
Bu Altcoin Kepenk İndiriyor: Fiyat Çakıldı!

2022 yılının sert koşulları, birçok kripto para projesini olumsuz etkiledi. Bazı Bitcoin ve altcoin platformları çalışanlarının bir kısmını işten çıkarıyor. Bazıları ise direkt olarak operasyonlarını durdurup kepenk indiriyor. En son, bir altcoin projesi bu yönde bir açıklama yaptı. İşte detaylar…

Rally operasyonlarını durduruyor

Sosyal token platformu Rally, Salı günü Ethereum side-chain’lerini terk ettiğini açıkladı. Ardından, kullanıcıları uyardı ve kripto para birimlerinin platformda “mahsur kalabileceğini” söyledi. Rally, “Rally side-chain’indeki NFT’ler ana ağa aktarılamadığından, site kapatıldıktan sonra bunlara erişilemeyecek” dedi. Ayrıca, sitenin Salı gününden sonra “artık desteklenmeyeceğini” söyledi. Rally, 2022’nin “zorlu yılını” ve “makro ters rüzgarları” “mevcut ortamda üstesinden gelinemeyecek kadar bunaltıcı” olarak gösterdi. Proje açıklamasında, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

2022, yalnızca platform için değil, tüm kripto endüstrisi için de zorlu bir yıldı. Ekip ileriye doğru bir yol bulmaya çalışmak için durmaksızın çalıştı, ancak zorluklar ve makro rüzgarlar mevcut ortamda üstesinden gelinemeyecek kadar ezici.

Bu Altcoin'den Milyarlık Piyasaya Boşaltıldı! Fiyat Ne Olur?

Altcoin fiyatı bu yıl yüzde 93 çöktü

Rally’nin kapanacağı haberi, öncelikle çeşitli platformlarda Rally kullanıcılarının duruma dikkat çekmesiyle ortaya çıktı. Kullanıcılar, sosyal medya platformlarında, Rally’nin platformun side-chain’inin 31 Ocak’tan sonra “kapanışa geçeceğini” ve site tamamen kapatıldığında kullanıcıların NFT’lere erişemeyeceğini söylediğini bildirdi. Sitenin geliştiricileri gelecekte ileriye dönük başka bir yol sunacaklarını söylemediler. Ancak “ana ağ üzerinde daha yalın web3 deneyimleri ve/veya ürünleri” oluşturabileceklerini ima ettiler.

Girişim, en son 2021’de yatırımcılardan 57 milyon dolar toplamıştı. Verilere göre Rally’nin tokeni RLY, 31 Ocak 2022’den bu yana yüzde 93 düştü. Günlük bazda ise yüzde 10’un üzerinde değer kaybı gözlemlendi. Kripto para, son yedi günde 0.0175 dolardan 0.013 dolara kadar geriledi. Yazım sırasında, 0.0135 dolardan el değiştiriyor. Kripto para, 31 Mart 2021 yılında kaydettiği 1.40 dolarlık en yüksek seviyesinden bu yana yüzde 99 düşüş yaşadı. Tüm zamanların en yüksek seviyesini ise yaklaşık bir ay önce, 30 Aralık 2022’de kaydetti. Coin, o sırada 0.0072 dolardan el değiştirdi.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Rally, içerik oluşturucuların ve sanatçıların kendi sosyal token  projelerini başlatmalarını ve doğrudan platformda bağımsız topluluklar oluşturmalarını kolaylaştırıyordu. Sosyal tokenların öne çıktığı bir zaman olmuştu, o sıralar Rally, bu niş alanda örnek gösterilen projelerden biriydi. Ancak kripto para alanının yatırımcılara ve projelere ne getireceği bilinmiyor. Değişken olan bu alanda her yatırımcının yatırımını kendi araştırması doğrultusunda yapması önemlidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Liste Açıklandı: Binance'deki Bu 4 Altcoin İçin 10x Bekleniyor!
Liste Açıklandı: Binance’deki Bu 4 Altcoin İçin 10x Bekleniyor! Mevcut durumda, kripto para piyasasında binlerce altcoin var ve hangi birine yatırım yapılacağını tahmin etmek oldukça zor. Bu nedenle bazı analistler kendi seçeneklerini paylaşıyor. Bu yazımızda, hepsi Binance’te işlem gören ve analistler tarafından “10x” yapma potansiyeli olduğu...
Aslı Dinçer 2 ay önce