Bu Altcoin Kurucusunun Aldığı ve Sattığı 5 Coin Ortaya Çıktı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 4 hafta önce
469 görüntülenme
Bu Altcoin Kurucusunun Aldığı ve Sattığı 5 Coin Ortaya Çıktı!

Popüler altcoin MKR’ın arkasındaki MakerDAO’nun kurucu ortağı, son zamanlarda bazı kayda değer işlemler yapıyor.  Kurucu ortağın satın aldığı ve sattığı coin’ler ortaya çıktı. İşte MakerDAO kurucusunun cüzdanındaki en son hareketler…

MakerDAO kurucusunun odağında bu altcoin projeleri var

MakerDAO kurucusu, son verilere göre Lido DAO tokenlerını satıyor.  Kripto para birimi volatilitesinin yükselişinin ortasında MakerDAO tokenleri satın alıyor. Raporlara göre, kurucu ortak 27 milyon DAI karşılığında yaklaşık 18,8 milyon Lido DAO tokeni, 4,67 milyon dolar karşılığında 7,553 MakerDAO tokeni ve 92 ETH sattı. Ortalama satış fiyatı 1,68 dolar olarak belirlendi. Kurucu ortak daha sonra 4.44 milyon DAI, 2.8 milyon Lido DAO tokenı ve 604.000 USDT kullanarak 15.092 MakerDAO tokenı satın aldı. Ortalama satın alma fiyatı 644 dolardı.

Bu işlemlerin, kripto para piyasasında volatilitenin arttığı bir dönemde gerçekleştiğini belirtmekte fayda var. MakerDAO kurucu ortağını bu hamleleri yapmaya neyin motive ettiği belirsiz olsa da bazı analistler, bu işlemlerin MakerDAO projesinin uzun vadeli potansiyeline olan güveninin bir işareti olabileceğine inanıyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi MakerDAO, Ethereum Blockchain’inde çalışan merkezi olmayan özerk bir organizasyondur. Kullanıcıların, ABD Doları’na sabitlenmiş Dai adlı bir stablecoin çıkarmasına ve ticaret yapmasına olanak tanır.

MakerDAO ekosistemi, sistemi yönetmek ve gelecekteki gelişimi hakkında kararlar almak için kullanılan Maker belirtecine (MKR) büyük ölçüde güvenir. Öte yandan Lido DAO, kullanıcıların tokenlerini bloke etmeden Ethereum varlıkları üzerinde staking ödülleri kazanmalarına izin veren bir likit staking protokolüdür. Lido tokenları, stake edilmiş Ethereum’u temsil etmek için kullanılır ve kullanıcılar bunları çeşitli merkezi olmayan borsalarda alıp satabilir. Kurucu ortağın Lido DAO tokenlerini satma ve MakerDAO tokenlerini satın alma kararı, DeFi alanında ilgi gören MakerDAO projesine yönelik bir güven oyu olarak görülebilir. MakerDAO kısa süre önce toplam kilitli değerde 5 milyar doları aşarak onu en popüler DeFi protokollerinden biri haline getirdi.

Altcoin Yükseliyor: NFT Haberi Geldi

Santiment, büyük piyasa hareketine dikkat çekmişti

Daha önce de bildirdiğimiz gibi, Maker’ın altcoin’ine yönelik büyük balina işlemleri, bir başka veri platformu olan Santiment tarafından paylaşıldı. Santiment’in verilerine göre MakerDAO, ağda 17,4 milyon dolar değerinde iki özdeş işlemin yapılmasının ardından üç aydan uzun bir sürenin en büyük balina etkinliğini kaydetti.  Veriler, 24.331 MKR’nin bir balina adresine taşındığını ve kısa bir süre sonra benzer bir hacmin üçüncü bir adres tarafından orijinal göndericiye yatırıldığını vurguladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Analist, Arbitrum’da İzlediği 13 Altcoin’i Paylaştı: İşte Liste!
Analist, Arbitrum’da İzlediği 13 Altcoin’i Paylaştı: İşte Liste! Popüler bir layer-2 çözümü olan Arbitrum, son zamanlarda en çok dikkat çeken ağlardan birisi. Ağda, son zamanlarda birçok proje oluşturuluyor. Analist Thor Hartvigsen, Arbitrum ağında izlediği 13 altcoin projesini ve beklentilerini listeledi. İşte detaylar… Analist, Arbitrum’daki bu...
Aslı Dinçer 4 hafta önce