Popüler Altcoin Zorlu Bir Savaşla Karşı Karşıya! Toparlanma Gelecek mi?

Popüler Altcoin Zorlu Bir Savaşla Karşı Karşıya! Toparlanma Gelecek mi
Popüler Altcoin Zorlu Bir Savaşla Karşı Karşıya! Toparlanma Gelecek mi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altcoin Litecoin (LTC) eski gücünü yeniden kazanmak için zorlu bir yolculukla boğuşuyor. Birkaç hafta önce toparlanma belirtileri gösterdi. Ancak  altcoin yükseliş momentumunu sürdürmede engellerle karşılaştı. Dış piyasa faktörleri bu mücadeleye katkı sağlıyor. Diğer taraftan LTC’nin balinalar olarak bilinen büyük sahiplerinin performansı söz konusu. Buna göre kripto para biriminin yörüngesini etkilemede önemli bir rol oynuyor.

Altcoin Litecoin’in başarısız destek yeniden testi

Altcoin Litecoin’in fiyatı 69 dolar direnç seviyesini aşmanın ve 50 günlük Üstel Hareketli Ortalamayı (EMA) bir destek tabanına çevirmenin eşiğindeydi. Bunu başarmak güçlü bir temel oluşturacak. Ayrıca potansiyel olarak 100 günlük ve 200 günlük EMA’ların ıslah edilmesine yol açacak. Diğer taraftan 80 dolar işaretine doğru bir itmeye yol açacak. Ancak, bu önemli yeniden test başarısızlıkla sonuçlandı.

LTC/USD 1-day chart

Bu gerilemenin bir sonucu olarak, LTC aşağı doğru kaydı. Diğer taraftan 63 dolarlık desteği test etti. Ek olarak, Göreceli Güç Endeksi (RSI) 50.0’daki nötr çizginin altındaki düşüş bölgesinde kaldı. Tipik olarak, nötr çizgiden başarılı bir geri dönüşün anlamı var. Yeterli yükseliş desteği bulmaya ve direnç seviyesini bir destek hattına dönüştürmeye bağlı olarak bir yükseliş sinyali olarak kabul ediliyor.

Litecoin’in gelecekteki belirsizliği

Altcoin Litecoin’in geleceği, yükseliş desteği toplama ve direnç seviyesini sağlam bir destek hattına dönüştürme kabiliyetine bağlı olarak belirsizliğini koruyor. Bunun yapılamaması daha fazla düşüşün önünü açacak. Litecoin’in yeniden ayağa kalkabilmesi için hem piyasa dinamiklerinin hem de kendi balina faaliyetlerinin yarattığı zorlukların üstesinden gelmesi gerekiyor.

Litecoin whale activity 

En eski kripto paralardan biri olan Litecoin, önemli bir kullanıcı ve yatırımcı tabanına sahip. Bununla birlikte, dolaşımdaki arzının önemli bir kısmı, cüzdanlarında 100.000 doların üzerinde varlık tutan balina adresleri tarafından kontrol ediliyor.

Balina işlemleri

Şu anda altcoin Litecoin’in balina işlemlerinin toplamı yalnızca 1,22 milyar dolar. Buna göre Aralık 2020’den bu yana en düşük rakama işaret ediyor. Bu düşüş, özellikle de günlük ortalamanın bile önemli ölçüde yüksek kaldığı ve en düşük noktasında 11 milyar doları aştığı düşünüldüğünde endişe verici.

How to Buy Litecoin (LTC) with a Credit Card | StormGain

Altcoin Litecoin’in iyileşme yolculuğu ikili zorluklarla karşı karşıya. Kriptokoin.com olarak baktığımızda bu zorluklar direnç seviyelerinin üstesinden gelmek ve balina aktivitesini yeniden canlandırmak. Altcoin güçlü bir destek toplamanın bir yolunu bulmalı. Aksi takdirde değerlemesinde daha fazla düşüş riskiyle karşı karşıya. Litecoin için bir sonraki adımlar dikkat çekecek. Buna göre sürekli gelişen kripto para piyasasında ileriye dönük yolunu belirlemede çok önemli olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Popüler Altcoin Zorlu Bir Savaşla Karşı Karşıya! Toparlanma Gelecek mi?