Reklamı kapat

Bu Altcoin, Ethereum ve Benzerlerine Meydan Okuyor!

Mesut İnan
Mesut İnan 26 Haziran 2021
0 görüntülenme
ethereum altcoin

Altcoin Ethereum Eagle projesi, Ethereum ve diğer altcoin’ler için meydan okuyucu özelliklere sahip. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere yüksek gaz ücretleri, ETH için problem. Bu yüzden Polygon, Arbitrum ve Optimistic gibi 2. katman çözümlerinin finansmanında ve alımında bir patlama yaşandı.

Yeni bir altcoin projesi

Yeni bir proje farklı bir yol izliyor ve teşvikleri genellikle yanlış hizalanan iki Ethereum paydaş grubu arasında daha iyi iletişimi teşvik etmeyi umuyor: Madenciler ve kullanıcılar. Cuma günü başlatılan Ethereum Eagle projesi (EGL), madencilerin ve topluluğun gaz limitleri ve blok boyutu arasında “doğru” dengeyi kurması için bir sinyal mekanizması sağlama çabasında. bloXroute Strateji ve Operasyonlar Başkanı Eleni Steinman, “EGL fikri, Twitter’da her altı ayda bir sürekli olarak konululan bir gerçekten geliyor ve insanlar gaz limiti hakkında konuşuyorlar” dedi. Protokol değişikliği olmadan ölçeklendirme sağlamaya odaklanan bir Blockchain ölçeklenebilirlik şirketi olan BloXroute, projeyi geliştiriyor.

Ethereum’da madenciler bir dereceye kadar blok boyutunu belirleme yeteneğine sahip. Madenciler sonraki bir bloğun blok boyutunu %0,1 oranında değiştirebilirler, bu nedenle zaman içinde gaz limitinde ileri geri küçük dalgalanmalar olsa da, genel temel, hash gücünün çoğunluğu tarafından belirlenen gaz limitidir. Ancak Ethereum madencileri, büyük hareketlerde de gaz sınırını değiştirebilir. Temel olarak, daha büyük bloklar daha düşük gaz ücretleri yaratır, ancak madenciler için daha az kar sağlarken, daha küçük bloklar daha yüksek gaz ücretleri yaratır ve daha karlıdır.

Proje ne vaat ediyor?

BloXroute, madencilik havuzlarına blok boyutu üzerinde kontrol verilmesinin, madenciler ve kullanıcılar arasındaki teşviklerin ayrılmasına neden olduğunu iddia ediyor.  Steinman, EGL çözümünün üç önemli kısmı olduğunu belirtiyor.

İlk olarak, Ethereum’u olan herkes ETH’yi stake ederek EGL’ye katılabilir. Stake edilen ETH, EGL tokenlerine değer vermek için kullanılır ve EGL’nin değeri, stake edilen daha fazla ETH’yi artırır. 4 milyar EGL’lik bir sabit sınır var. EGL, Ethereum madencileri arasındaki davranışı teşvik etmek için kullanılacağından, yapbozun önemli bir parçasıdır. İkinci kısım, EGL sahibi olan herkesin her hafta doğru gaz limitinin ne olduğunu düşündükleri konusunda oy kullanmasıdır.

Üçüncü kısım, bloXroute kurucu ortağı ve CEO’su Uri Klarman’a göre, elde çubuk yok. Madenciler, önerilen bir gaz limiti ile gitmemeyi seçerlerse cezalandırılmazlar; sadece bunu yaptıkları için ödüllendirilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

7feb4db6b1cbdfcd2dc3db78f6fe1bf0c4da6262
Popüler Analist: Bu 8 Altcoin’e Yatırım Yapacağım! En İyileri… Kripto para analisti ve Altcoin Daily’nin sunucusu Aaron Arnold, önümüzdeki beş yıl içinde yatırım yapacağı ve elinde tutacağı sekiz altcoin projesini listeliyor. Ayrıca analist, Blockchain’ler için altın standart olduğu için portföyünün yarısını Bitcoin’e (BTC) tahsis edeceğini söylüyor....
Serkan Eser 26 Haziran 2021