Bu Altcoin Milyonluk Fon Başlattı: Fiyat Sıçradı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
1.645 görüntülenme
Bu Altcoin Milyonluk Fon Başlattı: Fiyat Sıçradı!

150 milyon dolarlık ekosistem fonu başlattığını duyuran Cosmos tabanlı bir altcoin projesi, haberin ardından kısa sürede çift haneli değer kazandı.

Cosmos tabanlı altcoin, 150 milyon dolarlık fon haberiyle uçuyor

Diğer Blockchain’lere erişebilen DeFi uygulamaları oluşturan Cosmos tabanlı L1 Blockchain olan Injective (INJ), kripto yatırım şirketleri Pantera Capital ve Kucoin Ventures, pazar yapıcı Jump Crypto ve araştırma ve geliştirme merkezi Delphi Labs gibi ortaklarla 150 milyon dolarlık bir ekosistem girişimini açıkladı. Fon, birlikte çalışabilir altyapı ve merkezi olmayan finansın (DeFi) benimsenmesini hızlandıran projeleri destekleyecek.

Platformun CEO’su ve kurucu ortağı Eric Chen, 150 milyon dolarlık ekosistem girişimi hakkında, “Geçmişte pek çok ekosistem fonunun çeşitli şeyler yaptığını gördük, ancak Injective ve Cosmos için bir bütün olarak yerleşik bir ekosistem fonu yoktu. Girişim konsorsiyumu diyoruz çünkü oradan ya da doğrudan kurumlardan yatırım alabilirler” açıklamalarına yer verdi.

Injective, 2018’de Binance Labs tarafından launchpad üzerinden çıkış yaptı ve daha sonra Jump Crypto, Pantera Capital ve milyarder girişimci Mark Cuban tarafından desteklendi. 2022’nin üçüncü çeyreğinde, Brevan Howard ve Jump’tan kurumsal bir fon sağladı. Ekosistemi, birkaç isim vermek gerekirse Coinbase, Figment, Pyth ve Wormhole gibi merkezi olmayan uygulamalarla (dApp’ler) çalışır.

Şimdi yeni ekosistem fon girişimi, token ve sermaye yatırımları sunacak ve geliştirme, kriptografik araştırma, pazarlama ve topluluk büyümesi üyelikleri aracılığıyla operasyonel destek sağlayacak. New York merkezli Injective ayrıca, geliştiricilerin potansiyel girişim finansmanı için projeler sunabilecekleri küresel bir sanal hackathon başlatıyor.

Ekosistem fonu, bir dizi yüksek profilli şirket tarafından destekleniyor

Yeni ekosistem fonu, Pantera ve Jump gibi önceki yatırımcıların yanı sıra Kraken Ventures, Kucoin Ventures, Delphi Labs, Flow Traders, Gate Labs ve IDG Capital gibi diğer Web3 oyuncuları tarafından destekleniyor. Injective CEO’su Chen, 150 milyon doların konsorsiyumdan toplanmış sermaye olduğunu ve “birkaç yıl içinde” konuşlandırılacağını söyledi.

Yatırımcı grubu, birlikte çalışabilirlik, DeFi, ticaret, stake altyapısı ve ölçeklenebilirlik çözümleri sektörlerinde Injective veya Cosmos üzerine inşa edilen projeleri desteklemeyi amaçlıyor.

Injective (INJ) fiyatı duyurunun ardından %20 değer kazandı

Piyasa değerine göre 163.sırada yer alan altcoin, yaklaşık iki saat önce Twitter’dan yapılan duyurunun ardından %20’nin üzerinde ralli yaptı. INJ şu anda 2.26 dolardan işlem görüyor ve ATH fiyatı 25.01 dolara uzun bir yolu var.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, kısa süre önce Polygon (MATIC) ve QuickNode da önemli ortaklık ve yatırım haberleriyle gündemdeydi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

ABD ve Fransa’dan Kripto Para Hamlesi
ABD ve Fransa’dan Müjdeli Kripto Para Hamlesi ABD’li Senatör Wendy Rogers, 25 Ocak’ta Arizona’da yasal ödeme aracı olarak kabul edilen para birimleri listesine Bitcoin (BTC)’in eklenmesini öneren bir yasa tasarısı sundu. Başka bir yerde Fransız Ulusal Meclisi, kripto para şirketleri ve platformları için kuralları...
Buğra Çağlar 2 hafta önce