Bu Altcoin, Piyasa Çöküşünün Ortasında Milyoner Yaptı!

Bu Altcoin, Piyasa Çöküşünün Ortasında Milyoner Yaptı!
Bu Altcoin, Piyasa Çöküşünün Ortasında Milyoner Yaptı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir altcoin düşünün. Sahiplerinin sayısı artsın. Varlığa sahip olanların milyon dolarları olsun. Bu durum bir de piyasa çöküşünün tam da ortasında olsun. Kripto para biriminin detaylarına bakalım.

Altcoin SHIB adreslerinde milyonerler

En az 1 milyon dolar değerinde varlığa sahip altcoin Shiba Inu (SHIB) adreslerinin sayısı arttı. Buna göre son piyasa gerilemesinin ortasında 1.200’ün üzerine çıktı. Shiba Inu (SHIB) şu anda 0,000008 dolar seviyesinin altında el değiştiriyor. Bu yıl  ilk kez dört gün üst üste fiyat eşiğinin altına düştü. Bu gerileme, yatırımcıların elinde bulunan altcoin SHIB’nin değerini önemli ölçüde düşürdü. Ayrıca en az 1 milyon dolar değerinde bir çantaya sahip yalnızca 1.207 adres bıraktı. Önde gelen bir zincir içi analiz kaynağı olan IntoTheBlock’tan alınan veriler ilginç sonuçlar ortaya koyuyor. 1 milyon ila 10 milyon dolar değerinde Shiba Inu bulunduran adreslerin 1.150’ye düştüğünü gösteriyor. Ayrıca 10 milyon dolar veya daha fazla değerde SHIB bulunduran adres sayısının şu anda 57. Bu adresler toplam SHIB cüzdanlarının yalnızca %0,1’ini oluşturmakta.

SHIB Geliştiricisi: Pump-Dump Değil!

En az 1 milyon dolar değerindeki adreslerdeki son düşüş, SHIB’nin fiyatındaki düşüşe ve piyasadaki yaygın satış baskısına yanıt olarak birkaç balina adresinin varlıklarını sattığı son dağıtım kampanyasına bağlanabilir. Özellikle, altcoin Shiba Inu’nun 30 Nisan’daki 0,00001031 dolarlık en yüksek fiyatından şu anki fiyatı olan 0,00000792 dolara düşmesi %23’lük bir değer kaybına işaret ediyor. Sonuç olarak, 97 milyar altcoin SHIB tutan bir adres Nisan ayında 1 milyon dolar değerindeydi. Bu 97 milyar SHIB tokenı şu anda 768.186 dolar değerinde.

Değer kaybı

Altcoin SHIB’nin değer kaybına ek olarak, balina adresleri varlıklarını dağıtıyor ya da satıyor. Balinaların daha fazla token toplayıp toplamadığını ya da ellerindekileri satıp satmadığını gösteren Shiba Inu Large Holders Netflow metriği, son yedi gün içinde %1.700 oranında azaldı.

altcoin

Bu dağıtım eğilimi, daha önce 1 milyon dolara sahip olan büyük sahiplerin varlıklarını çıkarmaya devam etmeleri nedeniyle, en az 1 milyon dolar değerinde SHIB tutan adreslerdeki düşüşe daha da katkıda bulunmakta. Balinalarda gözlemlenen modelin aksine bir durum var. Buna göre küçük Shiba Inu adresleri piyasadaki türbülansa rağmen daha fazla token biriktirmiş durumda. IntoTheBlock verileri, 1.000 dolar değerine kadar altcoin SHIB tutan adreslerin son 30 gün içinde bakiyelerini %4,12 oranında artırdığını ortaya koyuyor. Bu cüzdanlar toplam altcoin Shiba Inu adreslerinin %79’unu oluşturuyor. Bu arada SHIB, 0,000007 dolar fiyat bölgesini kaybedebileceğini görebilecek daha fazla düşüşe karşı savunma yapmaya çalışıyor. Kriptokoin.com olarak baktığımızda varlık, son 24 saat içinde 0,00000792 dolardan el değiştirerek yatay işlem gördü. 7 günlük düşüş oranı %6,12 olan Shiba Inu’nun 0,0000085 dolar bölgesini geri kazanabilmesi için geçtiğimiz haftaki kayıplarını telafi etmesi gerekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Altcoin, Piyasa Çöküşünün Ortasında Milyoner Yaptı!