Altcoin Piyasası Ayağa Kalktı: Bu 5 Coin Zıplıyor!

coin stacks morning bokeh
coin stacks morning bokeh
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) fiyatı, gece saatlerinde 43.000 dolara ulaşmayı başarıp sabaha doğru 44.000 dolar seviyelerini gördü. Yazım sırasında yüzde 1.8’lik bir artış ile 43.425 dolardan el değiştiriyor. Ethereum, Cardano, XRP gibi büyük kripto para birimleri, son 24 saatte yüzde 1-2’lik bir değişim oranı ile işlem görürken birkaç altcoin, performansıyla öne çıktı. İşte bugün en çok yükseliş yaşayan coin’ler…

En çok OMG Network (OMG) değer kazandı

Önceden OmiseGo olarak bilinen OMG Network, Ethereum Blockchain’i için oluşturulmuş, saklama hizmeti sunmayan, 2. katman bir ölçekleme çözümüdür. Bu ekosistemin OMG tokenı, son 24 saatte yüzde 11.14’lük bir artış sergiledi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere yakın bir zamanda OMG ekibi tarafından geliştirilen Boba Network projesinin lansmanı yapıldı ve OMG sahiplerinin BOBA isimli tokenın airdrop’undan yararlanması bekleniyor.

En çok değer kazanan ikinci altcoin, UNUS SED LEO (LEO) oldu. Bu token, iFinex (Bitfinex vs.) ekosisteminde kullanılan bir yardımcı tokendır. En büyük stablecoin ihraççısı Tether da Bitfinex ekosistemine bağlıdır. Bitfinex, dün, iki yıldır süren yasal mücadelesinde yasal bir kazanç elde etti. LEO’nun yükselişi de bu zamana denk geliyor. LEO, son 24 saatte yüzde 8.86 kadar yükseldi.

Merkezi kripto para borsası Binance’in altcoin projesi olan Binance Coin (BNB) de günün en çok yükselenleri arasındaydı. BNB, son 24 saatte yüzde 8.76’lık bir yükseliş yaşadı. BNB, borsanın bakım sürecinden geçmesinin ardından yükseliş yaşadığı kaydediliyor. Binance ayrıca, son birkaç gündür pek çok çift listeledi ve Binance Launchpad’e yeni bir proje ekledi.

Axie Infinity’nin staking’i işleme almasıyla altcoin fiyatı yükseldi

Axie Infinity Shards (AXS), Axie’nin onu oynayan ve destekleyen topluluğa ait ilk oyun olmasını sağlamak için Kasım 2020’de tanıtıldı. Artık AXS tokenlarının stake edilebilmesine olanak sağlanıyor. Staking, topluluğun AXS tokenlarını kilitleyip bundan ödül kazanmalarını sağlar. Bu duyurunun ardından AXS, yüzde 7.83’lük bir yükseliş yaşadı ve yükselmeye devam ediyor.

Son olarak, akıllı sözleşme ve değer aktarım protokolü olan Qtum (QTUM) değer kazandı. QTUM, son 24 saatte yüzde 6.7 oranında yükseldi. Ağ, son zamanlarda non-fungible token (NFT) oluşturulmasına yönelik testler gerçekleştireceğini duyurdu.  

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Altcoin Piyasası Ayağa Kalktı: Bu 5 Coin Zıplıyor!