4 Analist: Altcoin Piyasası Patlamak Üzere! Bu 3 İndikatöre Bakın

4 Analist: Altcoin Piyasası Patlamak Üzere! Bu 3 İndikatöre Bakın
4 Analist: Altcoin Piyasası Patlamak Üzere! Bu 3 İndikatöre Bakın
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto analistlerine göre, Bitcoin’in ötesindeki kripto para alanı olan altcoin piyasası şu anda şüphe içinde. Ancak şapkalarınızı sıkı tutun, çünkü eğer tarih tekerrür edecekse, bu şüphecilik yakında büyük bir yükselişin yolunu açabilir.

Milkybull: Altcoin piyasası patlayacak

Bu ilgi çekici tahmin, kripto piyasasının döngüsel doğasında “inanmama aşaması” olarak bilinen bir kavrama dayanıyor. Analist Milkybull Crypto’nun yakın zamanda takipçileriyle paylaştığı gibi, bu aşamada yatırımcıların olumlu göstergelere rağmen tereddütlü kaldığı görülüyor. Buradaki kanıt, popüler bir duyarlılık ölçer olan Korku ve Açgözlülük Endeksi’nden geliyor. Geçtiğimiz ay boyunca skor önemli bir 24 puan düşerek şu anki “Açgözlülük” (56) okumasına ulaştı. Bu temel yükseliş eğilimi görünüşte fiyat hareketi ile çelişiyor.

TradingView verilerine göre altcoinlerin toplam piyasa değeri, sıkıntı yaşadı. Zira ilk 10 hariç son 30 günde %17,55 oranında düşüş gösterdi. Şu anda ise 264,9 milyar dolar seviyesinde bulunmakta. Ancak, bir umut ışığı var. Bu geri çekilme, 250 milyar dolarlık kritik destek seviyesini ihlal etmedi ve bu da gelecekteki kazanımlar için potansiyel bir sıçrama tahtası olduğunu gösteriyor. Analist Rekt Capital’in oldukça büyük takipçilerine işaret ettiği gibi, bu konumlandırma yakın zamanda bir yukarı yönlü hareketin sinyalini veriyor.

Piyasa patlamasının katalizörleri

Peki bu potansiyel altcoin patlamasının katalizörleri neler? Yatırımcılar, daha geniş kripto pazarındaki üç temel teknik göstergeyi dikkatle izliyor: 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA), Stokastik RSI ve tabii ki Bitcoin hakimiyeti. EMA, güncel veri noktalarına daha fazla ağırlık vererek fiyat dalgalanmalarını yumuşatıyor. Titan of Crypto, toplam kripto piyasası değerinin 20 günlük EMA’yı yeniden test etmesine işaret ediyor. Aynı zamanda Stokastik RSI’de (fiyat hareketlerinin gücünü veya zayıflığını ölçen) “yükseliş” bölgesine geçmesine işaret ediyor. Böyle bir şeyin gerçekleşmesi durumunda “ralli zamanının” gelebileceğine inanmakta.

Bitcoin’in tüm kripto pazarına kıyasla pazar payını yansıtan Bitcoin hakimiyet tablosu, dikkat çekiyor. Özellikle yatırımcı duyarlılığı ve risk iştahı hakkında değerli bilgiler sunmakta. Şu anda Bitcoin, geçen hafta hafif bir düşüş yaşamasına rağmen %54,7 ile baskın bir konumda bulunmakta. Analist Yoddha, buradan daha fazla düşüşün, altcoinlerin Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiği bir dönem olan “altcoin sezonu” tetikleyebileceğini öne sürüyor.

Bunların tarihsel kalıplara ve teknik analize dayalı tahminler olduğunu unutmamak önemlidir. Kripto para piyasası doğası gereği değişkendir. Özellikle öngörülemeyen olaylar, en titizlikle hazırlanmış tahminleri bile bozabilir. Ancak altcoin piyasasındaki mevcut “inanmama aşaması”, bu teknik göstergelerle birleştiğinde, ufukta potansiyel bir kırılmanın ilgi çekici bir resmini çiziyor. Her zaman olduğu gibi, herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapın. Ancak altcoin alanını yakından takip edenler için önümüzdeki haftalar heyecan verici bir dönem.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

4 Analist: Altcoin Piyasası Patlamak Üzere! Bu 3 İndikatöre Bakın