Altcoin’ler Yeşil Tahtada Zıplıyor: Bu 6’sı Ezdi Geçti!

sube
sube
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son bir gün, Bitcoin ve altcoin’ler için yeşil bir gün oldu. BTC 50.000 dolara bir hayli yaklaşırken Ethereum 3.400 dolar seviyelerinden el değiştiriyor. Bunların yanı sıra, piyasa değeri ile ilk 100’de yer alan ve aralarında 2 popüler meme coin’in de bulunduğu altcoin projelerinin bazıları, ciddi bir yükseliş yaşadı. İşte bu altcoin’ler…

Popüler meme coin Shiba Inu (SHIB) sert yükseldi!

İlk 100’e bakıldığında, yatırımcıların dikkatini yüzde 51.39 oranında değer kazanmış olan Shiba Inu (SHIB) çekiyor. Shiba Inu (SHIB), Elon Musk’ın dün evcil hayvanı Shiba Inu’yu içeren bir tweet’inin arkasından ve bir balinanın 6 trilyondan fazla SHIB aldığının ortaya çıkmasının ardından yükseldi. Verilere göre 6.1 trilyonluk SHIB satın alan balina, bu işlem için 43 milyon dolar harcadı. Ayrıca Elon Musk, Shiba Inu cinsi evcil köpeği Floki’nin fotoğrafını Twitter üzerinden paylaştı.

İkinci olarak, Klaytn’ın KLAY tokenı yüzde 16.13’lük bir değer kazanmış görünüyor. Klaytn, Güney Kore’nin en büyük mesajlaşma uygulaması Kakao tarafından başlatılan Blockchain’dir. Merkezi olmayan finans protokolü Kokoa, yakın zamanda Klaytn’de DeFi özellikleri oluşturmak için yatırım aldı.  Kokoa Finance, Silikon Vadisi blockchain girişim şirketi Hashed tarafından yönetilen bir yatırım turunda 2.3 milyon dolar topladığını açıkladı.

Icon, mainnet 2.0 lansmanı beklentisiyle değer kazandı

En çok yükselen üçüncü altcoin, birlikte çalışabilirliğe odaklanan merkezi olmayan bir Blockchain ağı olan ICON’ın ICX’i oldu. ICON’ın “blockchain iletim protokolü” ile Bitcoin ve Ethereum gibi bağımsız Blockchain’leri birbirine bağlanabilir ve işlem yapabilir. Icon, Icon 2.0 mainnet yükseltmesinin beklentisiyle son zamanlarda ivme kazanan bir ağ oldu.

Dördüncü olarak, sınırsız kapasite ile web hızında çalışan Blockchain Internet Computer’ın ICP tokenı yüzde 12.06 oranında değer kazandı. Yakın bir zamanda, Amazon Web Service’in ETH node’larının artık yüzde 25’ini ICP ekosisteminde çalıştırdığı duyuruldu. Bunun yanı sıra Internet Computer’ın başlangıcından bu yana ürettiği blok sayısı 235 milyonu geçti.

Popüler altcoin Dogecoin (DOGE) de yükseldi

Listenin başını SHIB çekse de, meme coin’lerin atası olan Dogecoin de yükseliş yaşadı. Elon Musk’ın tweet’i meme coin’lerin performansını yakından etkilese de, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Dogecoin pek çok gelişmeye ev sahipliği yapıyor. Dünyanın önde gelen ödeme çözümü sağlayıcılarından biri olan Verifone BitPay ortaklığı ile Dogecoin dâhil kriptoların ödeme olarak kullanılacağını duyurdu.

Son olarak, yeni nesil oyunlar, uygulamalar ve bunlara güç sağlayan dijital varlıkların temeli olarak tasarlanmış hızlı, merkezi olmayan ve geliştirici dostu bir Blockchain olan Flow’un FLOW tokenı yüzde 10.25 yükseldi. Flow, son zamanlarda NFT gelişmeleriyle öne çıkıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Altcoin’ler Yeşil Tahtada Zıplıyor: Bu 6’sı Ezdi Geçti!