Bu Altcoin’de Şüpheli Balina İşlemi: Milyonlar Taşındı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 6 gün önce
1.118 görüntülenme
Altcoin Projesinde Şüpheli Balina İşlemi

Balina izleme botlarının gün içinde verdiği bir alarm, bir altcoin balinasının boğa koşusuna hazırlandığını öne sürüyor. Dev yatırımcı, üç işlemde milyonca token’i farklı cüzdanlara dağıttı.

Devasa altcoin balinası, milyonlarca tokeni farklı cüzdanlara böldü

Dogecoin Whale Alert tarafından paylaşılan ayrıntılar, büyük miktarda Dogecoin’in uzun süreli tutmayı düşündüren bir modelde aktarıldığını gösteriyor. Balina izleme botundan gelen bir dizi bildirim, bazı kullanıcıların DOGE bakiyelerini farklı cüzdanlara böldüğünü gösteriyor. Aynı modeli izleyen üç önemli işlem, Dogecoin Whale Alert tarafından bugün Twitter’dan paylaşıldı.

İlk işlemde, birden fazla anonim cüzdana 6.583.553 DOGE (594.403 dolar) aktarıldı. İkinci bir işlem, 5.797.089 DOGE’nin (521.518 dolar) birden fazla cüzdandan anonim bir cüzdana aktarıldığını gösterdi. Sonra üçüncüsü, 6.321.293 DOGE’nin (570.844 dolar) birden fazla cüzdandan anonim bir cüzdana aktarıldığını ortaya çıkardı.

Yukarıda listelenen işlemlerden, hepsinin aynı modeli izlediği, tek farkın taşınan Dogecoin sayısı olduğu görülüyor. Daha önemli bir detay, işlemlerde yer alan dolar miktarıydı. Hepsi ‘balina transferleri’ olarak kabul edilen, büyük miktarlarda fon içeren transferlerdi.

Tarihsel olarak, bunun gibi transferler, ilgili kriptolar için bir boğa koşusu beklentisiyle yaşanır. Analize göre, kripto paraları borsalardan veya halka açık depolama platformlarından uzaklaştırmak, sahibinin uzun vadeli depolama için hazırlık yapıyor olabileceğini gösteriyor. Ayrıca, sahibinin daha iyi güvenlik için onları soğuk cüzdana taşıdığını da gösteriyor.

Dogecoin ne durumda?

Dogecoin’in 1 saatlik grafiği, Bollinger Bands sıkıştırmasının da gösterdiği gibi, şu anda yükseliş eğiliminde olduğunu gösteriyor. Bu sıkıştırma, her iki yönde de bir fiyat kırılmasının yakın olduğunu gösteriyor. Analizlere göre, alt trend çizgisinin altında bir kırılma, 0,08438 dolar fiyat seviyesinin geri çekilmesine yol açabilir. Bu nedenle, gelecekteki fiyat hareketlerinin yönünü gösterebilecek olası kırılma senaryoları için bu seviyeleri takip etmek önemli.

Ayrıca, boğalar piyasa duyarlılığına hakim olmaya devam ederse ve fiyatları yükseltirse, DOGE 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde istikrarlı bir şekilde işlem görerek 0,09865 doların üzerindeki seviyelere ulaşabilir. Ayrıca, Dogecoin’in RSI verileri 56.36 değerini gösteriyor ve bu da yüksek düzeyde piyasa faaliyeti ve güçlü satın alma baskısı olduğu anlamına geliyor.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere Dogecoin, 24 Ocak’ta 0.08815 dolar seviyesinde direnç buldu. 2022’de zirve fiyatından %90’dan fazla uzaklaşan meme coin, yeni yılda ilk olarak 0,1 dolar direncini geri almaya çalışacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ripple Lehine Önemli İddia: Kusurlu SEC Olabilir!
Ripple Lehine Önemli İddia: Kusurlu SEC Olabilir! Ünlü Blockchain avukatı John Deaton, SEC’in Ripple ve XRP’nin bir menkul olduğu iddiasındaki eksiklikleri açıkladı. Twitter’dan yayınladığı uzun bir flood’da, iddiasını SEC başkanı Gensler’in geçmiş açıklamalarıyla destekledi. Avukat John Deaton, Ripple iddiasında SEC’in kusurlarını açıklıyor John Deaton,...
Buğra Çağlar 6 gün önce