İnanılmaz Yükselen Altcoin’i, Poşet Fiyatına Sattı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 5 Ağustos 2021
1 görüntülenme
two coins up

Verilere göre bir kişi, lider altcoin Ethereum olarak sadece bir peniye popüler bir non-fungible token (NFT) koleksiyonu olan CryptoPunks NFT’si sattı. 2017’de CryptoPunks, Ethereum blockchain’inde başlatılan ilk NFT’lerden biri oldu. Günümüzde dijital koleksiyon ürünleri oldukça popüler hale geldi ve yüksek piyasa değerleri bunu yansıtıyor.

CryptoPunks NFT’si yanlışlıkla bir peniye satıldı

Toplamda, blockchain’de 10.000 benzersiz CryptoPunk vardır. Başlangıçta hepsi ücretsiz olarak mevcuttu ve ETH cüzdanı olan herkes bunları talep edebilirdi. Şimdi ise bu NFT’ler oldukça yüksek fiyatlara gidiyor. En büyük piyasalardan biri olan OpenSea’den alınan veriler, bu Punk’ların dün ortalama 69 ETH (yaklaşık 178.700 dolarlık) fiyata sahip olduğunu gösteriyor.

Ethereum Balinaları, Bu Altcoin’e Hücum Ediyor: Fiyatı Patlıyor!

Bugüne kadar CryptoPunks’ın ortalama fiyatı 75 Ethereum (193.000 dolar) oldu. Şimdi, CryptoPunks’tan gelen veriler, Punk 3860’ın 0,01 dolardan daha az bir fiyata satıldığını ortaya koyuyor. Bu değer yukarıda da bahsettiğimiz gibi günümüzün ortalama fiyatının çok altında. Peki neler oldu? Birkaç farklı olasılık var. İşleme daha yakından bakıldığında, kullanıcının NFT’nin satış fiyatını 99 wei olarak belirlediği görülüyor. Belki de bunun yerine 99 Ethereum olarak ayarlamak istediler.

Görünüşe göre kullanıcı CryptoPunks için başka teklifler yapmış ve bu teklifler doğru fiyatlara ayarlanmış gibi görünüyor. Yani sadece bir kaza olmuş olabilir. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bir süre önce, NFT piyasası, işlem hacminin %90 düştüğü bir çöküş yaşadı. Son haftalarda, piyasa toparlandı ve önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) çok aştı. Daha bugün, piyasada  haftalık işlem hacmi 253 milyon dolar civarında bir başka ATH’ye ulaştı.

Bu Altcoin Piyasaları Yüzde 90 Çöktü! Ralli Bitti Mi?

En büyük altcoin Ethereum’da son durum

Yazım sırasında Ethereum 2.642 dolardan işlem görüyor ve London hard fork’unun etkisiyle yüzde 5.5’lik bir yükseliş yaşamış durumda. Geçtiğimiz ay boyunca yüzde 20 oranında değer kazandı. Ethereum, Ethereum blockchain’inde basılan CryptoPunks gibi NFT’ler için ERC-721 standardının yolunu açtı. Ardından dijital sanatlar ve koleksiyon ürünleri de daha popüler olmaya başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Viable Investment
Yatırım Devlerinden Bu Altcoin’e Onmilyonlar Aktı! İşte Ayrıntılar… Merkezi olmayan finans (DeFi) kredi protokolü TrueFi ve dolara sabitli altcoin TUSD’nin operatörü TrustToken, yeni bir finansman turunda 12,5 milyon dolar topladı. Bir şirket açıklamasına göre Blocktower Capital, Andreessen Horowitz (a16z) ve Alameda Research, TrueFi’ın yerel tokeni...
Aslı Dinçer 5 Ağustos 2021