ABD’li Banka, Bu Altcoin’i Rezerv Olarak Tutacağını Duyurdu!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
969 görüntülenme
Altcoin Projesini Rezerv Olarak Tutacağını Duyurdu

ABD’li finans kurumu Citizens Trust Bank, nakit rezerv olarak tutacağı 65 milyon dolarlık altcoin yatırımını açıkladı.

Citizens Trust Bank, bu altcoin projesinden milyonluk satın alıyor

Kripto para şirketi Circle, 1947’de kurulan Atlanta merkezli Citizens Trust Bank’ın 65 milyon dolarlık usd coin (USDC) rezervine sahip olacağını duyurdu. Bu hamle, Circle’ın geçen yıl çeşitli ABD merkezli finans kurumlarına fon tahsis ettiği bir dizi duyuruyu takip ediyor. Örneğin Circle, 1 Nisan 2022’de BNY Mellon’ın USDC rezervlerini elinde tutacağını bildirdi. Haziran ayında Boston merkezli şirket, New York Community Bancorp’un USDC tutacağını duyurmuştu.

Ek olarak, Circle geçen Kasım ayında SEC’e kayıtlı bir fondaki USDC rezervlerinin bir kısmını yönetmek için Blackrock ile birlikte çalıştığını duyurdu. Citizens Trust Bank başkanı ve CEO’su Cynthia N. Day, “Circle’ın büyüyen USDC rezervlerinin bir kısmını koruma fırsatı, bilançomuzu güçlendirdiğimiz ve hızla büyüyen yeni piyasaların önemli bir parçası olduğumuz anlamına geliyor” dedi. Circle ayrıca Cuma günü finansal okuryazarlık girişimlerini geliştirmek için Citizens Trust Bank ile işbirliği yapacağını duyurdu.

Şirket, bu yaz için planlanan bir lansman etkinliği ve Circle’dan 100.000 dolarlık başlangıç finansman hibesi ile Atlanta’nın tarihi HBCU’ları ve yerel okulları aracılığıyla programlamayı topluluğa genişletme planları geliştirdiğini belirtti. 24 Şubat 2023 itibarıyla, Circle’ın stabilcoini USDC’nin toplam değeri 42,66 milyar dolar ve piyasa değeri açısından ABD dolarına sabitlenmiş ikinci en büyük kripto para birimidir. Cuma günü kaydedilen ölçümlere göre, dolaşımdaki USDC sayısı son 30 gün içinde %2,7 azaldı.

Bankanın hamlesi Circle için neden önemli?

Citizens Trust Bank, FDIC tarafından azınlıklara ait bir mevduat kuruluşu (MDI) olarak sınıflandırılmıştır, bu da onun oylama hissesinin veya yönetim kurulunun çoğunluğunun azınlık bireyler olduğu anlamına gelir. Banka, 1947’de Federal Rezerv Sistemine katıldı.

Banka, 2020 ve 2021’de mevduatını 220 milyon dolar artırdı. Kamuya açık bilgilerin bulunduğu son yıl olan 2021’de Citizens, 157 milyon dolar değerinde ticari, tüketici ve konut ipoteği kredisi finanse etti.

Citizens Trust, USDC rezervlerini elinde tutan tek ABD finans kurumu değil. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Bank of New York Mellon, Customers Bank, New York Community Bank, Silvergate Bank, Silicon Valley Bank ve Signature Bank da bilançolarında USDC bulunduruyor.

Stablecoin anlaşmaları, son iki yıldaki merkezi olmayan finans patlamasıyla uyumlu bir şekilde büyüdü ve daha fazla kullanıcı teminatı korumak, altcoin ticareti yapmak ve getiri elde etmek için dolara sabitlenmiş varlıklara güveniyor. Bununla birlikte, düzenleyici engeller nedeniyle ödemeler için stablecoin kullanımı minimum seviyede kalıyor.

BUSD piyasadan ayrılıyor

Binance markalı BUSD’yi basmaya yetkili şirket Paxos, geçen hafta New York’tan gelen talimatla yeni BUSD basmaya devam edemeyecek. Binance CEO’su CZ, BUSD’nin menkul kıymet olarak kabul edilmesi halinde sektör üzerinde önemli etkilere yol açacağını söyledi. BUSD, yasal düzenlemenin ardından bir süreliğine dolar sabitliğini kaybetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kripto Şirketi Coinbase'e 9 Altcoin Gönderiyor
Sıkıntılı Kripto Şirketi Coinbase’e 9 Altcoin Gönderiyor “Satabilir!” Geçen yıl, iflas eden hedge fonu Three Arrows Capital’e verdiği 650 milyon dolardan fazla borcu bir daha geri almayan bir kripto şirketi, Coinbase cüzdanına yüklü miktarda altcoin göndermeye başladı. SHIB, ETH ve bu 7 altcoin listede On-chain...
Buğra Çağlar 3 hafta önce