Bu Altcoin Rekor Kırdı: Tron Kurucusu Yatırım Yapıyor!

675 görüntülenme
Altcoin Rekor Kırdı: Tron Kurucusu Yatırım Yapıyor

On-chain veri sağlayıcısı Lookchain’den gelen yeni bir bildirim, Tron Kurucusu Justin Sun’ın popüler bir staking protokolüne 240 milyon dolar yatırdığını gösterdi. Altcoin platformu fon akışının ardından rekor kırdı.

Tron Kurucusu Justin Sun’ın yatırımı bu altcoin projesini uçurdu

İlgili altcoin Lido DAO, Ethereum Shanghai yükseltmesi öncesinde Justin Sun’ın stake ettiği 150.100 ETH nedeniyle staking limitinde uca ulaştı. Yaklaşan Ethereum Şanghay yükseltmesi, Tron kurucusu Justin Sun’ın devasa staking yatırımcıyla daha da merak uyandırıyor. Staking limiti tükenmiş görünse ve işlemin gerçekleştirilmesi daha zor hale gelse de, Şangay yükseltmesi yaklaştıkça Ethereum staking hacimleri yükselmeye devam ediyor. Aylarca süren ayı piyasası koşullarına rağmen Lido’nun ETH staking hacmi istikrarlı bir şekilde yükseldi.

Bu esnada, Lido protokolünde şimdiye kadar 167.687 staker tarafından 5.40 milyon ETH stake edildi. Şanghay yükseltmesiyle, stake edilen varlıklar geri çekilebilir ve bu da potansiyel olarak kripto piyasasındaki likiditenin artmasına yol açar.

Yaklaşan yükseltme, Ethereum’un konsensus mekanizmasını PoS’a çeviren Merge’ün gerçek etkisini gösterebilir. Bu sistem, önceki PoW mekanizmasının aksine hiçbir enerji tüketimine ihtiyaç duymuyor. Kriptokoin.com olarak Shanghai yükseltmesi hakkında bilmeniz gerekenlere bu yazıda yer verdik. Görünüşe göre Tron kurucusu bu değişim öncesinde Ethereum’u fırsat olarak görüyor.

Justin Sun Lido’ya milyonlarca ETH yatırım yaptı

25 Şubat’ta on-chain analiz platformu Lookonchain, Justin Sun’ın kripto cüzdanının Lido’da 240 milyon doların üzerinde 150.100 ETH stake ettiğini ortaya çıkardı. DeBand cüzdan ayrıntıları, bugün sabah saatlerinde Lido’ya aktarılan 50.000 ETH ve Lido’ya taşınan 100 ETH ile 3 işlemi gösteriyor.

Whale Alert platformu ayrıca Justin Sun’dan anonim bir cüzdana aktarılan her biri 80.077.036 değerinde 50.000 ETH içeren üç işlem bildirdi.

Justin Sun tarafından likit staking havuzu Lido’ya büyük miktarlarda ETH stake edildi. Bu işlem, Justin Sun’ın Ethereum Shanghai güncellemesinde yükselişe geçtiğini ve bu fırsatı değerlendirmek istediğini açıkça gösteriyor. Aslında, Şanghay yükseltmesi yaklaştıkça Ethereum stakingi artmaya devam ediyor.

Justin Sun ayrıca, farklı işlemlerde herhangi bir likidite amacıyla kullanılabilecek eşit miktarda stETH aldı. Verilere göre, Beacon Chain’e 27,27 milyar dolar değerinde 17,02 milyondan fazla ETH yatırıldı. Bu staking, Ethereum güvenliğinin ve benimsenmesinin işaretlerini gösterirken, Ethereum çekirdek geliştiricilerinin ağda bir denge sağlamak için para çekme işlemlerini etkinleştirmesi gerekir.

Altcoin rekor kırdı

Lido protokolü, 25 Şubat’ta 150.000’den fazla ETH ile şimdiye kadarki en büyük günlük hisse girişini kaydetti. Bu muhtemelen Justin Sun’ın stake ettiği 150.100 ETH’ye bağlanabilir. Yoğun staking girişi, Staking Rate Limit adlı önemli bir protokol güvenlik özelliğini etkinleştirildi. Lido ekibinin bildirdiğine göre bu, bazı kullanıcıların stETH’yi kurtarmada gecikmelerle karşı karşıya kalmasına yol açacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Solana Kesintisinde Son Durum Sıfırlandı
Solana Kesintisinde Son Durum: Ağ Sıfırlandı! Solana (SOL) bugün kullanıcıların işlem yapmamasına neden olan bir ağ yükselmesini tamamladı. Sıcak bir gelişmede ekip, ağı yeniden başlatma kararı aldı. Solana ağı yeniden başlatıldı Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Solana (SOL), bugün Eylül ayından kısa bir süre sonra...
Buğra Çağlar 1 ay önce