SEC Onayladı: Bu Altcoin, Binance Haberiyle Fırladı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
9.804 görüntülenme
SEC Onayladı: Bu Altcoin, Binance Haberiyle Fırladı!

Binance’in ABD kolu olan Binance.US, geçtiğimiz süreçte önemli bir satın alım için hazırlık yapıyordu. Ancak bu durumda borsa, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’ndan engel ile karşılaştı. En son raporlara göre SEC’in Binance’in satın alımı ile artık sorunu kalmadığı iddia edildi. İşte detaylar…

Binance.US, Voyager Digital varlıklarını alabilecek

Bloomberg’in 7 Mart’ta yayınladığı bir rapora göre, New York’ta bir iflas hakimi Voyager Digital’in varlıklarını Binance.US’a satmasına izin verildiğine karar verdi. Yargıç Michael Wiles, teklife dahil olan iki şirketin anlaşmayı kapatmaya ve ilgili kripto varlıklarını devretmeye çalışabileceğine karar verdi. Voyager, Binance.US’i taahhüt düzeyi ve düzenlemelere uygunluğu açısından değerlendirdikten sonra şimdi anlaşmaya devam edip etmeyeceğine karar verecek.

Binance'den DOGE 10 Coin Son Dakika

Anlaşma başarılı olursa, gelirler eski Voyager müşterilerine dağıtılacak. Bu düzenleme ile borsa, müşterilere kripto para piyasası fiyatlarındaki değişiklikler nedeniyle borçlu oldukları tutarın yaklaşık yüzde 73’ünü verecek. Anlaşmanın değerinin 1 milyar dolardan fazla olduğu tahmin ediliyor, ancak Reuters’in diğer raporları Binance’in şu ana kadar 20 milyon dolar nakit ödemeyi kabul ettiğini gösteriyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Voyager, 1 Mart’ta müşterilerin yüzde 97’sinin plan lehine oy kullandığını açıkladı.

Yargıç SEC’e tepki gösterdi

Voyager, 2022’nin ortalarında para çekme işlemlerini durdurdu ve iflas başvurusunda bulundu. O zamanlar kripto kredi firması Celsius’un çöküşünün ardından başarısız olan birçok firmadan biriydi. Binance.US’in satın alımı konusuna ise ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto endüstrisini düzenleme kabiliyetine zarar vereceğine inandığı anlaşmaya itiraz etti. Yargıç Wiles, şikâyetlerinin zaman alıcı olması nedeniyle düzenleyici kuruma karşı düşmanlığını dile getirdi. Mevcut karar sırasında şunları söyledi:

Düzenleyiciler işlem ve planla ilgili sorun olup olmadığına inanıp inanmadıklarını düşünürken, tüm davayı belirsiz bir şekilde donduramam.

XRP, ADA, MATIC, BTC ve Bu 4 Coin İçin Al-Sat Stratejileri!

SEC, Voyager’ın tokenının bir menkul kıymet olarak düzenlenmesi gerektiğine ve Binance.US’in satın alma işlemini tamamlamaya uygun olmadığına inanıyor. Kurumun şikâyetleri Ocak ayına kadar uzanıyor. SEC’in sert düzenleyici politikalarını eleştirenler, yargıcın açık sözlü açıklamalarını yeni bir gelişme olarak görebilir. Bununla birlikte, SEC, hâkimin kararına itiraz etme girişiminde bulunabilir.

Voyager’ın VGX’i sıçradı

Yargıcın kararının gündeme gelmesinin ardından Voyager’ın VGX tokenının değeri artış yaşadı. Kripto para birimi, son 24 saatte 0.3715 dolardan 0.50 dolara kadar yükseldi. Coin, şu anda yüzde 24’lük bir artış ile 0.48 dolardan el değiştiriyor. Son 24 saatte işlem hacmi ise yüzde 115 oranında ivme kazandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cryptoslate

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Coinbase OFAC Hatası: O Borsa İşlemleri Engellendi!
Coinbase OFAC Hatası: O Borsa İşlemleri Engellendi! ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase, kısa bir zaman önce teknik bir sorun ile karşılaştı. Bu sorun, bir başka büyük borsa olan Binance’ten bir engel gelmesine neden oldu. İşte detaylar… Coinbase için OFAC bildirimi geldi...
Aslı Dinçer 3 hafta önce