Bu Altcoin Projesi SEC İle Anlaşmaya Gidiyor! İşte Detaylar

Bu Altcoin Projesi SEC İle Anlaşmaya Gidiyor! İşte Detaylar
Bu Altcoin Projesi SEC İle Anlaşmaya Gidiyor! İşte Detaylar
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve altcoin dünyasında son zamanlarda farklı gelişmelere tanık oluyoruz. Baş döndüren bir piyasada gelişmeleri takip etmek de zorlaşıyor. Son gelişme ise bir kripto borç verme ve stablecoin projesi olan Bridge’den geldi. Detaylara bakalım.

Altcoin projesi SEC ile anlaşma yoluna mı gidiyor?

Bridge kendisini ABD menkul kıymetler düzenleyicileri ile yasal sorunlara karışmış ve mali cezaların yaklaşmakta olan tehdidi ile birlikte buldu. Bu sorunları çözmek amacıyla ilginç bir adım attı. Buna göre merkezi olmayan bağımsız BarnBridge, topluluğunun kolektif bilgeliğine başvurdu. Bu DeFi protokolü, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) direktiflerine uyum sağlamak için gerekli tüm adımları atma yetkisi veren bir teklif üzerinde kritik bir oylama başlattı. Bu, kurucuları Tyler Ward ve Troy Murray’e SEC’in gerektirdiği şekilde tazminat ödenmesi olasılığını da içeriyor.

DeFi Project Spotlight: BarnBridge, an Institutional Bridge to DeFi -  Crypto Briefing

Altcoin projesi BarnBridge’in zincir üzerindeki zeki kripto yatırımcıları için sabit gelirli ürünler yaratmayı amaçlayan yolculuğu, Temmuz ayında SEC’in proje hakkında bir soruşturma başlattığının ortaya çıkmasıyla önemli bir engelle karşılaştı. Kesin yasal ihlaller belirsizlik içinde kalmaya devam ediyor. Diğer taraftan SEC’in katılımı BarnBridge’in ABD’li yatırımcılara menkul kıymet ürünlerinin dağıtımında yer almış olabileceğini gösteriyor.

Topluluk ne karar verecek?

Devam etmekte olan Merkezi Olmayan Özerk Organizasyon (DAO) oylaması dikkat çekiyor. Buna göre altcoin projesinin kurucularının düzenleyici makamlarla işbirliği yapma niyetlerini ortaya koydu. Bu işbirlikçi tutum potansiyel olarak projenin kapatılmasıyla sonuçlanabilir. Önerilen hareket tarzı, şu anda iki cüzdanda çeşitli kripto para birimlerinde 200.000 dolardan fazla tutan hazinenin tasfiyesine kadar uzanıyor. Bu fon aynı zamanda yasal masrafların karşılanması için de ayrılabilir. Diğer taraftan en önemlisi, teklif Ward ve Murray’in token dağıtmasına izin vermeyi öngörüyor. Ancak bu tokenlerin alıcılarını belirtmiyor. Bu stratejik hamle, mevzuata uygunluğu sağlamayı hedefliyor. Aynı zamanda proje topluluğunu ve paydaşlarını korumayı amaçlamakta.

BarnBridge DAO Halts Operations Amidst SEC Investigation

Altcoin projesi BarnBridge’in kaderi belirsizliğini koruyor. Diğer taraftan topluluk tarafından DAO oylamasıyla seçilen kararın yalnızca bu DeFi protokolü için değil, daha geniş DeFi ekosistemi için de geniş kapsamlı etkileri olacak. Düzenleyici kurumların DeFi alanındaki etkisi hala nispeten keşfedilmemiş bir alan olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca bunun dalgalanma etkileri merkeziyetsiz finansın geleceğini yeniden şekillendirecek. Kriptokoin.com olarak baktığımızda topluluğun burada karar mekanizması olarak hareket etmesi de dikkat çekiyor. Bakalım proje sahipleri kendi topluluklarından gerekli olan yetkiyi alabilecekler mi?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Bu Altcoin Projesi SEC İle Anlaşmaya Gidiyor! İşte Detaylar