3 Uzman Açıkladı: Altcoin Sezonu Yaklaşıyor mu?

3 Uzman Açıkladı: Altcoin Sezonu Yaklaşıyor mu?
3 Uzman Açıkladı: Altcoin Sezonu Yaklaşıyor mu?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası şu anda bir belirsizlik döneminden geçiyor. Sektörün lokomotifi Bitcoin dar bir aralıkta yatay işlem yaparken, altcoin projeleri karışık sinyaller yaşıyor. Bu şu soruyu akla getiriyor: Mevcut konsolidasyon aşamasının yüzeyinin altında altcoinler için yükseliş eğilimi mi var?

Gareth Soloway, Bitcoin ve altcoin projeleri için açıklama yaptı

Uzman tüccar Gareth Soloway, Bitcoin’in 60.000 dolar civarında seyreden son yatay hareketinin yükseliş işareti olabileceğine inanıyor. Soloway, Bitcoin hareketlerinin altcoin’leri de yakından etkileyeceğini söylüyor. Bu modeli, fiyatın potansiyel bir yukarı yönlü kırılmadan önce güç topladığı bir dönem olan konsolidasyon olarak görüyor. Soloway, 74.000 doları çok önemli bir seviye olarak tanımlıyor. Bitcoin bu direnç noktasını aşarsa önemli bir yükseliş gerçekleşebilir ve potansiyel olarak fiyatı önümüzdeki yıl çok beklenen 100.000 dolar seviyesine doğru itilebilir.

Famous Author Said “I Don't Like Bitcoin”: Cardano Founder Responded

Ancak kripto pazarında gezinmek, potansiyel tuzakların kabul edilmesini gerektirir. Soloway, geleneksel pazarlarda 2008 mali krizine benzer ciddi bir gerilemenin, Bitcoin de dahil olmak üzere tüm varlık sınıflarında panik satışına yol açabileceğini kabul ediyor. Bu en kötü senaryoda Bitcoin fiyatında önemli bir düşüş yaşanabilir. Kritik bir destek seviyesi olarak 30.000 doları vurguluyor. Bu noktanın altındaki bir kırılma, düşüş eğilimine doğru bir kaymaya işaret edebiliyor. Yani potansiyel olarak daha fazla fiyat düşüşüne yol açabiliyor.

Altcoin Buzz: Piyasada iyimserlik var

Bitcoin bir sonraki hamlesiyle uğraşırken önde gelen kripto analist platformu Altcoin Buzz, yorum yaptı. Zira analistler, piyasaya bir miktar iyimserlik aşıladı. Altcoinlerin bu yaz dibe vuracağını ve ardından yıl sonuna doğru yükseliş yaşanacağını öngörüyorlar. Bu yükseliş görünümü, altcoinlerin yaz başında destek bulma eğiliminde olduğu tarihsel kalıplarla uyumlu.

Şu Anda En Değersiz Altcoin Projeleri

Altcoin ekosistemindeki olumlu gelişmeler de bu öngörüyü daha da güçlendiriyor. Örneğin, bir blockchain veri altyapısı projesi olan CET, yakın zamanda Peaq blockchain ile entegrasyonunu duyurdu. Bu işbirliği, gerçek dünyadaki uygulamaları geliştirmeyi ve yenilikçi, olay odaklı programların oluşturulmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Belirli altcoin projeleri halihazırda yükseliş ivmesi gösteriyor. Bir bulut bilişim platformu olan Akash Network, etkileyici üç aylık gelir artışı ve bulut sağlayıcılara yönelik kullanıcı dostu platformların etkisiyle geçtiğimiz hafta yaklaşık %50’lik bir artış yaşadı. Benzer şekilde, The Open Network’ün yerel kripto para birimi olan TON coin, dikkat çekiyor. Zira beklenen token lansmanı öncesinde önemli bir yükseliş yaşıyor. Üstelik büyük borsalar ön listeleme staking ödülleri sunmakta.

Efsanevi Analist Açıkladı: BTC ve Altcoinler İçin Bu 5 Gelişmeye Bakın!

Michael van de Poppe: ABD verilerine dikkat

Popüler kripto para analisti Michaël van de Poppe, son yaptığı açıklamada dikkat çekti. Analist, Bitcoin ve genel kripto para piyasası hakkında önemli değerlendirmeler yaptı. Van de Poppe’nin analizlerine göre Bitcoin, dar bir aralıkta işlem görüyor olsa da, 63.000 dolar direncini aşması halinde 70.000 dolar ila 72.000 dolar seviyesine kadar yükselme potansiyeline sahip. Van de Poppe, Bitcoin dominansının %57.50 ile zirve yaptığını söylüyor. Ayrıca altcoinlerin önümüzdeki dönemde daha fazla öne çıkabileceğini savunmakta. Bu durum, yatırımcıların ilgisinin Bitcoin dışındaki kripto paralara da kayabileceğini gösteriyor.

Van de Poppe, altcoin toplam piyasa değerinin dolar bazında normal bir düzeltme yaşadığını ve Bitcoin çiftlerinde ise düzeltmenin derinleştiğini belirtiyor. Bu durum, altcoinlerin Bitcoin’e kıyasla daha fazla değer kaybettiği anlamına geliyor. Önümüzdeki hafta tüm kripto piyasası için önem taşıyor. Analiste göre, Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen önemli ekonomik veriler, Bitcoin’in gidişatını ve buna bağlı olarak daha geniş altcoin pazarını etkilemeye hazırlanıyor. Olumlu bir ekonomik görünüm, Bitcoin’in mevcut direncini aşması için gerekli rüzgarı sağlıyor. Ayrıca potansiyel olarak uzun zamandır beklenen bir altcoin rallisini tetikliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

3 Uzman Açıkladı: Altcoin Sezonu Yaklaşıyor mu?