Düşüş Mü Gelecek? Bu Altcoin İçin Tehlike Sinyalleri

Düşüş Mü Gelecek Bu Altcoin İçin Tehlike Sinyalleri
Düşüş Mü Gelecek Bu Altcoin İçin Tehlike Sinyalleri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altcoin Solana (SOL), 10 Eylül’deki en düşük seviyesi olan 17,33 dolardan bu yana önemli kademe kaydetti. Buna göre %25’lik güçlü bir yükseliş trendi sergiledi. Ayrıca güçlü bir yukarı yönlü potansiyele işaret etti. Ancak SOL’un daha fazla yükselebilmesi için direnç seviyelerini aşması gerekiyor.

Teknik göstergeler altcoin Solana boğalarının lehine

Yükseliş ivmesi artmaya devam ederse altcoin SOL yaklaşık %10 daha yükselecek. Böylelikle 24,40 dolardaki 100 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) direncini aşacak. Solana zorlu bir piyasada gücünü gösteriyor. Diğer taraftan “Ethereum katili”nin bağımsız olarak yükselmesi için henüz çok erken. Piyasa koşulları çalkantılı olmaya devam ediyor. Buna göre tüm büyük kripto para birimlerini etkiliyor.

What is Solana (SOL)? | Coinbase

Altcoin Solana (SOL) fiyatı, son 24 saat içinde yaklaşık %5’lik bir artışla yükseliş eğilimine sahip. Ayın başlarında yaşanan bir konsolidasyon döneminin ardından Solana’nın volatilitesi dikkat çekiyor. Teknik göstergeler Solana’nın yukarı yönlü hareket potansiyelini destekliyor. Göreceli Güç Endeksi (RSI) 50 orta çizgisinin üzerinde kalırken kuzeyi işaret ediyor. Awesome Oscillator (AO) de pozitif bölgede yer alıyor. Buna göre yeşil ve sıfır seviyesinin üzerinde.

Bariyeri geçmek mümkün olacak mı?

Altcoin SOL, özellikle 50 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) ile işaretlenen 21,27 dolar tıkanıklık seviyesinden kaynaklanan alım baskısı ile mevcut seviyelerin üzerinde ivme kazanacak. Bu alım ivmesi devam ederse, Solana şu anda 100 günlük EMA tarafından temsil edilen 24,40 dolarlık acil bariyeri aşacak.

Altcoin Solana 100 günlük EMA’yı bir destek seviyesine dönüştürürse fiyat artacak. Böylece 26,96 dolarlık güçlü dirençle karşılaşacak. Yükseliş senaryosunda SOL’un kazançları daha da artacak. Buna göre potansiyel olarak 200 günlük EMA’ya 31,24 dolara ulaşacak. Böylece mevcut seviyelerinden %40’lık önemli bir artışa işaret edecek.

Solana için olası ayı senaryosu

Öte yandan, son düşüş sırasında altcoin SOL satın alan traderlar tarafından kâr elde edilmesi söz konusu. Buna göre bu durum, Solana fiyatı için potansiyel olarak aşağı yönlü bir harekete yol açacak. 50-günlük EMA’daki 21,27 dolarlık desteğin altına düşülmesi, düşüş baskısının ilk işareti olacak. Bununla birlikte, yükseliş görünümünü geçersiz kılmak için SOL’un en son en düşük seviyeyi temsil eden 17,80 dolarlık kritik destek seviyesinin altına düşmesi gerekecek.

What is Solana? SOL Explained with Animations - YouTube

Bu destek aşılırsa, satış baskısını tetikleyecek. Böylece Solana’nın fiyatını 16,00 dolar psikolojik seviyesinin altına itecek. Kriptokoin.com olarak baktığımızda bu durum mevcut seviyelerden %30’luk bir düşüşü netice verecek. Altcoin SOL için gelecekteki fiyat yönü belirsizliğini koruyor. Diğer taraftan daha geniş kripto piyasası bağlamında performansını yakından izlemek hayati önem taşıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Düşüş Mü Gelecek? Bu Altcoin İçin Tehlike Sinyalleri