Binance’deki O Altcoin Tarihi Güncellemeyi Duyurdu!

Vural Erkan
Vural Erkan 4 hafta önce
2.171 görüntülenme
Binance'deki O Altcoin Tarihi Güncellemeyi Duyurdu!

Kripto para piyasası kış şartlarında olsa da altcoin projeleri yükseltmeler ve güncellemelerle yoluna devam ediyor. Keep3r Network, bugün ‘bugüne kadarki en büyük yükseltmesi’ dediği yükseltmeyi duyurdu.  

Bu altcoin projesinin tarihindeki en büyük güncellemesi geliyor!

Altcoin projesi bugün, ‘Keep3r Network’ün bugüne kadarki en büyük yükseltmesi’ olarak adlandırdığı güncellemeye ilişkin bir duyuru yaptı. Keep3r, bu yükseltmenin, ağı her zamankinden daha güçlü, verimli ve erişilebilir hale getiren yeni özellikler barındırdığını belirtti.

Keep3r’ın açıklamasın göre, en önemli güncellemelerden biri, yeni bir multi-chain sistem. Bu güncelleme, iş sağlayıcıların ağın farklı Blockchain’lerdeki otomasyon yeteneklerine erişmesine olanak tanıyacak. Bunun da onu, DeFi’de multi-chain işlevselliği destekleyen ilk otonom koruyucu ağ yapacağını ifade ediyor.

Ayrıca altcoin, cross-chain iletişim sağlamak için, alanlar arasında güveni en aza indirilmiş iletişim sağlayan ConnextNetwork’ün veri köprülemesinden yararlandıklarını söylüyor. Bu arada, güveni en aza indirilmiş iletişim için Optimism Rollup Bridge’i ve yerel Polygon Bridge’i de kullandıklarını kaydediyor. Ayrıca bir side-chain oracle çözümü de sunduklarını ekliyor. Keep3r, kullanıcı arabirimlerini, Mainnet, Optimism, Polygon, Goerli ve Optimistic Goerli’deki multi-chain özelliklerini destekleyecek şekilde yükseltildiğini vurguluyor.

Ayrıca, koruyucu Komut Dosyaları’nın, bekçilerin tek bir komutla yeni işler yapmaya başlamalarını daha da kolaylaştırmak için güncellendiğini söylüyor. Ek olarak, akıllı sözleşmeler ve Keep3r Network ile ilgili en büyük sorunlardan birini çözen ödül mekanizmalarında değişiklikler yaptıklarının altını çiziyor. Bu yeni yükseltmelerle, Keep3r’ın, DeFi’de multi-chain işlevsellik için destek sunan ilk merkezi olmayan ve otonom koruyucu ağ olduğunu belirtiyor.

Bu tür yükseltme ve güncelleme haberleri normal zamanlarda ilgili altcoin için olumlu bir katalizör görevi görüp, fiyatının artmasını sağlar. Ancak, bugün ABD PCE verisinin beklentilerin üzerinde gelmesiyle riskli varlıklar satıldı. Bu da Keep3r’ın yükseltme haberinin etkisini kırdı. Basın zamanında altcoin, günlük bazda %3,35 kayıpla 92,55 dolardan işlem görüyordu.

Altcoin
KP3R günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Keep3r Network’e kısa bir bakış

Keep3rV1, geliştirme operasyonları dışında kaynak sağlaması gereken projeler ile bu gerekli hizmetleri sağlayabilenler arasındaki koordinasyonu kolaylaştırmak için tasarlanmış merkezi olmayan bir platform. Temelde proje, merkezi olmayan finans protokolleri gibi iş ilanları ile Koruyucular olarak bilinen işi yürütenler arasındaki etkileşimi kolaylaştıran bir iş panosu görevi görüyor. Koruyucular tarafından gerçekleştirilen görevler, on-chain işlem gönderme ve çağırmadan off-chain karmaşık işlemleri tamamlamaya kadar uzanıyor. Keep3rV1, yönetişim ve Koruyuculara ödüller sağlamak için bir ERC-20 tokeni olan KP3R’yi kullanıyor.

Proje ilk olarak 22 Ekim 2020’de duyuruldu. 28 Ekim 2020’de Ethereum main net’te beta modunda başlatıldı. Bu arada Keep3rV1, Blockchain mühendisi ve uygulama geliştiricisi olan Andre Cronje tarafından kuruldu. Cronje daha önce, merkezi olmayan uygulamalar, teknoloji ortaklıkları ve uygulamaları ile ilgili inisiyatifleri yönettiği Fusion protokolünün arkasındaki kuruluş olan Fusion Foundation’da inovasyon ve teknoloji başkanı olarak görev yaptı.

Altcoin

Keep3rV1, giderek karmaşıklaşan sistemlere güç sağlamak için çok sayıda akıllı sözleşme kullanan Blockchain tabanlı projelerin karşılaştığı bakım masraflarını azaltmayı amaçlıyor. Bu projeler genellikle görevleri tamamlamak için harici aktörler gerektirir ve Keep3rV1, projelerin ve geliştiricilerin birlikte daha verimli bir şekilde çalışması için merkezi olmayan bir ekosistem olacak şekilde tasarlandı. Ağ, işlemleri yürütebilen veya olayları tetikleyebilen akıllı sözleşmeler, botlar veya komut dosyaları sağlayan Koruyuculara dayanıyor. Platformu kullanmak için bir proje, KP3R’yi alan ve platformda kilitleyen bağlı bir Bekçi tarafından incelenip onaylanan bir akıllı sözleşme sunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SHIB, LUNC ve Ethereum: Aralık'ta Bu Seviyeler Bekleniyor!
SHIB, LUNC ve Ethereum: Aralık’ta Bu Seviyeler Bekleniyor! Kripto para piyasası beklentilerin üzerine gelen ABD PCE verilerinin ardından, Federal Reserve’in daha fazla şahinleşeceği beklentisiyle yönünü güneye çevirdi. Piyasadaki belirsizliğin ortasında yatırımcılar radarlarındaki projelerin fiyat tahminlerini merak ediyor. Bu kapsamda yapay zekayı kullanan platformların SHIB, LUNC...
Vural Erkan 4 hafta önce