Altcoin Traderı, Bu 2 Coinde Short Açtı: Milyonlarlar Kazandı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
696 görüntülenme
Altcoin Traderı 2 Coinde Short

Kripto para piyasası Mart ayının Silvergate iflası ve şahin Fed duruşu eşliğinde yönünü tekrar değiştirdi. Başarılı bir altcoin traderı Andrew Kang, bu ortamda bile kar edilebileceğini gösteriyor.

Altcoin piyasası yeni yılın en düşük seviyelerine hazırlanıyor

Bitcoin ve Ethereum şu anda haftalık ölçekte %10’nun üzerinde düşüş yaşıyor. En büyük kripto para birimlerinin ikisi de yıl başından bu yana birlikte hareket ediyor ve nadiren birbirlerinin gölgesinden çıktılar. Yaklaşık iki hafta önce, yatırımcılar Bitcoin’in 25 bin doları aşma ve Ethereum’un 1,7 bin doları aşma başarısını kutluyorlardı.

Şimdi, hikaye tamamen farklı. En son ani çöküş nedeniyle, her iki kripto para birimi de 10 Mart Cuma günü Ocak ortası seviyeleri civarında kırmızı renkte işlem görüyor. Yazım sırasında, BTC 20 bin dolar, Ethereum ise 1.500 doları desteğe çevirmekle meşgul.

Mevcut piyasa koşullarında, yatırımcıların kar oranı önemli ölçüde azaldı ve long pozisyon açanlar acımasızca bozguna uğratılıyor. Bununla birlikte, bazı analistler, doğru yönde pozisyon alarak düşüş trendinden başarılı bir şekilde yararlanmayı başarıyor.

Short işlemlerden 15 milyon dolar kar elde etti

Twitter analisti Andrew Kang (@Rewkang) bu traderlardan biriydi. Nansen’in portföy izleyicisine göre Andrew, en büyük kripto paralar olan Bitcoin ve Ethereum’da “short kaldıraç” açarak “yaklaşık 18.4 milyon dolar” kar elde etti. Kang, alım satımları gerçekleştirmek için GMX ve Kwenta platformlarını kullandı.

En temel özünde, kaldıraç, traderların pozisyon açmak için yatırdıkları miktardan daha fazla risk almalarını sağlar. Örneğin, 5 kat kaldıraç, satın alma gücünü beş kat artırır. Bununla birlikte, kaldıracın yüksek riske tabi olduğunu unutmamak gerekir çünkü piyasa bahsin tersi yönde hareket ederse daha büyük kayıplara yol açabilir.

İşlemin ayrıntılarına göre trader, BTC ve ETH üzerinde sırasıyla 23,000 ve 1,600 dolar bölgelerinde 5 milyon doların üzerinde short pozisyon açtı. Hala açık olan pozisyonlar esnasında, BTC fiyatı 20,000 dolar bölgesini destek olarak geri almak için mücadele ediyor.

Makro manzara

Kang gibi trader’lar kaldıraç kullanarak kar elde etmiş olsa da, diğerlerinin çoğunluğunun bu tür pozisyonlardan kaçındığı görülüyor. Aşağıda gösterildiği gibi, Bitcoin’in tahmini kaldıraç oranı şu anda sabit kalıyor ve söz konusu tezi destekliyor. Belki de yön eğilimi daha somut hale geldiğinde, piyasa yavaş yavaş daha fazla trader’ın bu alana adım attığını görebilir.

Kriptokoin.com olarak 10 Mart’ta meydana gelen satışların arkasındaki katalizörlere bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Metaverse Coin Dev Ortaklık
Türklerin Aldığı Metaverse Coin Dev Ortaklık Açıkladı! Türk yatırımcıların yakından takip ettiği bir metaverse coin, mevcut yapay zeka trendine eşlik etmek üzere yeni bir ortaklığa imza attı. Metaverse coin devi AI nüfuzunu artırıyor İlgili metaverse platformu Sandbox (SAND), bir süredir AI araçlarını metaverse geliştirme...
Buğra Çağlar 2 hafta önce