Altcoin Ustalarına Mart Seçimleri Soruldu: İşte 15 Coin!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
586 görüntülenme
Altcoin Ustalarına Mart Seçimleri Soruldu: İşte 15 Coin!

Altcoin projeleri, Şubat ayı boyunca oldukça güçlü kaldılar ve direnç seviyelerinin üzerine çıkamasalar da ilgili destek seviyelerini korudular. Kripto ustaları Mart ayı için altcoin seçimlerini paylaşıyor ve seçimlerine ilişkin nedenleri açıklıyor.

Usta analistin radarındaki altcoin projeleri

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, lider kripto Bitcoin de dahil olmak üzere alandaki çoğu altcoin, çok dar bir aralıkta işlem gördükleri için durgun piyasa davranışından etkilendi. Bununla birlikte, altcoin piyasa değeri 2023’ün başından beri artıyor ve yükseliş aralığına girdi. Popüler kripto analisti Michaël van de Poppe, Bitcoin’in 35 bin dolara çıkması durumunda, piyasalarda bazı önemli artışlar olacağını söylüyor. Bu bağlamda analist, radarında olan altcoin projeleri için hedeflerini veriyor.

  1. Chainlink (LINK): 12-15 dolar
  2. Avalanche (AVAX): 55-60 dolar
  3. Cosmos (ATOM): 22-25 dolar
  4. Fantom (FTM): 1,10-1,30 dolar
  5. Skale (SKL): 0,20-0,25 dolar
  6. Litecoin (LTC): 185-210 dolar
  7. Ethereum (ETH): 2.500-2.800 dolar

Bir başka paylaşımında ise Michaël van de Poppe, portföylerde yer verilmesi gereken altcoin projelerini açıklıyor.  Analistsin listesinde LINK, Polkadot (DOT), ATOM, SKL, Concordium (CCD), Flow (FLOW), Reserve Right (RSR), Curve (CRV)

Mart ayı için en iyi altcoin seçimleri: ADA, MKR ve FET

Uzmanlara göre, mevcut durumda balinalar şimdiden büyük karlar elde ettikleri için önümüzdeki günlerde önemli bir kırılma beklenebilir. Şu anda 600 milyar dolara çok yakın seyreden altcoin piyasa değeri, artan bir şekilde işlem görüyor. Yatay eğilime rağmen, yükseliş bölgelerinde seviyeler yukarıda tutuldu. Bu nedenle, Cardano, Maker ve Fetch.AI gibi birkaç altcoinin geçen ay büyük balina faaliyetlerine tanık olmasının nedeni bu olabilir.

Bu 3 önemli altcoin, ADA, MKR ve FET için balina işlemleri kaydedildi. Balina aktivitesi bir önceki yıla göre %68 artarken, ADA balina aktivitesi %47 arttı. Balina etkinliğinin lideri, balina birikiminde yaklaşık %400’lük büyük bir artışa tanık olan Fetch.ai oldu. Devasa balina birikimi, ancak yaklaşan pazar trendinden haberdar olduklarında veya ağ yükseltmeleri hakkında herhangi bir bilgiye sahip olduklarında gerçekleşebilir. Bununla birlikte, boğalar tetikte görünüyor ve doğru zamanda harekete geçebilirler.

Dan Gambardello’ya, ADA’da büyük bir şey olacak!

Crypto Capital Venture adlı kanalın arkasındaki kripto YouTuber ve trader Dan Gambardello, kısa süre önce Cardano’da kullanılmayan potansiyelini ortaya çıkaran bir video yayınladı.

Gambardello, Cardano’da neden yükselişe geçtiği gerçeğini destekleyen, sağlamlaştıran ve hatırlatan bir veri parçasından bahsediyor. Ayrıca 10 dolarlık ADA hakkında neden bu kadar çok düşündüğünü ve 15 dolarlık bir ADA’nın mümkün olduğuna gerçekçi bir şekilde inandığını açıklıyor.

Trader, Cardano’nun Ethereum’dan daha iyi bir Blockchain olduğunu ileri sürüyor. Shelly, Mary, Alonzo ve Vasil dahil olmak üzere tüm önemli güncellemeleri boyunca Cardano’yu nasıl takip ettiğinden bahsediyor. Gambardello, tüm bu teknik unsurlar yerine oturduğunda Cardano’nun büyüyeceğini vurguluyor. Ayrıca ADA TVL’nin ADA’ya dayalı yeni bir ATH’ye ulaştığına dair bir tweet’in altını çiziyor. ADA’nın 12 milyar dolarlık piyasa değeri olan mavi çipli bir kripto para birimi olduğuna değiniyor.

Altcoin

Gambardello’ya göre, Cardano TVL’nin bu süre zarfında ATH’ye yaklaşması, ADA için güçlü bir yükseliş noktasına işaret ediyor. Ayrıca AVAX ve ETH’nin TVL’sini de analiz ediyor ve tüm zamanların en yüksek TVL’lerine yaklaşmadıkları sonucuna varıyor. Analist, verilerin yalan söylemediğini vurguluyor. Ayı piyasası açısından en kötünün geride kaldığını da belirtiyor. Ayrıca ADA için 500 milyar dolarlık bir piyasa değerinin oyunda olduğuna inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coinpedia

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

6 Bitcoin Analisti: Önümüzdeki Aylarda Bunları Bekleyin!
6 Bitcoin Analisti: Önümüzdeki Aylarda Bunları Bekleyin! Lider kripto para Bitcoin, yıla iyi bir başlangıç yaptıktan sonra Şubat ayında konsolidasyon aşamasına girdi. Belirsizliğin hakim olduğu piyasada, şu anda 23,5 bin dolar seviyelerinde dolaşan BTC’nin bundan sonraki hareketini kestirmek zor. Analistler, BTC’nin yönünü belirlemeye çalışıyor...
Vural Erkan 3 hafta önce