İşaretler Geldi! Bu Altcoin Sert Düşebilir

İşaretler Geldi! Bu Altcoin Sert Düşebilir
İşaretler Geldi! Bu Altcoin Sert Düşebilir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve altcoin projelerinin dinamik dünyasında, modeller genellikle değerli yol haritaları olarak ortaya çıkar. Diğer taraftan gelecekteki fiyat hareketlerine ilişkin içgörüler sunar. Ripple ile yakından ilişkili kripto para birimi XRP de bu kuralın bir istisnası değil. Dört saatlik grafikte XRP farklı bir durum ortaya koyuyor. Buna göre, 21 Eylül’den bu yana devam eden bir model olan net bir iniş yolunu izliyor. Şu anda 0,497 dolar civarında seyreden XRP, bu seviyede işlem hacminde bir artış yaşıyor. Ancak bu durum düşüş eğilimini daha da körüklüyor.

Altcoin XRP için azalan fiyat kanalı

Altcoin XRP’nin son dönemdeki performansını tanımlayan temel formasyon azalan fiyat kanalı. Bu formasyon doğası gereği düşüş eğiliminde oluyor. Diğer taraftan bir dizi düşük tepe ve düşük dip ile karakterize ediliyor. XRP bu formasyona sadık kalarak onu varlığın gelecekteki hareketlerinin güvenilir bir tahmincisi haline getiriyor. Bu kanalın başlangıcı 21 Eylül’e dayanıyor. Ayrıcaayırt edici özelliği XRP’nin bu kanal içinde inişini sürdürmeye hazır olduğunu gösteriyor.

XRP chart

İşlem hacmi ve momentuma bakıldığında bir durum ortaya çıkıyor. Buna göre belirli bir fiyat seviyesinde işlem hacmindeki artış, genellikle fiyat hareketleri için bir katalizör görevi görüyor. Altcoin XRP’nin durumunda, mevcut fiyatı olan 0,497 dolar civarında artan işlem hacminin düşüş yolculuğunu yoğunlaştırması muhtemel. Ayrıca bu önemli husus göz ardı edilmemeli.

Ayı bayrağı

Teknik analiz alanında bayrak formasyonları, bir önceki trend devam etmeden önce kısa bir konsolidasyon aşamasına işaret eden kısa vadeli devam formasyonları olarak kabul edilir. XRP bağlamında, alçalan kanal bir düşüş bayrağına benzetilebilir. Bu, formasyonun teyidi tamamlandığında varlığın aşağı yönlü yörüngesinde devam etmeye hazır olduğu anlamına geliyor.

Devam eden bir iniş de söz konusu. Buna göre kriptokoin.com olarak baktığımızda altcoin XRP şu anda yaklaşık 0,497 dolardan işlem görüyor. Diğer taraftan azalan kanalı içinde sağlam bir şekilde yerleşmiş durumda. Bu noktada işlem hacmindeki yükseliş, düşüş momentumunun azalmaktan uzak olduğunu güçlü bir şekilde gösteriyor. XRP yatırımcıları ve traderları, sürekli gelişen bu piyasada bilinçli kararlar vermek için hareket ediyor. Bu nedenle bu formasyonları ve göstergeleri yakından takip etmeliler.

Mahkeme süreci bir olumsuzluk mu?

Altcoin XRP fiyatında bir olumsuzluk oluşturan mahkeme süreci de var. Her ne kadar iki ay önce fiyat %100 ralli yapmış olsa da geldiğimiz nokta yine çıkışa başladığımız yer oldu. Bakalım XRP önümüzdeki günlerde bu alçalan süreçten kendini kurtaracak mı?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

İşaretler Geldi! Bu Altcoin Sert Düşebilir