Bu Altcoin Yatırımcısı Coinlerini Sattı: Çok Pişmanım!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 5 gün önce
405 görüntülenme
Altcoin Yatırımcısı Coin Sattı Pişmanım

2020’nin sonlarında kripto paralarla tanışan bir bireysel yatırımcı, gelecek boğadan habersiz 2.000 dolarlık altcoin satın aldıktan sonra %90 zararla piyasa küstü. Geçen yıl bir TikTok videosunda kendisini gösteren talihsiz, ‘çok pişmanım’ diyor.

Erken sattı: 1 milyar dolar kazanabilirdi

Damien Slash (@damienslash) isimli şansız yatırımcı, tarihi bir ralli başlamadan birkaç hafta önce Ocak 2021’de 2.000 dolar değerinde Shiba Inu (SHIB) satın almıştı. SHIB o sırada 0,000000000077295 (10 sıfır) dolardan işlem görüyordu ancak yatırımcı, tokenin 10 ay içinde altı ‘sıfırı’ hızlı bir şekilde sileceğini bilmiyordu.

2.000 dolarlık bir yatırım, kullanıcının Ocak 2021’de 25.874.894.883.239 (25 trilyon token) biriktirmesini sağladı. Yatırımcı, satın aldıktan sonraki birkaç gün içinde SHIB fiyatı düştüğünde paniğe kapıldığını ve tüm tokenleri zararına sattığını açıkladı.

SHIB, 2020’de en kötü performans gösteren kripto para birimleri arasında yer alıyordu ve yatırımcı parasını riske atmak istemedi. Bu nedenle, yatırımının eriyeceğini ve asla toparlanamayacağını varsayarak geri adım attı. Bağlam açısından, SHIB’nin fiyat iki ayda 2 dolara düşen 100 dolarlık bir yatırımın yüzdesiyle düştü.

Altcoin yatırımını erken satarak 1 milyar doları kaçırdı

İster talihsizlik ister kötü karar, 25 trilyon SHIB aynı yıl Ekim 2021’de 1 milyar dolar değerinde olacaktı. SHIB, 10 ay sonra ATH seviyesi olan 0,00008616 dolara ulaştı. %67.000.000 (yüzde 67 milyon) arttı ve 2.000 dolar, 1 milyar dolara fırlayabilirdi. Yatırımcı, Shiba’nın ATH seviyesine ulaştığını gördükten sonra tepkisini Ekim 2021’de bir TikTok videosunda paylaştı:

Az önce birkaç arkadaşımdan bir mesaj aldım ve bana Shiba Inu’nun Ocak ayından bu yana yüzde 67 milyon arttığını söylediler. Şimdi Ocak’ta (2021) Reddit’e göz atıyordum ve meme coin satın almak için bir öneriyle karşılaştım. Bunlardan biri SHIB’di. O zaman 2.000 dolar koydum ve birkaç haftalığına bıraktım. Düştü ve zararına sattım.

Shiba Inu (SHIB) şu anda ne durumda?

SHIB, Mart ayındaki piyasa rallisine rağmen 0.00008845 dolar ATH fiyatından %87.29 indirimli işlem görüyor. Son günlerde, 0,00001030 dolar desteğini aldıktan sonra güçlü bir şekilde toparlandı. Yazım sırasında, fiyat hareketi %5’in üzerinde yükseliş geçişinin eşiğindeydi. Ancak, eski zirvelere ulaşmak için boğaların önce önemli bir direnci aşması gerekiyor.

Bu arada, Bitcoin’in fiyatı da 26.000 dolarlık yerel zirvelerini geri aldı ve son zamanların en yüksek seviyelerinin altına düşmezse SHIB’in toparlanmasına yardımcı olabilir.

Shiba Inu, Kasım 2021 boğasının ardından geçen yıl boyunca piyasadaki genel ivmeyi takip etti. 2022 boyunca düşüşteydi ve nadiren eskisi gibi ralli yapabildi. Şu anda Shiba Inu fiyatını destekleyen en büyük katalizör, hafta içinde testnet’te başlayan Shibarium. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, bu konuda da bazı endişeler söz konusu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Watcher.guru

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Fiyatı Nisan'a Kadar Bu Seviyelerde
Usta Analist: Bitcoin Fiyatı Nisan’a Kadar Bu Seviyelerde! Bitcoin (BTC) hala kripto piyasasının bayrak taşıyıcısı ve 2021 boğasının katalizörü olan halving döngüsüne bir yıldan az bir zaman kaldı. Tanınan kripto analistlerinden Rekt Capital, halving öncesinde Nisan’a kadar Bitcoin fiyatı için seviyeleri belirliyor. Bitcoin fiyatı makro...
Buğra Çağlar 5 gün önce