Altcoin Yöneticisinden Şoke Eden Sözler: Ripple Kaybedecek!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 4 hafta önce
553 görüntülenme
Altcoin Yöneticisinden Şoke Eden Sözler: Ripple Kaybedecek!

Popüler altcoin projelerinden biri olan Chia’nın arkasındaki Gene Hoffmann, Ripple ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki dava hakkında açıklamalar yaptı. İşte detaylar…

Altcoin yöneticisi, XRP’nin menkul kıymet olma durumunu yorumladı

Chia Network başkanı Gene Hoffman, bir Twitter ileti dizisinde, Ripple’ın devam eden hukuk savaşında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı kaybedeceğine olan güvenini dile getirdi. Bu duygu, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler’in en büyük kripto para birimi olan Bitcoin dışındaki tüm kripto para birimlerinin menkul kıymetler olduğunu ima etmesine yanıt olarak bir Twitter kullanıcısının Hoffman’a Chia’nın Bitcoin’e üstünlüğü hakkındaki düşüncelerini alaycı bir şekilde sormasının ardından paylaşıldı.

Hoffman, Chia’nın token’ı XCH’nin menkul kıymet olmadığını ve şirketin Chia hissesini kaydetmeyi planladığını belirterek yanıt verdi. Bunu yapmamayı seçen diğerlerinin aksine, yasal olmanın bariz yolunun bu olduğuna inanıyor. Bununla birlikte, Ripple’ın eski geliştirici ilişkileri direktörü Matt Hamilton, hisse senedi kaydının SEC’in Ripple’ın peşine düşmesini engellemediğine dikkat çekti. Hoffman, Ripple hissesini kaydetmeden önce Ripple’ın XRP satarak hata yaptığını belirterek Hamilton’a karşılık verdi. Tokenı satmazsanız, menkul kıymet olarak kabul edilemeyeceğini de sözlerine ekledi. Ayrıca Chia şirketinin XCH’ye sahip olduğunu ancak hiçbir zaman token satmadığını da açıkladı.

SEC ve Ripple davası, düzenleyici ortamı nasıl etkiler?

Ripple’ın eski en iyi geliştiricisi, SEC ikincil piyasa satışlarının da menkul kıymetler olabileceğini iddia etmeye çalışırken, Hoffman’ı Ripple davasını yakından takip etmesi konusunda uyardı. Ancak Hoffman, gerçeklerin farklı olduğunu ve yöntemlerinin Ripple’ın hatasına düşmemek için özel olarak tasarlandığını belirtti. Chia başkanı, SEC ile tokenin düzenleyici statüsü hakkında herhangi bir görüşme yapmadığını, ancak bunun bir menkul kıymet olmadığına inandığını söylüyor.

Analist Açıkladı: Bu Hafta O 4 Altcoin İzlenmeye Değer!

Hoffman’ın sözleri, Chia’nın yasal uyumuna güvendiğini ve Ripple’ın SEC ile devam eden yasal savaşının sonucu konusunda iyimser olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, SEC’in kripto alanındaki menkul kıymetler düzenlemesine ilişkin duruşu tam olarak net değil ve devam eden davalarının endüstrinin düzenleyici ortamını nasıl etkileyeceği henüz belli değil.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Kripto yatırımcıları Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yasal savaşını iki yıldan fazla bir süredir takip ediyor. SEC, kripto para biriminin bir menkul kıymet olduğunu ve Ripple’ın yasal kayıt yapmadan yatırımcılara teklif ettiğini iddia ederek XRP’nin arkasındaki şirket olan Ripple Labs’a karşı bir şikayette bulundu. Ancak, yasal davanın sonucunu tahmin etmek giderek zorlaşıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Uzman, 9 Altcoin’e Dikkat Çekti: Yüzde 2.200 Yükseliş!
Uzman, 9 Altcoin’e Dikkat Çekti: Yüzde 2.200 Yükseliş! Kripto para piyasasında çeşitli altcoin tahminleriyle tanınan Chris Burniske, şu anda odağında olan 9 altcoin’i paylaştı. Analist, bu coin’lerin arasında özellikle Stacks’e (STX) dikkat çekti. İşte detaylar… Analist, özellikle bu altcoin için yükselişte Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz...
Aslı Dinçer 4 hafta önce