Önde Gelen Bu Altcoin’den Büyük Bir Yükseltme Duyurusu Geldi

Vural Erkan
Vural Erkan 4 hafta önce
635 görüntülenme
Önde Gelen Bu Altcoin’den Büyük Bir Yükseltme Duyurusu Geldi

Lider altcoin Ethereum, uzun süredir devam eden ETH arz sorunlarını çözmek için büyük bir yükseltme duyurdu. Ethereum çekirdek geliştiricisi, Ethereum’un Eylül 2023’te Holli (Holesovice) adlı yeni bir test-net başlatacağını açıkladı. Bu arada Ethereum’un Shanghai yükseltmesi hala Mart ayında başlayacak ve kullanıcıları ağda stake edilen Ethereum’a erişmeye çalışacak.

Lider altcoin, ‘Holli’ adlı bir test-net’in lansmanı için hazırlanıyor

Ethereum çekirdek geliştiricisi Tim Beiko’nun tweet’lerine göre Ethereum, ‘Holli’ adlı bir test-net’in lansmanı için hazırlanıyor. Holesovice olarak da adlandırılan test-net’in 15 Eylül 2023’te piyasaya sürülmesi planlanıyor. Tim Beiko, Ethereum test-net’leri etrafındaki sohbetin yeniden alevlendiğini ve bu konudaki bilgilerin ya bilgisiz ya da tamamen eğitimli görünen halka duyurulmasının doğru olduğunu açıkladı. Beiko, bir tweet serisinde şu açıklamayı yaptı:

Yeni bir test-net olan Holli’nin bu yılın sonlarında piyasaya sürülmesi planlanıyor ve umarım bunları o zamana kadar çözebiliriz! Repo hakkında iki öneride bulundum ve uygulama katmanı geliştiricilerinden buna nasıl daha iyi yaklaşabileceğimizi duymak isterim!

İlk önerileri, main-net, Goerli ve Sepolia üzerinde bir sözleşme uygulayan her yeni Ethereum adresini, ona bir tahsisat verecek şekilde Genesis dosyasına eklemekti. Son olarak, oluşumdan hemen sonra ağda başlatmak için önde gelen sözleşme ve altyapı geliştiricileri ile koordinasyon öneriyor.

Geliştiricinin açıkladığı üzere, test-net’ler, müşteri geliştiricileri, uygulama geliştiricileri ve node operatörleri/stakerler/madenciler dahil olmak üzere üç belirli grup için faydalı. Üçünün de farklı ihtiyaçları olduğunu akılda tutmak önemli. Eski test-net’lerin, daha fazla zaman aldıkları ve senkronizasyon için daha fazla yer kapladıkları için istemcilere hizmet veremediğini de sözlerine ekledi. Sepolia test-net’i, Ethereum’un tedarik sorununu engellemeye çalışırken, izinsiz doğrulayıcılara kapatıldı. Goerli test-net, izinsiz doğrulayıcılara açık olsa da Beacon Chain için GoETH’yi kullanıyor.

Ethereum Shanghai yükseltmesi hala köşede

Ethereum, önde gelen Blockchain ağını ölçeklendirmek ve dengeye getirmek için çok ihtiyaç duyulan bir göreve başlarken hiç durmuyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Ethereum Shanghai güncellemesi de bu yılın ikinci yarısında hayata geçmesi planlanan en dikkate değer olaylardan biri. Geçen yıl, Ethereum Shanghai yükseltmesinin Mart 2023’te başlayacağı ve Ethereum ağına önemli sayıda iyileştirme getireceği duyurulmuştu.

Altcoin

Ethereum ağının kullanıcıları, Proof-of-Stake (PoS) ağının başlatılmasının ardından Aralık 2020’de Beacon Chain’deki işlemlerin doğrulanmasına katıldı. Bununla birlikte, geliştiriciler Ethereum ağında görevler yerine getirirken kullanıcıların fonları bir depozito sözleşmesine konulduğu için staking bundan etkilendi. Shanghai yükseltmesi, Beacon Chain’de stake edilen Ethereum’un geri çekilmesine izin vereceği için ağ kullanıcıları için önemli.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Crypto-news-flash

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Analistler, Mart Ayında İzlemeye Değer 5 Yapay Zeka Coin Seçti
Analistler, Mart Ayında İzlemeye Değer 5 Yapay Zeka Coin Seçti Metin tabanlı yapay zeka (AI) platformu ChatGPT’nin artan popülaritesi, halkın altta yatan teknolojiye olan ilgisini yeniden uyandırarak, bazıları 2023’ün üçüncü ayında dikkat etmeye değer olan AI odaklı kripto para birimlerinin ortaya çıkmasına neden oldu. Bunu göz önünde...
Vural Erkan 3 hafta önce