Satış Sinyali mi? Bu Altcoinler Borsalardan Hızla Çekiliyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
647 görüntülenme
Altcoinler Borsalardan Hızla Çekiliyor Satış mı

Santiment analistleri yeni bir raporda, altcoinler yükselmeye devam ederken balinaların borsalardan yüklü miktarda stablecoin çektiğini bildirdi.

Borsalardan çekilen altcoinler feci bir çöküş sinyali mi?

Santiment analistleri, son 10 gün içinde değeri 1 milyar dolar veya üzerinde olan dört Tether (USDT) transferi tespit etti. Birkaç kripto dostu bankanın iflas ettiği ve USDC’nin fiyat sabitliğini kaybettiği geçen haftaki çalkantılı olaylara yanıt olarak, balinalar borsalardan yüklü miktarda USDT çekiyor.

Stablecoin’ler tipik olarak talep tarafı likiditesini temsil eder, bu nedenle Tether’in (USDT) borsalardan çıkarılması bir satış sinyali olarak kabul edilir.

Tether borsalardan hızla ayrılıyor

Santiment analistleri, son on gün içinde 1 milyar dolar veya daha fazla değere sahip büyük hacimli Tether transferlerine dikkat çekti. Balinalar, banka iflasları ve USDC’nin fiyat sabitliğini kaybetmesi endişelerine yanıt olarak USDT’yi hızlı bir şekilde borsalardan çıkarıyor.

Borsalardaki stablecoin rezervleri tipik olarak Bitcoin gibi kripto para birimlerine olan talebi temsil ettiğinden, stablecoin rezervlerindeki düşüş bir satış sinyali olarak algılanabilir. Ayrıca, borsalardaki daha küçük stablecoin rezervleri, Bitcoin gibi büyük hacimli kriptolar üzerinde satın alma baskısının azaldığını ve fiyatını olumsuz etkilediğini gösteriyor.

Tether’in 2 milyar dolarlık USDT basımı alarm veriyor

Piyasa değerine göre en büyük stablecoin olan Tether, Çarşamba günü Ethereum ve Tron ağlarında 1 milyar dolar değerinde USDT bastı. Stablecoin’in piyasa değeri, 12 Mart ile 14 Mart arasında 72,1 milyar dolardan 74,6 milyar dolara yükseldi ve kripto yatırımcıları arasında endişeye neden oldu.

Tether’in son zamanlarda bir milyar USDT token basması, yatırımcılar arasında anlık olarak FOMO’ya neden olmuş olabilir, ancak kripto piyasası, CTO’sunun açıklamalarının ardından hızla anlaşmaya vardı. Geleneksel finans bankalarının çöküşünün neden olduğu kaos nedeniyle önümüzdeki günlerde işler riskli hale gelebileceği için yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor.

Tether CTO’su Paolo Ardoino, Ethereum ve TRON üzerinde basılan 2 milyar doların ihraç edilmiş işlem olmadığını ve bir sonraki dönem ihracında envanter olarak kullanılacağını açıkladı.

Stablecoin’ler FUD haberlerinin merkezinde yer alıyor

Son birkaç hafta içinde USDT çeşitli FUD haberiyle manşetlere taşındı. Bunun nedeni bir dava veya yasal bir süreç değil, ABD merkezli diğer stablecoin’lerin ABD’deki üç bankanın iflası nedeniyle darbe almasıydı. Kriptokoin.com olarak USDC’de geçen hafta yaşananlara bu yazıda yer verdik.

Özetle, Tether’in piyasa değeri 2023’ün başında 66 milyar dolardan 15 Mart itibariyle 73,6 milyar dolara fırladı ve bu da 7 milyar dolardan fazla bir artış anlamına geliyor. CTO’su Paolo Ardoino, yatırımcıların bu veriden endişe duymaması gerektiğini ve yeni basılan USDT’nin “ihraç talepleri ve takaslar için stok olarak kullanılacağını” bildiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fxstreet

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

3 Altcoin Hızla Yükselebilir
‘Hızla Yükselebilir’ Denilen 3 Altcoin Belli Oldu! Bitcoin’in (BTC) 25 bin dolar bölgesinde işlem gördüğü son günlerde, DeFi piyasası da TVL açısından toparlanma fırsatı yakaladı. Bu yazıda, teknik analizlere göre önümüzdeki günler için güçlü sinyaller veren 3 DeFi altcoin projesine ilişkin tahminleri derledik. Kısa...
Buğra Çağlar 2 hafta önce