Makro Guru: SOL, ADA ve Altcoinler ‘Muz Bölgesine’ Yaklaşıyor!

Makro Guru: SOL, ADA ve Altcoinler 'Muz Bölgesine' Yaklaşıyor!
Makro Guru: SOL, ADA ve Altcoinler 'Muz Bölgesine' Yaklaşıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski Goldman Sachs yöneticisi ve makro guru Raoul Pal, piyasadaki gelişmeleri değerlendirdi. Pal’e göre altcoinler ‘muz bölgesi’ ne yaklaşıyor. Bu nedenle Pal, altcoin piyasa değerinin tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselmenin eşiğinde olduğunu söylüyor.

Makro Guru: Altcoinler için bahar geliyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin ve altcoinler bir süredir ilerlemekte zorlanıyor. Bununla birlikte, Real Vision CEO Raoul Pal’a göre, bu durum değişmek üzere. Pal, dijital varlıklar piyasasının ETH, SOL, ADA ve diğer altcoinlerin büyük ralliler yapabileceği bir ay içinde “kripto yazına” girebileceğini söylüyor. Bir “kripto yazı” genellikle artan fiyatlar, daha yüksek işlem hacmi anlamına gelir. Bu bağlamda Pal, şu açıklamayı yapıyor:

Kripto baharında Bitcoin’in daha iyi performans göstermesi ve ardından kripto yazına girdiğimizde ETH’nin Bitcoin’den daha iyi performans göstermeye başlaması çok normal… Solana’dan daha iyi performans gösterecek mi? Bundan çok şüpheliyim. Solana, benimseme eğrisinde daha erken, bu yüzden yüzde değişikliklerinin daha büyük olduğu anlamına geliyor.

Bitcoin Halving Sonrası Gözlemlemeniz Gereken Kripto Paralar

Raoul Pal: Bu grafik gerçekten muz bölgesine girecek!

Makro Guru’ya göre, kripto baharının başlangıcındayız. Pal, bu paternin kırıldığını ve hafif bir hızlanma olduğunu söylüyor. Bunun da baharın daha sıcak günlerine yaklaştığımızı gösterdiğini belirtiyor. Makro Guru ayrıca, şu yorumu yapıyor:

Ancak gerçekten de yaz, piyasa değerinde önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdığınızda ve işler tamamen çılgına döndüğünde gerçekleşir. Yani Ethereum hariç bu (aşağıdaki grafik altcoinler), yani bu alanın geri kalanı, gerçekten hızlanmaya başlıyor ve 2024’te bir ara tüm zamanların en yüksek altcoin piyasa değerine ulaşacağız ve bu grafik gerçekten muz bölgesine girecek.

Kaynak: Raoul Pal

Önümüzdeki bir buçuk ay gibi, muz bölgesine girmeye başlayacağız!”

Pal ayrıca kripto piyasasının, piyasanın daha da yükseldiği 2013 ve 2017 döngülerine benzer bir “kripto düşüşü” yaşayacağını öngörüyor. Birçok analist kriptonun dört yıllık döngüler halinde ilerlediğine inanıyor. Ayrıca, farklı evreleri açıklamak için döngüleri yılın dört mevsimine ayırıyor. Pal, bu konudaki görüşlerini şu şekilde izah ediyor:

Kripto yazı hakkında çok basit terimlerle konuşalım. İşte mevsimlerin tablosu. Yani bahar yeşil. Bu yıl harika bir bahar geçirdik. Yaz, kazançların çoğunun gerçekleşmeye başladığı zamandır. Sonbahar geçen sefer zordu. Bodur bir döngü yaşadık. Hatırlarsanız, çift tepe tarzı bir şeydi. Oldukça sıra dışıydı. 2017 ve 2013 tipik sonbahar sezonlarıydı. Dolayısıyla bunun nasıl sonuçlanacağını bilmiyoruz. Bence daha çok 2013 ve 2017’ye benzeyecek, ama her şey olasılıkları değerlendirmekle ilgili. Ama şu anda bu yıl kolay bir yıl, yaz mevsimi.

Altcoinler
Kaynak: Raoul Pal

Pal, kripto yazının önümüzdeki bir ila bir buçuk ay içinde başlayacağını öngörüyor. Bu doğrultuda, “Çok yakında, önümüzdeki ay, önümüzdeki bir buçuk ay gibi, muz bölgesine girmeye başlayacağız. Ve muz bölgesine girdiğinizde olan şey budur. İşler tamamen çığırından çıkar. Bunun tüm zamanların en büyük makro ticareti olmasının gerçekten sihirli kısmı da budu. Ve bu geliyor.” diyor.

Altcoinler
Kaynak: Raoul Pal

Gafiğine göre Pal, “kripto yazı” sırasında Bitcoin’in altı haneli rakamlara yükseleceğini öngörüyor. Bu doğrultuda, 300.000 dolara kadar çıkacağını tahmin ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Makro Guru: SOL, ADA ve Altcoinler ‘Muz Bölgesine’ Yaklaşıyor!