Reklamı kapat

Altın Analisti: Bu Gelişmeler ve Seviyeler Altın’ın Kaderini Belirleyecek!

Serkan Eser
Serkan Eser 15 Şubat 2021
0 görüntülenme
gold getty4 ed

Altın (XAU/USD) geçen hafta her iki yönde de belirleyici bir hareket yapmakta zorlandı. FXStreet’in altın analisti Eren Sengezer, kısa vadeli teknik görünümü değerlendiriyor. Analiste göre, satıcılar şimdi tehdit altındaki 1.800 dolarlık destekle kontrol altında kalıyor.

FXStreet’in altın analisti: Bu verileri ve seviyeleri altın fiyatları için izleyin!

FXStreet’in altın analisti Eren Sengezer, altın piyasasını yorumladı ve tahminlerini paylaştı.  Eren Sengezer’e göre, yatırımcılar Salı günü Euro bölgesi ve Almanya için ZEW Anketi, Ekonomik Duyarlılık raporları ve euro bölgesi için dördüncü çeyrek Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYİH) rakamlarını yakından izleyecek. 

Altın Fiyatları Bu Hafta Nasıl Hareket Edecek? 2 Usta Analist Seviyelerle Açıkladı

Bu veriler euro bölgesi ekonomisinde daha fazla zayıflığa işaret ederse analiste göre, dolar yatırımcıları çekmeye başlayabilir. Bu durum  Eren Sengezer’e göre, XAU/USD paritesi üzerinde baskı oluşturabilir. Eren Sengezer konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Ocak ayı perakende satış verileri ABD ekonomik raporunda yer alacak. Pazar konsensüsü, Aralık ayındaki %0,7 daralmasının ardından %0,7 artışa işaret ediyor. Beklenenden daha iyi bir baskı, USD’nin rakiplerini geride bırakmasına yardımcı olabilir. Günün ilerleyen saatlerinde FOMC, Şubat ayı toplantısının tutanaklarını yayınlayacak.  Olumsuz tarafı, 1.800 dolar (psikolojik seviye) ilk destek olarak görülebilir. Bu seviyenin altındaki bir günlük kapanış, 1.785 dolardan (4 Şubat’ın en düşük seviyesi) 1.765 dolara (30 Kasım’ın en düşük seviyesi/Aralık ayındaki rallinin başlangıç ​​noktası) doğru ek kayıplar için kapıyı açabilir.

Eren Sengezer: Günlük 1.800 doların altında kapanışla ek kayıplara maruz kalacak!

Analiste göre, yükseliş yönünde ilk direnç 1.845 dolara denk geliyor (Fibonacci en son yükseliş trendi/20 günlük SMA’nın %61,8 geri çekilmesi). Eren Sengezer’e göre, altın bu engeli aşmayı başarsa bile, alıcılar fiyat 1.855 doların (200 günlük SMA) üzerine çıkmadığı sürece geri dönmek için tereddüt edebilir. 

Altın İçin “Death Cross” Alarmı! İşte 3 Analistten Kritik Tahminler

Son olarak analiste göre, 1.870 dolar civarındaki 100 günlük SMA’nın bir sonraki dinamik direnç olarak hareket etmesi muhtemel.  Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla sarı metal tahmini için Altın Fiyatları Bu Hafta Nasıl Hareket Edecek? 2 Usta Analist Seviyelerle Açıkladı” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

three word elon musk tweet about dogecoin goes viral 1361169853529419779
Elon Musk: Dogecoin Balinalarına Ödeme Yapmaya Hazırım! Tesla’nın CEO’su ve dünyanın en yüksek net değere sahip insanı Elon Musk, bu sabah da Dogecoin (DOGE) tartışmalarına devam etti. Bugün erken saatlerde, Dogecoin’in eşit olmayan servet dağılımına eleştirilerde bulundu. Kripto balinalarını, coin’i satmaya teşvik etti. Bu...
Aslı Dinçer 15 Şubat 2021