Altın Analisti, Piyasayı Yorumladı: Yatırımcılar Daralmayı Fiyatlıyor!

20210511170556 609afe3d57feb1a7726590aajpeg
20210511170556 609afe3d57feb1a7726590aajpeg
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD gösterge getirisi Haziran ayından bu yana zirveye ulaştı. Yatırımcılar, Fed’in bu yıl ekonomik teşvikleri gevşetmeye başlamasını sağlayacak güçlenen bir ABD işgücü piyasasının onaylanmasını beklerken, Cuma günü altın pek değişmedi. Spot altın fiyatı şu anda, 1.761 dolardan işlem görüyor. StoneX analisti Rhona O’Connell’a göre, altın yatırımcıları zaten daralmayı fiyatlıyor. Kriptokoin.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

Rhona O’Connell: Altın’da agresif pozisyonlar almak için çok az eğilim var!

StoneX analisti Rhona O’Connell, altın’ın halihazırda düşüşte fiyatlandığını ve özellikle ufukta görünen tarım dışı maaş bordroları raporuyla birlikte, agresif pozisyonlar almak için çok az eğilim olduğunu söyledi. Fed Başkanı Jerome Powell, ABD merkez bankasının aylık 120 milyar dolarlık tahvil alımlarını azaltma sürecini harekete geçirmek için bir “iyi” iş raporuna daha ihtiyaç duyacağını söyledi.

2 Ünlü Yönetici Şaşırttı: Altın'dan Yılın Kalanında Bunları Bekleyin!

Veriler yukarı yönlü kırılırsa, tahvil getirileri muhtemelen artacağından altın aniden aşağı yönlü bir tepkiyle karşı karşıya kalabilir. Ancak analistlere göre, “stagflasyon” kelimesi giderek daha fazla radarda göründüğü ve altın riskten faydalandığı için bir kayıp altın için destekleyici etken olacak. Bir Reuters anketi, tarım dışı maaş bordrolarının Eylül ayında 500.000 iş artışı olabileceğini öngördü. Bununla birlikte bazı analistler, Fed’in nihayetinde faiz oranlarını ne olursa olsun artırabileceği için altının görünümünün aşağı yönlü olduğunu düşünüyor.

Altın fiyatlarını şimdi hangi veriler fiyatlayacak?

Yatırımcılar ayrıca, daha yüksek ABD Hazine getirilerinin yanı sıra denizaşırı alıcılar için külçeyi pahalı hale getiren daha güçlü bir ABD dolarını pek dikkate almıyor gibi görünüyor. Azalan teşvik ve daha yüksek faiz oranları, tahvil getirilerini yükselterek, faiz ödemeyen külçeyi elde tutmanın artan fırsat maliyetlerine dönüşüyor.

"Düşüş Trendi Canlı" Analist, Altın İçin Sıradaki Hamleyi Paylaştı!

Fitch Solutions 7 Ekim tarihli bir notta, güvenli liman altının yüksek enflasyon, jeopolitik gerilimler ve artan Delta koronavirüs vakalarından bir miktar destek bulacağını söyledi. Ayrıca Fitch Solutions, Fed’in daralması, pandemi kısıtlamalarını gevşetmesi ve güçlü büyüme gibi faktörlerin fiyatları sınırlayacağını da ekledi. Bu makaleyi yazım sırasında altın’ın ONS fiyatı 1.761 dolarda yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Altın Analisti, Piyasayı Yorumladı: Yatırımcılar Daralmayı Fiyatlıyor!