Bu Tahmin Korkuttu: Altın Aralık ve 2022’de Bu Diplerde Olabilir!

Z6XX6UJWTVIZNCIAG5C2JZXBHQ
Z6XX6UJWTVIZNCIAG5C2JZXBHQ
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın fiyatı yazım sırasında 1.753 dolarda yer alıyor ve düşüş trendinde görünüyor. Ünlü analistlerden ise önemli tahminler geldi. Analistler altın’ın Aralık ve 2022’de göreceği seviyeleri belirledi. Kriptokoin.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte tahminleri inceleyelim…

ABN Amro analistleri, altın’ın Aralık ve 2022 seviyelerini paylaştı

ABN Amro analistleri, altınla ilgili önemli bir tahmin yaptı. Analistler, bu yılın sonuna kadar 1.700 dolar ve 2022’nin sonunda ise 1.500 doları bekliyor. Analistlerin altın fiyatında düşüş beklemesinin nedenleri ise şöyledir:  

  • Önümüzde daha sıkı küresel para politikaları var: Daha sıkı para politikası, genel olarak altın fiyatları için olumsuzdur, çünkü devlet tahvillerinin getirileri yükselme eğilimi gösterir.
  • 2 yıllık UST reel getirileri artacak: Burada oynayan iki dinamik var. Birincisi, 2 yıllık ABD hazine getirilerinin piyasaların şu anda beklediğinden biraz daha fazla artmasını bekliyoruz. Ayrıca, enflasyonist baskıların hafifleyeceğini düşünüyoruz. Bu, 2 yıllık ABD reel getirilerinin daha yüksek olmasına neden oluyor ve ileriye dönük altın fiyatlarına ağırlık verecek.
  • USD ileride daha da yükselecek: Bu muhtemelen mütevazı bir artış olacak. Daha yüksek ABD doları, altın fiyatları için genellikle olumsuzdur.
Analist: Haftaya Altın Bu Seviyelerde Olabilir! Bu Tarihlere Dikkat

Economies analistleri: Altın fiyatı negatifte oturuyor

Economies analistleri de altın fiyatları için tahminlerini paylaştı. İşte analistlerin beklediği seviyeler ve yorumları:

Altın fiyatı için önceki seanslarda tanık olduğu seviyeler ve önümüzdeki dönem için düşüş eğilimi senaryosunu geçerli. İlk negatif istasyon olarak 1.735 dolara bakıyoruz. Bu nedenle gün içi bazında ek düşüş seviyeleri bekliyoruz. 1.770 dolar ve ardından 1.780 dolar seviyelerinin kırılmasının önerilen olumsuz senaryoyu durduracağını ve fiyatın yükselmesine yol açacağını kaydediyoruz. Bugün için beklenen işlem aralığı 1.735 dolar ile 1.770 dolar arasında yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Tahmin Korkuttu: Altın Aralık ve 2022’de Bu Diplerde Olabilir!

Yorumlar kapalı.