Altın Böceği Bitcoin Düşüşünü Yorumladı: Cathie Kapıyı Kapatır!

Altın Böceği Bitcoin Düşüşünü Yorumladı: Cathie Kapıyı Kapatır!
Altın Böceği Bitcoin Düşüşünü Yorumladı: Cathie Kapıyı Kapatır!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ne yazık ki, dijital altın mevcut satış baskısına dayanamadı. Ünlü altın böceği Peter Schiff, Bitcoin’e ilişkin düşüş görüşünü bir kez daha paylaştı. Shiff, Bitcoin için varoluşsal bir an olduğunu söylüyor. Bu doğrultuda Bir Bitcoin boğası olan Cathie Wood’a imalı bir gönderme yapıyor.

Bitcoin 60 bin doların altına inerse Cathie kapıyı kapatır!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere piyasadaki sert satışlar yatırımcıları tedirgin ediyor. Lider kripto Bitcoin 60 bin dolardaki desteği kırdıktan sonra yoğun satışlara sahne oldu. Ünlü altın böceği Peter Schiff, geçtiğimiz hafta Bitcoin’in konumuna işaret ederek bir uyarı yapmıştı. Son gelişmelerin ardından Schiff, tekrara sahneye çıktı. Schiff, “tehlike bölgesi” olarak adlandırdığı bölgeye düşüşünün belirleyici bir dönüm noktası olacağını öne sürüyor.

Bitcoin gerçekten de 2024 boğa koşusu boyunca güçlü bir psikolojik ve teknik destek görevi gören 60.000 dolar eşiğini kırdı. Bu kırılma piyasadaki olumsuz havayı daha da güçlendirdi. Schiff’e göre, bu kilit seviyenin altına düşmesi, muhtemelen geçtiğimiz yıl piyasayı büyüleyen yükselişin sonunu getirecek. Bu bağlamda Peter Schiff, sosyal medya X hesabından şu paylaşımı yaptı:

Bu grafiğe bir hafta önce dikkat çekmiştim. O zamandan beri Bitcoin tehlikeli bölgeye düştü. Şimdi “yap ya da öl”. Bitcoin 60 bin doların altına inerse Katie kapıyı kapatır.

Grafik, Bitcoin’in 58.540 dolar civarında ve 100 günlük Üstel Hareketli Ortalamanın (EMA) çok yakın olduğunu gösteriyor. Schiff’e göre, bu hareketli ortalamanın altında sürekli bir düşüş ayı eğilimini teyit edecek. Bu da etkili bir şekilde “ralliyi sona erdirecek”. Bu bağlamda Shiff, bu gelişmenin yakın gelecek için boğa koşusunu sona erdireceği konusunda uyarıyor.

BTC’nin teknik görünümde de düşüş işaretleri var!

Ayrıca, fiyat düşüşüne eşlik eden işlem hacmindeki artış, satış baskısının arttığını gösteriyor. Hacimdeki bu artış tipik bir düşüş göstergesidir. Dolayısıyla Peter Schiff’in piyasanın dönmekte olduğu hipotezini daha da destekliyor. Bu arada, traderlar arasındaki duyarlılık giderek daha temkinli hale geliyor. Birçok trader ve analist daha fazla düşüş için uyarıyor. Dev bankalardan Standart Chartered, BTC’nin 50 bin dolara doğru kayacağını tahmin ediyor.

Teknik açıdan baktığımızda, Bitcoin 60.000 dolar seviyesini geri alamazsa, bir sonraki ana destek 51.965 dolar seviyesinde. Bu, son zamanların en yüksek seviyelerinden önemli bir geri çekilmeyi temsil ediyor. Ayrıca, bu seviyeye kaymasının daha fazla satışı tetiklemesi mümkün. Öte yandan, mevcut seviyelerden bir toparlanma, düşüş senaryosunu geçersiz kılmak için 60.000 dolarlık direncin üstesinden gelmesi gerekiyor. Analistlere göre, bu seviyenin üzerine çıkması halinde Bitcoin’in 64.000 dolar civarına sıçraması olası. Böylece, boğalar için bir umut ışığı olması mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Altın Böceği Bitcoin Düşüşünü Yorumladı: Cathie Kapıyı Kapatır!