BitMEX, Altın Böceğinin Sert Bitcoin Eleştirisine Cevap Verdi!

BitMEX, Altın Böceğinin Sert Bitcoin Eleştirisine Cevap Verdi!
BitMEX, Altın Böceğinin Sert Bitcoin Eleştirisine Cevap Verdi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın böceği Peter Schiff, halving sonrası Bitcoin işlemleri için alınan fahiş ücretlere dikkat çekti. Ünlü ekonomist bu gelişmeyi Bitcoin için bir başarısızlık olarak değerlendirdi. BitMEX Research, Bitcoin’in etkinliğini sorgulayan Peter Schiff’e şiddetle karşı çıktı.

Peter Schiff, Bitcoin işlem ücretlerini eleştirdi

Ünlü ekonomist Peter Schiff, dördüncü Halving etkinliğinin tamamlanmasının ardından Bitcoin’in (BTC) dijital bir para birimi olarak etkinliği konusunda hararetli bir tartışmaya zemin hazırladı. Schiff, Bitcoin’in artan işlem ücretlerini ve yavaş işlem sürelerini eleştirdi. Altın böceği, BTC’nin uygulanabilir bir takas aracı olarak işlev görme kabiliyeti konusunda şüphe uyandırdı. Dahası, Schiff’in ilk paylaşımı bir Bitcoin işlemini tamamlamanın şaşırtıcı maliyetini vurguladı. Bu bağlamda Schiff, şunları söyledi:

Bir Bitcoin işlemini tamamlamanın maliyeti artık 128 dolar ve işlemin tamamlanması yarım saat sürüyor. Bu, Bitcoin’in dijital bir para birimi olarak işlev görememesinin bir başka nedenidir. Bitcoin’i gerçekten bir para birimi olarak kullanmanın maliyeti neredeyse tüm işlemler için engelleyici derecede yüksek. Bu bir başarısızlık.

BitMEX Research, altın böceğine cevap verdi

Ancak kullanıcılar, bu istatistiklerin yanlış olduğunu söylediler. Bu doğrultuda, ortalama Bitcoin işlem süresinin 10 ila 20 dakika arasında değiştiğini belirttiler. Ayrıca, Schiff’in sert değerlendirmesinin ortasında, BitMEX Research muhalif bir bakış açısıyla ortaya çıktı. Schiff’in tweet’inden alıntı yapan BitMEX Research, ekonomistin Bitcoin’in “başarısızlığına” ilişkin anlatısına meydan okudu.

BitMEX Research analistleri, “Bitcoin göndermenin 128 dolarlık yüksek maliyeti başarısızlığın değil başarının göstergesidir” dediler. Durumu kalabalık bir restorana benzettiler. Ayrıca BitMEX Research, artan ücretler popülerliğin bir göstergesi olsa da, yüksek ücretlerin kullanımı caydırabileceğini ve gelecekte benimsenmesini engelleyebileceğini kabul etti.

Peter Schiff: Altın, Bitcoin’den daha iyi çalışır!

Bu tartışmaların ortasında bir Bitcoin destekçisi, 1 lb altını dünyanın dört bir yanına güvenli bir şekilde göndermenin maliyetini sorguladı. Ekonomist Peter Schiff de bu soruya cevap verme ihtiyacı hissetti. Schiff, altının bir para birimi olarak faydasını öne plana çıkardı. Bu bağlamda bu tür maliyetlerin anlamsız olduğunu ileri sürdü. Schiff, bu konuyla ilgili düşüncelerin şu şekilde dile getirdi:

Bunun konuyla ilgisi yok. İnsanlar şu anda altını bir para birimi olarak kullanmıyor. Ancak isteselerdi, altın bir Blockchain üzerinde tokenize edilebilirdi. İşlem süresi neredeyse anlık olur ve maliyeti minimuma iner. Altın, Blockchain üzerinde Bitcoin’den çok daha iyi çalışır.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin Halving etkinliği sona erdikten sonra alaycı bir yorum paylaştı. Schiff, Bitcoin yatırımcılarının yakında net değerlerinin ‘yarıya ineceğini’ ileri sürdü. Bu yüzden, yatırımcıların hayal kırıklığına uğrayacağını ima etti. Schiff’in bu tavırları, kripto para topluluğunda tepki çekti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

BitMEX, Altın Böceğinin Sert Bitcoin Eleştirisine Cevap Verdi!